Hotel Albatroz *****

Hotel Albatroz Beach & Yacht Club
Hotel Albatroz Beach & Yacht Club

Hotel Albatroz je jeden z dvaceti pětihvězdičkových hotelu na Madeiře a má z nich nejvyšší známku spokojenosti. Obzvlášť dobře ho hodnotí páry. Tyčí se na mořském útesu, z pokojů s balkony je tedy krásný výhled na Atlantik a hotel má vlastní soukromou 400 metrů dlouhou pláž. Koupat se můžete také v hotelových bazénech. Ty tu jsou rovnou tři, dva postavené přímo na úrovni moře, jeden – se sladkou vodou – na úrovni hotelu. Pokud rádi hrajete tenis nebo golf, můžete si zajet do nedalekého Santo da Serra (vzdálenost 2 km od hotelu).

Výborná je i hotelová restaurace. Tu zmiňuje i Michelin, je typu à la carte a nabízí středomořskou kuchyni a místní speciality. Vychutnat si je můžete buď ve vnitřních prostorách s nádherným výhledem na oceán, nebo venku u bazénu. V dispozici je také parkoviště zdarma u hotelu a bezplatná Wi-Fi ve všech prostorách.

Víc informací na stránce hotelu Albatroz Beach & Yacht Club.Booking.com

Využijte rezervační systém booking.com, kterým si denně objedná ubytování více než 600 tis. lidí
rezervace přímo u majitelů – garance nejnižší ceny – případné problémy řešíte v češtině – bez rezervačních poplatků – nezávislá hodnocení skutečných hostů

Moje hodnocení

Albatroz jsem vybral, abychom si tady dva dny odpočinuli po náročném (především pěším) poznávání Madeiry. Má skvělá hodnocení, michelinskou restauraci, cena je celkem příznivá a hotel je na dohled od letiště, takže dost důvodů na jeho vyzkoušení.

Už příjezd signalizuje, že přijíždíme do špičkového hotelu. Přichází číšník a nabízí nám pomoc s kufry. To je trochu trapas, protože za sebou máme už týden dovolené a kufr našeho auta „zdobí“ volně naházené boty, taška s piknikem a dokonce igelitka s nákupem. Číšník to ale přechází se shovívavým úsměvem a ochotně pomáhá s kufry k recepci. Dále už jde všechno bez problémů, recepční nám ukáže pokoj, vysvětlí vše potřebné a ukáže, jak nastavit kód sejfu. S tím mívám občas problémy, tady je to jednoduché.

Teprve teď zjišťuju, že Albatroz je velmi malý hotel. Má šestnáct pokojů, všechny stejné, mají terasu a jsou otočené k moři. Poměr hostů a personálu je odhadem dva na jednoho. Všichni jsou velmi zdvořilí, můžete projít čtyřikrát za sebou kolem recepce a recepční vám vždy srdečně popřeje hezké odpoledne. Není to vůbec strojené a opravdu to vypadá, že vás rád vidí. Pokoje jsou velmi pohodlné, je v nich všechno co čekáte. Na uvítanou mísa ovoce a stolní voda. Lahvičku vody dostanete na noc automaticky.

Albatroz má pěknou knihovnu, „povinné“ fitness a tři bazény. Jeden nahoře na útesu se sladkou vodou a dva dole v moři se slanou vodou. Nejvíc nás zajímá větší mořský bazén. Většinou u bazénu nikdo není a pocit z prostoru je úžasný. Bílá konstrukce bazénu, blankytně modrá voda v něm, okolo nekonečné moře, nad vámi útes s poletujícími racky a jinak jenom bušení vln do skály. Všude naprostý klid a pohoda. Je to ještě lepší, než jsem čekal.

Klid je v případě Albatrozu na samostatné téma. Hned vedle hotelu vede hlavní madeirská dálnice VR1, za ní je letiště. Obavy z hluku jsou tedy na místě, ale úplně zbytečně. Hluk z dálnice je slyšet jenom u horního bazénu pouze když přejede větší náklaďák. Potom už jenom občas slyšíte letadlo na ranveji, když túruje motory před startem. To je opravdu jenom zbytečné hledání chyb, které jsme rádi prominuli. Jinak totiž máte neuvěřitelný pocit z prostoru na útesu, vidíte zelený zastřiženy trávník a jinak jenom zvlněné moře. Bud sami nebo jenom pár hostů. Dokonalá relaxace.

Další zkušenost čeká v restauraci. Menu není nijak obsáhlé, většinou ryby a ceny jsou na michelinskou restauraci až podezřele nízké, obavy jsou však zbytečné. K večeři si dáváme výborné carpaccio z chobotnice a jako hlavní chod linguine s tuňákem a skvělou zapečenou tresku s bramborovou kaší. Tohle jídlo mě dostalo, jednoduché a chuťově skvělé. I víno bylo výborné a za dobrou cenu. Snídaně je bohatá, představuje vysoký standard. V nabídce je i šumivé víno, vše si můžete vychutnat na terase a obdivovat moře pod sebou.

Celkově představuje hotel Albatroz skvělou volbu a cenu přiměřenou kvalitě. Bonusem je blízkost letiště, takže pokud odlétáte ráno brzy, oceníte, že jste taxíkem na letišti během pěti minut.

Další odkazy, které se můžou hodit

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..