Věž Montparnasse – nejlepší vyhlídka na Paříž

Výhled z veže Montparnasse

Vyhlídka z Eiffelovky je krásná a stylová, ale samotnou dominantu Paříže z ní neuvidíte. Naštěstí to není jediné vyhlídkové místo v Paříži. Z ptačí perspektivy se na město světel (a Eiffelovu věž) podíváte také z věže Montparnasse. Její oficiální, celé jméno je Tour Maine-Montparnasse a je to typická moderní budova s kancelářemi. Jedinečná je díky své výšce (210 metrů) a právě vyhlídkové plošině a střešní terase v nejvyšším patře, za kterého máte panoramatický výhled na celé město. Až do roku 2011 šlo o nejvyšší mrakodrap ve Francii. Prvenství mu sebrala Tour First v pařížském distriktu La Défense.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Paříži a okolí
5800+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Vyhlídková plošina je v nejvyšším, 56. patře budovy a nahoru vás za pouhých 38 vteřin vyveze nejrychlejší evropský výtah. Nad vyhlídkovou plošinou je ještě střešní terasa, kde si můžete výhledy užívat pod otevřeným nebem. Vidět je na 40 km daleko, všechny pařížské památky budete mít jako na dlani. Uvidíte už zmiňovanou Eiffelovku, Vítězný oblouk, Invalidovnu, baziliku Sacré-Cœur, Lucemburské zahrady a přímo pod sebou hřbitov Montparnasse. Nejlepší čas je dopoledne, kdy je Eiffelovka krásně nasvícená sluncem a kolem desáté je ještě málo turistů.

A jedna malá perlička na závěr. Víte, proč je z věže Montparnasse podle Pařížanů nejkrásnější výhled? Prý proto, že je to jediné místo, ze kterého není vidět samotná věž 🙂 Po estetické stránce si srdce místních úplně nezískala, ale i oni uznávají, že tak krásný výhled na milovanou Eiffelovku jinde nenajdete.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Paříži a okolí.

Užitečné informace

  • Vyhlídková terasa věže Montparnasse je otevřená od 9:30 do 23:00.
  • Vstupenky se dají koupit přímo na místě, ale je to o dost dražší a není zaručené, že nebude vyprodáno. Při online rezervaci stojí vstupné pro dospělého € 20, pro teenagery (12-17 let) a studenty € 15, pro menší děti (4-11 let) € 10. Rezervace bohužel nejde zrušit. Na spolehlivém GetYoutGuide si připlatíte za dospělého pouhé euro a rezervaci můžete zrušit až 24 hodin před návštěvou s plnou náhradou peněz.
  • Pouští se přímo načas, neopozděte se oproti rezervovanému času. Také počítejte se zběžnou bezpečnostní prohlídkou.
  • Dopoledne je Eiffelovka nasvícená sluníčkem, navečer je vidět západ slunce. Z osobní zkušenosti můžeme doporučit hned první návštěvu v 9:30, kdy je ještě málo turistů. Nahoře pravděpodobně nikdo nehlídá, jak dlouho na plošině jste, na prohlídku jsme měli dostatek času.
  • Na terase se můžete vyfotit v srdíčku s nápisem Paris nebo posedět v křesílku.
  • Na vyhlídkové plošině a teresa je bezplatná Wi-Fi.

Online rezervace

»Vstupenka na vyhlídkovou terasu věže Montparnasse
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

https://www.tourmontparnasse56.com/

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..