Vyhlídková plavba po Seině

Pohled na katedrálu Notre-Dame z lodi
Pohled na katedrálu Notre-Dame z lodi

Jedním z velmi pěkných zážitků v Paříži je samozřejmě plavba po Seině. Můžete využít lodní linku batobus, což je vlastně městská hromadná doprava po vodě s pravidelnými zastávkami u nejznámějších turistických cílů. Pokud ale nechcete co chvíli zastavovat a čekat až se nalodí/vylodí turisté, využijte klasickou vyhlídkovou plavbu lodí po Seině. Jde o hodinovou plavbu od kotviště pod Tour Eiffel kolem nejznámějších památek ke katedrále Notre-Dame a poté kolem druhého břehu zase zpět k Eiffelovce. Výhodou oproti batobusu je větší komfort na palubě a třeba možnost sednout si pro lepší výhled a focení na střešní terasu.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Paříži a okolí
5800+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Během hodinové plavby uvidíte z vodní hladiny nejznámější památky jako je Eiffelova věž, Louvre, Musée d’Orsay, Invalidovnu a Grand Palais, katedrála Notre-Dame a obeplujete také ostrov Ile de la Cite, na kterém stojí. Budete podplouvat pod mnoha známými pařížskými mosty, za všechny třeba Pont Neuf nebo Alexandre III. A zajímavá je také plavba v noci. Při rezervaci volte dobu vyplutí po setmění a dostanete úplně jiný pohled na „město světla“, které se s přicházející tmou celé rozsvítí.

Plavby jsou většinou bez občerstvení, ale v široké nabídce můžete hledat také speciální plavby s obědem, romantickou večeří, hudbou nebo třeba ochutnávkou vaflí.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Paříži a okolí.

Užitečné informace

  • První loď vyplouvá v 10 hodin dopoledne, poslední o půl jedenácté. V časech svátků se může tato doba lišit. Vše je ale uvedeno na stránce, kde se plavba rezervuje.
  • Na palubu se nastupuje v přístavu Port de la Bourdonnais (u paty Eiffelovy věže) na pontonu č. 3. Hledejte logo „Bateaux Parisiens“. K dispozici je placené parkoviště.
  • Na palubu nesmíte vzít domácí mazlíčky ani nadměrná zavazadla.
  • V hlavní sezóně se mohou tvořit fronty, a pokud na lodi nezbude místo, budete muset počkat na další loď.
  • V ceně plavby je individuální audioprůvodce, který je k dispozici v několika jazycích (angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština, čínština, japonský, korejština, portugalština, ruština) a poskytne vám komentáře o Paříži a její historii, památkách a architektuře. Je dostupný prostřednictvím vašeho chytrého telefonu po připojení k Wi-Fi na palubě.

Online rezervace

»Vyhlídková plavba po Seině
»Všechny plavby na Seině v Paříži – vyhlídkové, s obědem, večeří, spojené s návštěvou památek
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

https://www.getyourguide.com/bateaux-parisiens-sevpte-s91766/

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..