Batobus na Seině – nejlepší doprava po pařížských památkách

Batobus - lodní autobus na Seině
Batobus je levný a určitě nejhezčí způsob dopravy po pařížských památkách

Paříž je plná památek a především ve svém centru má rozhodně co nabídnout milovníkům architektury, historie i umění. Bohužel tím vzniká logistický problém, jak se mezi jednotlivými turistickými cíli přemístit. Zvlášt v rozpálených ulicích letního velkoměsta, navíc mezi tisíci dalších turistů, to nemusí být úplně příjemný úkol. Naštěstí mají v Paříži skvělý batobus, vlastně autobusovou vodní linku (bateau je francouzsky loď), na kterou si za snesitelnou cenu můžete na celý den koupit lístek a vystupovat a nastupovat na jednotlivých zastávkách podle libosti. Zastávek je celkem 9 a jsou u hlavních památek a turistických atrakcí.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Paříži a okolí
5800+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

A jaké jsou tedy památky v dosahu jednotlivých zastávek? Ze zastávky Tour Eiffel se dostanete samozřejmě nejen k Eiffelovce, ale taky třeba k Aquarium de Paris, vůbec prvnímu akvariu na světě, které inspirovalo Julesa Verna k napsání knihy 20 tisíc mil pod mořem. Gurmáni by neměli vynechat La Grande Épicerie de Paris, kde seženete lahůdky z Francie i celého světa. Zastávka Louvre je ideálním výchozím bodem, pokud si chcete prohlédnout stejnojmenné muzeum nebo se projít v zahradách Tuileries. Na Place de la Concorde vystupte pokud chcete vidět Vítězný oblouk nebo se podívat na vyhlášené nákupní třídy Champs-Élysées a Avenue Montaigne. Možností je opravdu hodně, toto je jen zlomek a je jen na vás, co si vyberete. A pak je tu také možnost prostě si užít batobus jako vyhlídkovou loď – nemusíte nikde vystupovat ale jen si užít celý plavební okruh a nádherné výhledy na všechny stavby v okolí řeky.

P.S. Na Seině jsou zamozřejmě k dispozici kromě batobusu také čistě vyhlídkové plavby a je opravdu z čeho vybírat. Můžete mít „jen“ vyhlídkovou plavbu nebo ji spojit s obědem, večeří, hudbou nebo ochutnávkou vaflí. Všechny možnosti si můžete prohlédnout zde.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Paříži a okolí.

Užitečné informace

 • Batobus jezdí obvykle od 10 hodin dopoledne do 7 hodin večer (tyto časy jsou vždy pro první a poslední odjezd od zastávky Tour Eiffel). Mimo sezonu, tedy od půlky listopadu vyplouvá batobus od pondělí do čtvrtka na poslední plavbu už v 5 hodin. Aktuální časy si doporučuji ověřit zde. Třeba od 16. do 20. srpna 2023 je drobná výluka a vyplouvá se až od 12:30.
 • Batobus jezdí v 30minutových intervalech.
 • Loď je vyhřívaná, proto se nebojte, že by vám na ní bylo v zimní Paříži chladno.
 • Staví se na 9 zastávkách v tomto pořadí – Tour Eiffel, Invalides, Musée d’Orsay, Saint-Germain-des-Prés, Notre Dame, Jardin des plantes, Hôtel de ville, Louvre a Place de la Concorde. Plavba je okružní – od Tour Tour Eiffel se pluje k Jardins des plantes, tam se loď otáčí a kolem druhého břehu se vydá opět k zastávce Tour Eiffel. Kompletní okruh se všemi zastávkami trvá necelé 2 hodiny, cesta z jedné zastávky na druhou trvá od 5 do 15 minut.
 • Lístek si můžete online rezervovat na oficiálních stránkách nebo na platformě GetYourGuide, která je v češtině. V obou případech je cena stejná – € 19 pro dospělého za jednodenní lístek, dítě od 3 let platí polovinu. Dvoudenní lístek je o něco dražší – stojí € 22,92 a € 13,37 pro dítě.
 • Pokud nekoupíte lístek online, můžete ho koupit u pokladen na jedné z těchto zastávek – Jardin des Plantes, Tour Eiffel, Hôtel de Ville, Musée d’Orsay, Place de la Concorde a Notre Dame.
 • 24 nebo 48hodinový interval se začíná v okamžiku prvního nástupu na palubu batobusu.
 • Na palubu si můžete vzít malé zavazadlo (do rozměrů 55 x 35 x 25 cm), dětský kočárek (pouze pokud jde složit, doporučuje se ho při nástupu na palubu mít už složený a požádat posádku o jeho uložení v přední části lodi) a dokonce i kolo (ale pouze v případě, že loď není příliš zaplněná).
 • Na palubu můžou samozřejmě asistenční psi, ostatní psi pouze na vodítku a s náhubkem nebo (pokud jde o malé rasy) můžou být v přepravce/tašce bez vodítka. Posádka lodi si však vyhrazuje právo odmítnout nástup na palubu zvířatům, která mohou obtěžovat nebo ohrožovat ostatní cestující.
 • Nejde o plavbu s průvodcem, organizátoři pouze ohlašují jednotlivé zastávky.
 • Jedinou bezbariérovou zastávkou je ta u Eiffelovy věže. Ale pozor – přístup na této zastávce je rampou využívanou i vozidly. Celkově není plavba bohužel pro vozíčkaře ideálně uzpůsobená.

Online rezervace

»Plavba Batobusem Hop-On Hop-Off po památkách v Paříži
»Všechny plavby na Seině v Paříži – vyhlídkové, s večeří, spojené s návštěvou památek
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

https://www.batobus.com/en

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..