Okolo Podersdorfu

Větrný mlýn v Podersdorfu
Autor: Bwag, via Wikimedia Commons

Trasa částečně vede po hlavní stezce okolo jezera B10 a vrací se do Podersdorfu po dálkové trase R1 Jubiläumsradweg. Celkem měří 63 km. Užijete si typickou krajinu okolo jezera Neusiedler See. Projedete se naprostou rovinou, počítejte ale s tím, že do vás může fouknout vítr. Po cestě najdete řadu příležítostí k zastávce – třeba pozorovací věž, ze které můžete sledovat hojné ptactvo u jezera. To uvidíte málokde.

Najděte si ubytování u Neusiedlersee
330+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, užitečné informace

Download file: okolo_podersdorfu.gpx

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Neusiedlersee.

Zajímavosti na trase

  • Podersdorf – posezení v kavárně v přístavu, kdy můžete pozorovat ruch kolem sebe. Atmosféra vám možná bude připomínat spíše italský nebo chorvatský přístav než místo kousek od českých hranic.
  • Maják v Podersdorfu – nezapomeňte se vyfotografovat na památku, ale asi budete muset chvilku počkat než na vás přijde řada. Lidí, kteří se chtějí u majáku vyfotit je totiž poměrně hodně.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • Větrný mlýn v Podersdorfu – v oblasti Neusiedler See nejsou žádné vodní toky pro provozování vodních mlýnů a proto zde byli lidé vždy odkázáni na sílu větru. Původně zde bylo sedm větrných mlýnů, plně se zachoval a je stále přístupný pouze jediný, v Podersdorfu. Mlýn je starý asi 160 let z nichž posledních šedesát je památkově chráněn. Mlýn je v soukromém vlastnictví a můžete si ho prohlédnout. Během prohlídky uvidíte, jak tehdy žil mlynář a jaké nástroje pro mletí používal.
  • Typická jezerní krajina, kdy bohužel jezero takřka nezáhlednete kvůli rákosí, které může být vysoké i několik metrů. Pro rozhled po krajině využijte pozorovací věže a vyvýšená místa pro pozorovatele ptactva.

Více o Neusiedlersee

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..