Úvod Lyžování Shuttleberg Flachauwinkl/Kleinarl

Shuttleberg Flachauwinkl/Kleinarl

Skiareál Flachauwinkl/Kleinarl je menší lyžařské středisko, které je součástí Salzburger Sportwelt. Středisko se rozkládá na kopci Mooskopf (1,980 m) a celkově nabízí 28 kilometrů sjezdovek, z toho 19 km jsou modré sjezdovky, 7 kilometrů červené a pouhé 2 kilometry černé sjezdovky. Díky tomu je středisko ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Nejvyšší bod je horní stanice lanovky Powder Shuttle ve výšce 1925 m, nejnižší bod je 987 m Kleinarl. Celkové převýšení 938 metrů poskytuje možnost lyžování na dlouhých modrých sjezdovkách. Středisko disponuje 9 lanovkami a vleky, vesměs jsou poměrně moderní, nejnovější Lumberjack Shuttle byl postaven v roce 2017. V roce 2020 by měl být dokončen Panorama Link, který propojí střediska Shuttleberg a Snow Space Salzburg.

Shuttleberg Flachauwinkl/Kleinarl přehledně

 • klidné středisko bez návalu lyžařů, ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky
 • dostatečná nabídka modrých sjezdovek
 • krásné výhledy při lyžování na panorama Vysokých Taur
 • Absolut Park – jeden z největších snowparků v Rakousků
 • bohaté možnosti freeridu
 • možnost krátkých přejezdů do sousedních skiareálů Snowspace a Zauchensee, kde všude platí jednotný skipas
 • menší nabídka ubytování přímo u vleků, zvláště ve Flachauwinkl
 • horší přístupnost Kleinarlu, který leží na konci údolí 17 kilometrů od dálnice A10

Ubytování

Kleinarl má poměrně širokou nabídku ubytování, především apartmánů. Řada z nich má více ložnic a jsou ideální pro rodinu. V Kleinarlu jsou však i penziony se snídaní nebo hotely s komplexními službami. Ve Flachauwinkl je nabídka ubytování omezená, jsou rychle vyprodané, ale může se stát, že své ideální ubytování najdete i tady. Skiareál Shuttleberg je sice malý, ale můžete přejet do některého z okolních lyžařských středisek. Proto není nutné bydlet přímo v centru Kleinarlu, doporučuji zvážit některý apartmán na silnici mezi Wagrainem a Kleinarl. Odtud budete mít blízko jak do Snow Space Salzburg, tak i do Flachauwinkl/Kleinarl odkud můžete přejet na lyžích do Zauchensee/Flachauwinkl.Booking.com

Tipy na lyžování

 • nejdelší sjezdovka je modrá Family Run Bubble a navazující Family Run Champion do Kleinarlu dlouhá 6,5 kilometru s převýšením 918 metrů ( 1,000 m -1,918 m)
 • další dlouhá sjezdovka je sjezd z Powder Shuttle (1925 m) do Flachauwinkl (1030 m) dlouhý 5,5 kilometrů, převýšení 895 metrů.
 • nejprudší sjezdovka je Champion Piste dlouhá 1,300 metrů s převýšením 418 m (1000-1418 m)
 • měřený úsek pod lanovkou Powder Shuttle, je zdarma

Začátečníci a děti

Po celém skiareálu jsou široké a přehledné modré sjezdovky. Nejlepší možnost pro lyžování s dětmi nebo výuku lyžování je modrá Lumberjack Piste pod stejnojmennou sedačkou. Nejsou zde žádné červené sjezdovky, je stranou, takže se zde většinou nejezdí pokročilí lyžaři. Sedačka má stahovací bubliny, které ochrání před nepříznivým počasím. Tady je ideální místo pro klidné lyžování. Podobné místo najdete i na modrých sjezdovkách pod sedačkou Powder Shuttle. Malé vleky pro začátečníky jsou dole v údolí ve Flachauwinkl i v Kleinarlu.

Pohodoví lyžaři

Celé středisko je jako stvořené pro pohodové lyžování a carving. Sjezdovky jsou přehledné, dobře upravované a široké. Nejlepší lyžování najdete pod sedačkou Bubble Shuttle nad Kleinarlem nebo sjezd do Flachauwinkl po červených sjezdovkách Family Piste a Sunshine Piste. Můžete samozřejmě vyzkoušet i četné modré sjezdovky.

Sportovní lyžaři

Lyžařské středisko není určené výslovně pro sportovní lyžaře milující adrenalin, ale přesto zde najdete několik takových možností. Dobré parametry má sjezd z Mosskopfu do Kleinarlu po červené Bubble Piste a na ní navazující černé Champion Piste. Celkem vás čeká sjezd dlouhý 3,5 kilometru s převýšením 918 metrů. Zpestřit si lyžování můžeme po neupravených variantách spodní Champion Piste. Dále samozřejmě můžete vyzkoušet freeride nebo Absolut Park, třeba 7 metrů vysokou Superpipe.

Přístup na sjezdovky

Z Flachauwinklu vede nahoru 6ti sedačka Sunshine Shuttle, z Kleinarlu také 6ti sedačka Champion Shuttle. Obě mají vysokou přepravní kapacitu a protože většina lyžařů lyžuje na vyšších svazích, jsou tyto dvě lanovky i ráno většinou bez front. Přístup na sjezdovky ve středisku Shuttleberg je velmi dobrý.

Sjezd do údolí

Na obě strany – do Flachauwinkl i Kleinarl – dostanete pohodlně na lyžích po modrých upravených sjezdovkách. Do Kleinarlu také může sjezd po černé Champion Piste nebo dokonce po její neupravované variantě. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžované, takže sjedete do údolí na lyžích po celou sezónu. Celkově lze hodnotit sjezd do údolí jako bezproblémový.

Užitečné odkazy

Informace o skiareálu

Nadmořská výška: 1000 m – 1980 m
výškový rozdíl 980 m
Sjezdovky: celkem 28 km
19 km  7 km 2 km
Počet vleků a lanovek: 9
Sezóna: 30.11.2019-13.4.2020

Mapa skiareálu

Aktuální počasí ve Flachauwinklu

Flachauwinkl
broken clouds
0.2 ° C
1 °
-0.4 °
87 %
2.5kmh
77 %
Po
9 °
Út
7 °
St
4 °
Čt
3 °
7 °
Booking.com