Vaporetto – lodní linka do Benátek

Pohled na kanál v Benátkách

Pokud jste v Cavallinu nebo Lido di Jesolo a chcete si udělat výlet do Benátek, určitě nejezděte autem, ale využijte tzv. vaporetto. Linka 14 odjíždí z přístavu Punta Sabbioni několikrát za hodinu a za pouhých 30 minut vás vysadí přímo na náměstí sv. Marka. Kromě přímé cesty můžete zvolit i severní trasu se zastávkou na otrovech Burano a Murano v benátské laguně (linka 12).

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Cavallinu a okolí
90+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování v Caorle, Lido di Jesolo nebo v Cavallinu.

Užitečné informace

 • Cena za zpáteční lístek na linku 14 pro dospělého je cca € 16,00. Děti do 6 let by podle oficiálních stránek neměly platit nic. Pozor na to, že kromě oficiálních vaporett ACTV z Punta Sabbioni na San Marco provozují linku i soukromé společnosti. U nich se může cena lístků lišit, někdy je i levnější nebo v ceně může být zahrnuté také parkování, ale zase za lístek platí i děti mladší než 6 let.
 • Lístek ACTV jde koupit v Punta Sabbioni, S-Zaccarria (zastávka u náměstí San Marco) a na mnoha jiných místech nejen u pokladny, ale i v automatu. Fungují i v době, kdy mají pokladny zavřeno.
 • Zpáteční lístek (pro jednu cestu tam a jednu zpět) jde koupit pouze pro linku 14. Myslím, že není nijak omezené, kolik času můžete v Benátkách strávit, než pojedete zpět. My jsme tam byli cca 3 hodiny. Ale troufám si tvrdit, že zpáteční jízdu musíte absolvovat ten samý den.
 • Pokud chcete jet jinou linkou než č. 14 (například 12 přes ostrovy Murano a Burano), doporučuji koupit celodenní lístek na všechny linky za € 25. Na každém ostrově tak budete moct vystoupit a v klidu si prohlédnout než budete pokračovat dál. Při koupi obyčejné jízdenky za 9.50 €, která platí pouze 75 minut, se to podle mě nedá stihnout.
 • Celodenní lístek je ideální také v případě, když budete chtít jet z Punta Sabbioni do Benátek a pak se další linkou vaporetta projet například po hlavním kanále (Canal Grande).
 • Auto můžete nechat na parkovišti v Punta Sabbioni za cca 7 € na celý den (parkoviště je pod stromy) nebo levněji na parkovacích místech podél moře – jsou tam parkovací automaty (5 euro na celý den, nebo cca 1 euro na hodinu). Někteří místní také nabízejí parkování na svých zahradách.
 • Cesta lodí trvá 30 minut.
 • Vaporettem můžete jet i s kočárkem nebo na vozíku. Pro kočárky a vozíčkáře je ve vaporettu dokonce vyhrazené speciální místo. Pokud je obsazené turisty (místní ho znají a nezaplňují), posádka vám ho na požádání uvolní. Stejně tak pomáhá při nástupu a výstupu. „Nalodit se“ můžete i se psem pod podmínkou, že má náhubek a je na vodítku.
 • A pozor – novinkou je povinnost zaplatit v určené dny poplatek za vstup do Benátek. Více informací i s možností poplatek uhradit najdete zde.

Online rezervace

»Zpáteční lístek do Benátek za 15,00 €
»Celodenní lístek na vaporetta (zahrnuje i ostrovy Burano a Murano – linka 12)
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0 (jízdní řády)
http://muoversi.venezia.it/sites/default/files/mappa_linee_di_navigazione_06_06_2021__web.pdf (plánek linek)
http://actv.avmspa.it/sites/default/files/avm/navigazione/MAP/interattiva.html (nová interaktivní mapa linek)
http://muoversi.venezia.it/it/content/consulta-le-mappe (mapy dopravy v Benátkách)

Více o Lido di Jesolo Více o Cavallinu Více o Caorle Více o Bibione Více o Lignanu

110 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, dneska jsme jeli linkou 14 do Benátek tam a zpět a cena je 9,5€ za jednu cestu. Zpáteční jízdenka jtedy vyjde na 19€. Lepší je lístek koupit u pokladny, v automatu to nabízelo dražší lístek.

 2. Dobrý den, ten lístek autobusem za 3eura je také zpáteční? Nebo je potřeba na cestu zpět koupit nový ? Děkuji za odpověď.

