Erlebnistherme Zillertal ve Fügenu

Erlebnistherme Zillertal - venkovní bazény
Venkovní bazény pro děti , plavce i zábavu

V Zillertalu najdete spoustu skvělých míst ke koupání. Jedním z nich je Erlebnistherme Zillertal ve Fügenu s venkovními i vnitřními bazény, takže si tady můžete vodních radovánek užívat za jakéhokoliv počasí. Navíc tady mají opravdu vychytané tobogány.

Venkovní bazény tři v jednom

Venkovní bazén jsou vlastně 3 propojené bazény s celkovou plochou 1,700 m². Jde o osvědčenou kombinaci – brouzdací dětský bazének, rekreační bazén s různými atrakcemi a klasickými plavecký bazén s dráhami. Atrakce uspokojí malé i velké, milovníky adrenalinu i wellness – mají tu třeba 2 velké vodní skluzavky pro větší děti nebo dospělé(dlouhé 60 a 74m) i malou trojskluzavku pro batolata. K relaxaci zase slouží různé masážní trysky a proudy nebo sprchovací houba. Nechybí ani kanál s proudem a nafukovací atrakce v dětském i rekreačním bazénu.

Ke slunění je připravený trávník okolo bazénů, odpočívat můžete i na kryté terase. Děti si ale moc nepoleží, takže tu pro ně mají dětské hřiště s nafukovacími trampolínami a skákacím hradem.

Pokud by vám tři bazény nestačili, na jižní straně u hlavní budovy najdete ještě čerstvou novinku – nedávno postavený bazén se slanou vodou. Je otevřený po celý rok – má totiž zatahovací střechu. Slouží především k relaxaci díky různým masážním tryskám. Koncentrace soli v něm je 2 %, což odpovídá slanosti vody ve Středozemním moři. Bazén je bezbariérový.

Vnitřní bazény aneb když počasí není ideální

V Zillertalu samozřejmě občas není teplo na koupání venku. V takové případě se pak hodí vnitřní bazény – třeba velký rekreační s mnoha atrakcemi nebo bazén s vlnobitím. Zábavu si užijete v divoké řece, na lezecké síti, klid zase v umělé jeskyni s vodopádem. Relaxovat jde i na lehátkách kolem bazénu, případně si dojít na masáž nebo do sauny. Stejně jako jinde v Rakousku i tady mají hodně druhů saun – od klasické a parní až po tropickou, infrasaunu, bylinkovou nebo saunu se speciálními světelnými efekty. Jen pozor v pondělí a v úterý jsou sauny mimo provoz.

Největší atrakce? Tobogány!

I když tobogány normálně nevyhledáváte, tyhle určitě vyzkoušejte. Black hole (Černá díra) je 14 m vysoký a 133 metrů dlouhý. Je tak nejdelším tobogánem v západní části Rakouska, ale samotná délka není to, co ho dělá tak výjimečným. Jízdu vám zpestří světelné efekty, animace, budete střídat průjezdy proskleným tunelem s jízdou v absolutní tmě nebo naopak mezi fluoreskujícím vodním světem. Soutěživí jedinci se můžou utkat o nejrychlejší sjezd – u dojezdového bazénku je časomíra.

Nedávno přibyl ještě o metr delší, červený tobogán – oproti Black hole se sjíždí na nafukovacích kruzích.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování vybírejte ve Fügenu.

Užitečné informace

Je otevřeno celoročně, venkovní bazény jsou v provozu od cca půlky května do začátku září, bazén se slanou vodou je přístupný celý rok. Otvírací doba vnitřních bazénů je od 10 dopoledne do 10 večer, dříve se zavírá pouze na Štědrý den (v pět odpoledne) a na Silvestra (v 7 odpoledne). Venkovní bazény otvírají v 9 ráno a končí v 7 večer.

Vstupné pouze do venkovních bazénů v letních měsících na celý den stojí € 4 pro děti do 15 let a € 6,50 pro dospělé a starší děti (15-18 let). Děti do 6 let neplatí nic. Od 5 do 7 odpoledne jde koupit výhodnější večerní vstupné.

Celodenní vstup do pouze do vnitřních bazénů stojí € 14,90 pro děti do 15 let, €18 pro děti od 15 do 18 let a € 21,40 pro dospělé. Jde koupit i vstupné na 2 nebo 3 hodiny. Jen o něco vyšší je vstupné do vnitřních i venkovních bazénů (€ 15,50 €18,90 a € 22,30).

Jedna vlastní zkušenost – v zamračené dny je u pokladen docela fronta. Rozhodně jsme nebyli sami, koho napadlo strávit takový den v bazénu.

Rodiny s dětmi dostanou slevu – 5 % za jedno dítě, 10 % za dvě děti a 15 % za tři a více dětí.

U bazénu je parkoviště.

Adresa

Badweg 1, 6263 Fügen, ukázat na mapě
www.erlebnistherme-zillertal.at

Více o Zillertalu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..