Francie

Turistika ve Francii

Francii každoročně navštíví přes osmdesát milionů turistů, což ji řadí celosvětově na první místo. Za svoji popularitu vděčí Francie mimořádné rozmanitosti, přírodním krásám, historickým památkám, výborné kuchyni a kvalitě služeb, které se zde turisté těší.

Francie přehledně
  • moře, hory, památky, moderní umění a architektura – ve Francii si každý najde to svoje
  • úžasná francouzská kuchyně, kterou si můžete vychutnat v bistru pro místní i v luxusní restauraci
  • savoir vivre – Francouzi vědí, jak si užít život, zkuste to od nich na dovolené „odkoukat“
  • hodně turistů – Francie je top destinace pro dovolenou a ví to miliony lidí na celém světě

Moře

Pláž Palombaggia

Francii obklopují čtyři moře – Ligurské, Středozemní, Atlantický oceán a kanál La Manche – díky nimž má celkem čtyři tisíce kilometrů pobřeží. Komu by to nestačilo, má ještě k dispozici Korsiku a řadu ostrovů, převážně v Atlantickém oceánu. Nesmíme zapomenout ani na zámořská území jako je třeba Martinique v Karibiku.

Pobřeží Francie je opravdu různorodé – písečné duny a mnohakilometrové dlouhé pláže na západě, vysoké vlny bičující pobřeží na jihozápadě, středomořský charakter na Azurovém pobřeží.

Francouzské hory

Nejvyšší pohoří Francie jsou Savojské Alpy a Pyreneje, které se těší v zimě zájmu lyžařů, ale i v létě si nemohou stěžovat na nezájem turistů. Stranou by neměl zůstat ani Centrální masív nebo pohoří Jura a Vogézy na východě. Všechny tyto hory nabízí nesčetné možnosti pěších nebo cyklo výletů, koupání nebo obdivování horských scenérií.

Historické památky a turistické atrakce

Zámek Versailles - pohled na kapli

Francie hrála v minulosti významnou roli, která se stále připomíná neuvěřitelným množstvím historických staveb a památek. Samotná Paříž nabízí více památek než kterákoliv země na světě, namátkou ikonická Eiffelova věž, Versailles, Bazilika Sacré-Coer, Louvre, Katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk, Avenue des Champs-Elysées či Montmarte. Lákadlem pro děti je nedaleký Disneyland.

Pozadu však nezůstávají ani takové klenoty jako je  Mont Saint-Michel, zámky na Loiře, Avignon s papežským palácem, Pont du Gard nebo katedrála v Chartres.

Přírodní parky

Francie nabízí nepřeberný počet úžasných přírodních scenérií, řek, jezer a přírodních památek.

Přes dvě procenta území Francie – celkem 3.710 km2 – tvoří chráněné přírodní parky, celkem jich je sedm a mimo to má Francie další tři v zámoří.

Francouzská gastronomie

Francie je vyhlášená svojí kuchyní, kterou řada lidí považuje za nejlepší na světě. Ne nadarmo ve Francii vzniklo prestižní oceňování restaurací ve světě – hvězdičky Michelin. Legendární jsou nejenom francouzské sýry a vína, ale pojmem je i taková „obyčejná věc“ jako bageta.

Tour de France

Ve Francii se každoročně pořádá nejtěžší cyklistický etapový závod světa, který je unikátním spojením sportovního zápolení a televizního turistického průvodce Francií.

Francie je rozhodně zemí, která stojí za návštěvu.

Destinace ve Francii

Nejnovější tipy na zážitky

Nejoblíbenější zážitky