 3. Milí vážení, moc vám děkujeme za zde uvedené informace. Výlet z kterého jsem měl trochu strach (centrální parkoviště Benátky) se díky vám povedl na výbornou. Máme pět dětí, takže si hlídáme trošku finance. Za uspořená eura jsme snědli více zmrzliny. Všem můžu doporučit. Ještě jednou vřelé díky. Váchovci

 4. Moc děkuji za rady. Díky vám jsem projeli Benátky i oba ostrovy. Bez vašich rad bych odvahu neměla. Ještě jednou děkuji 😉

 5. Včera sme išli z Bibione do Punta Sabbioni a stade loďou do Benátok.
  Parkovné bolo 7€ na cely deň. Myslím že sa dalo nájsť aj za 5€. Nešli sme linkou ako tu bolo spomínané ale nejakou asi súkromnou cesta teda plavba tam aj nazad (Punta Sabbioni -> San Marco) 10€ na osobu a dieťa 5€.

  Pánovi čo tu rátal ako je lacnejšie ísť autom priamo do Benátok. Ešte lacnejšie je sedieť doma na zadku. 🙂

 6. Dobrý den, ten celodenní lístek za 20 euro/osobu platí i pro zpáteční cestu nebo se musí koupit zvlášť? Měla bych v plánu jet z přístavu pouze do Burano/Murano a po projití zpět. Zda stačí tedy pouze jediný celodenní.
  Děkuji

 7. Dobrý den, jsme na dovolené v lidu, podle článku a komentářů máme tak nějak představu o cestě do Benátek…autem do přístavu, vaporretem do Benátek, po Benátkách kanálem a zpátky přes ostrovy….opravdu na to vše mi bude stačit jeden celodenní lisstek za 20€? Děkuji za odpověď

   • Dobrý den, mám ještě jeden dotaz, pokud bych jela z Lída busem do Punta sabbioni tak na to ten celodenní lístek neplatí?

    • Celodenní lístek platí pro jednu osobu na vaporetta a dopravu v Benátkách. Na autobus (jde o linku 23a nebo 23b, informace o ní najdete níže v diskuzi) neplatí, jízda by měla stát € 3.

     • Děkuji za info…omlouvám se za opakovanou otazku…nezobrazila se mi původní 🙂 dekuji

   • Dobrý den, mela bych ještě jeden dotaz,….kdybych chtěla jet busem z Lída do Punta sabbioni tak na to ten celodenní lístek Neplatí? Je to jen na vaporreta? Dekuji

 8. Dobrý den, článek je naprosto dokonalý! Děkuji!
  Mám otázku. Je možnost místo do Punta Sabbioni jet třeba do Bibione a z Bibione taky výletní lodí do Benátek? Nebo je opravdu lepší jet do Punty?
  Otázka druhá. Mám v plánu přespat v autě. Je možné přespat v Puntě na tom parkovišti, nebo to je zakázané?

  Predem moc děkuji za odpovědi 🙂

  • Nevím, jestli odjíždí nějaká výletní loď z Bibione, určitě ale jezdí z Caorle – článek o ní je na webu. Jen je třeba počítat s tím, že vaporetta jezdící z Punta Sabbioni jsou součástí městské dopravy a je několikanásobně levnější než tato výletní loď z Caorle.

   Pokud jde o spaní na parkovišti, tak toto opravdu nemůžu potvrdit. V Punta Sabbioni jsou sice kolem pobřeží parkovací automaty, takže by tam teoreticky neměl už nikdo nic kontrolovat. Ale najisto to říct nemůžu. V Itálii i jinde je nicméně běžné a povolené spát na benzínkách nebo odpočívadlech u dálnic.

 9. Dobrý den, dá se jet lodí přímo z Lido di Jesolo do Benátek aniž bych musela nechávat auto v Punta Sabbioni? Klidně i s přestupem, ale bez auta….Díky Alena

  • Lodí spíše ne, na oficiálním plánu veřejné dopravy alespoň žádná „vodní“ linka z Lida není. Ale z Lido di Jesolo jezdí do Punta Sabbioni autobusová linka 23a nebo 23b. Cesta trvá něco přes 30 minut, cena jízdy je cca € 3.. Vystupuje se přímo v Punta Sabbioni.

   Autobusy jezdí v obou směrech skoro každých 15 minut, asi od 5 ráno do 11-12 hodin večer. Konkrétní časy najdete na webu https://daaab.it/daaab (musíte zadat start v Lido di Jesolo Autostazione a konec v Punta Sabbioni, DX) nebo jednoduše zadejte na Googlu dotaz „lido di jesolo punta sabbioni bus“ a klikněte na nabízenou mapu – najdete tam mapu s místem, kde nastoupit, i časy odjezdů konkrétních autobusů.

 10. Ahoj, za měsíc letím na 5 dní do Benátek. Chci si koupit lodní lístek Vaporetto na 72 hodin, za 40 Eur. Bude mi platit i na ostrovy Murano a Burano? S.

