Wamberg – nejvýše položená vesnice v Německu

Vesnice Wamberg v Německu
Pohled na Wamberg s kostelem v pozadí (na fotce ještě s lešením při rekonstrukci), autor: Tiia Monto, via Wikimedia Commons

Wamberg je nejvýše položenou vesnicí s vlastním kostelem v celém Německu. Je položený v nadmořské výšce 996 m n. m a kromě tohoto faktu přitahuje návštěvníky také malebnou lidovou architekturou a krásnou přírodou při výletech v okolí.

Vesnice je krásně dochovaným příkladem historické lidové architektury – všechny stavby ve vesnici pochází z 18. a 19. století. Zajímavý ráz dává obytným domům a hospodářským stavením i zdejší typická střešní krytina tzv. Legschindeln. Ve vesnici, která má v současnosti pouhých 27 obyvatel, na vás tak dýchne atmosféra klidu a starých časů.

Za návštěvu stojí také místní kostel, který byl postavený v roce 1721 na místě starší kaple a zasvěcený sv. Anně. Hlavní oltář s námětem právě sv. Anny s Pannou Marií a dítětem vytvořil sochař Andreas Onich. Nad oltářem je umístěný obraz Svaté rodiny a po jeho stranách najdete postavy světců v jejich tradičních úborech – konkrétně sv. Rocha, sv. Sebastiána, sv. Notburgu a sv. Isidora. Kostel prošel nedávno (v roce 2014) celkovou rekonstrukcí.

Nejen vesnice a její architektura ale stojí za návštěvu. Nádherná je i okolní příroda a krásné výhledy na pohoří Wetterstein s vrcholy Alpspitze a Zugspitze.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte v Garmisch-Partenkirchenu.

Užitečné informace

Do vesnice Wamberg se dostanete buď z horní stanice lanovky Eckbauerbahn (cesta je pohodlná, vede z mírného kopce a měří cca 2,3 km) nebo výstupem od dolní stanice lanovky Eckbauer. Tam můžete nechat auto a pokračovat dál podél koupaliště a nemocnice v Garmisch-Partenkirchenu do Wambergu. Tahle varianta je náročnější, měří sice také přibližně 2,3 km, jde ale o mírné stoupání. Během výletu překonáte asi 270 výškových metrů.

Adresa

Wamberg, 82467 Garmisch-Partenkirchen, ukázat na mapě
www.gapa.de/Garmisch-Partenkirchen_Sights_Wamberg_village

Více o Garmisch-Partenkirchenu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..