Pláž Rondinara

Pláž Rodinara na Korsice

Jedním z magnetů Korsiky je úžasné město Bonifacio tyčící se na mořském útesů. A právě dvacet kilometrů severně od Bonifacia je nádherná pláž Rondinara připomínající svým tvarem měkkýše. Blízkost Bonifacia je zřejmě jedním z důvodů, proč je Rondinara jedna z nejpopulárnější pláží Korsiky. A tato popularita jí patří právem.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Korsice
3700+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Pláž leží v zálivu, je chráněna před větrem, takže je zde moře klidné. Pláž je písčitá, moře čisté a tyrkysově modré. Bohužel i Korsika se stává v poslední době místem, kde se v moři objevuje spousta odpadků a plastů. Voda je mělká, ideální místo pro koupání s dětmi. Díky snadné přístupnosti je na pláži v sezóně hodně lidí. Hlavní pláž je dlouhá asi 500 metrů, ale na severním okraji zálivu najdete druhou menší pláž, která je i méně zaplněná.

V okolí Rondinary je přírodní rezervace, kde můžete obdivovat červené skály, pinie a tyrkysové moře. Při procházce zde nafotíte pohlednicové obrázky z dovolené, kterými se můžete pochlubit přátelům. Na jižním výběžku jsou pozůstatky pevnosti Casemate de Rondinara, která byla postavena ve třicátých letech minulého století a byla součástí Maginotovy linie.

Přímo na hlavní pláži je restaurace Chez Ange, vyplatí se však rezervovat místo. Můžete si tady také půjčit kajak, šlapadlo anebo využít nabídku potápěčského centra. jako kdekoliv jinde na Korsice je zde populární šnorchlování. Pár set metrů od pláže je kemping, kde si můžete postavit vlastní stan nebo zaparkovat obytné auto. K pronájmu jsou i mobilní domy.

Přehledně

  • krásná příroda v okolí
  • jemný písek a tyrkysová voda
  • vhodné pro koupání s dětmi
  • snadné parkování
  • davy v lidí v sezóně
  • občas odpadky ve vodě
  • placené parkoviště
Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Korsice.

Užitečné informace

  • Na pláž se dostanete z hlavní silnice T10 spojující Bonifacio a Porto Vecchio po silnici D158. Odbočka je dobře značena, příjezdová silnice je asfaltová a na místní poměry velmi dobrá.
  • Parkoviště u pláže je dostatečně velké a placené.

Web

www.cf-corse.fr/plage-corse/rondinara/
www.rondinara.fr

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..