  • Ano, 3denní lístek platí i pro vaporetta, která zastavují na ostrovech Burano a Murano, jako je například linka 12. A ještě jedna informace, která se možná budete hodit, pokud do Benátek letíte. Jediné linky, které jsou z časových lístku na 1,2,3 a 7 dnů vyjmuté je tzv. People Mover („nadzemní metro“) z Tronchetta do Benátek a všechny linky z/na Letiště Marco Polo. Nicméně za několik Eur jde rozšířit platnost časového lístku i na linky z/na letiště. Přeji pěkný výlet.

 11. Dobrý de, chtěla bych se zeptat, letos bych ráda jela na karneval v Benátkách, s vnukem , bude mu v květnu 11.let. Pouze ráno tam a navečer zpátky, kolik zaplatím za jízdenku za nás za oba?? Jedu tam s cestovkou a je možné to při hromadném nákupu nahlásit abych nakonec neplatila za stejnou cestu 22.EUR?Děkuji za odpověď. Vlasta.

  • Omlouvám se, ale nerozumím otázce, neuvádíte například odkud a kam chcete jet. Obecně ale děti nad 6 let platí stejně jako dospělí. O hromadném nákupu jízdenek na vaporetto nic nevím, vždy cestujeme individuálně a takto jsou zaměřené i informace na této stránce. Našla jsem jen informaci, že hromadný nákup lístků (pro 60 lidí a více) je možný na Vela Spa Ticketing Office na emailu ticketing@velaspa nebo online na http://www.veneziaunica.it. Možná by Vám nějaké informace mohla poskytnout cestovní kancelář, se kterou na karneval jedete.

 12. Dobrý den,
  Chtěla bych poprosit o doporučení jak se nejlépe dostat z Lido di Jesolo do Benátek? A kolik taková cesta stoji? Auto máme k dispozici.
  Moc děkuji za odpověď.

  • Autem do Punta Sabbioni a poté linkou 14 na náměstí sv. Marka – zpáteční lístek by měl stát € 13,00, další informace jsou přímo v článku.

 13. Dobry den,
  Planujeme vylet z Lido di Jesolo do Benatek, pres ostrov Burano a Torcello.
  Našla jsem si linku 12 do Benatek se zastavky na ostrovech (přístav Treporti) a zpet z Benatek linkou 14 (končí v pristavu Punta Sabbioni)
  Na mapě jsem koukala, ze tyto dva pristavy jsou od sebe vzdálené celkem dost. Jak se dostat z jednoho do druheho? V jednom budeme mit zaparkovane auto.

  Dekuji moc

 14. Dobrý den,
  moc děkuji za tyto stránky. Jsou tu perfektní informace 😉 Měla bych, ale ještě jeden dotaz. Chceme jet ze zastávky F.TE NOVE „B“ (linkou 4.2) na ostrov Murano. Poté chceme jet z Murana (linkou 12) na Burano a z Burana (linkou 12) do přístavu Punta Sabbioni. Mohla by jste mi prosím napsat názvy zastávek kde vystoupit a zda mám správně linky?

  Předem moc děkuji.

  Zuzana

  • Jak píšete, ze zastávky F.TE NOVE „B“ se dostanete na Murano linkou 4.2, která ho objíždí ve směru hodinových ručiček a staví tady na mnoha zastávkách. Takovou hlavní je Murano Museo, ale můžete vystoupit i kdykoliv předtím, pokud se Vám bude zastávka líbit. Celé Murano je protkané kanály, ale vedou přes ně mosty, takže nehrozí, že byste se po vystoupení na jedné zastávce nedostali do jiné části. Tady je aktuální jízdní řád, je tam i posloupnost jednotlivých zastávek, které si můžete najít také na google mapách.
   http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%204.2%20dal%2029%20marzo%202018.pdf

   Linka 12 odjíždí z Murano Faro, ale pozor musíte najít takovou, která po zastávce na Mazzorbo pokračuje dál na Burano SX per F.te Nove (v jízdním řádu je uváděná jako Burano „C“), většina totiž končí právě na Mazzorbo. Tady je jízdní řád a najdete, kdy odjíždí lodě, které jedou až na Burano.
   http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%2012%20dal%2029%20marzo%202018.pdf

   Z té samé zastávky (Burano SX per F.te Nove ) pak odjíždí linka 12 i do Punta Sabbioni. Hledejte opět v jízdním řádu pro linku 12 – v jízdním řádu je to označené jako odjezd z BURANO „B“ přes Treporti do Punta Sabbioni. Jezdí cca jednou za hodinu.

   • Děkuji moc za rychlou a perfektní odpověď. Jen ještě jedna otázečka. u linky 12 jsem si vybrala odjezd ve 13:39 do Burana, ale zastávka Burano C je tam 2x. Znamená to, že se tam loď někde otáčí???

    Opravdu moc děkuji.

    • Podle jízdního řádu i serveru https://app.daaab.it/daaab/search?locale=en (mimochodem ten je opravdu super, pokud hledáte jakoukoliv dopravu v IT) to vypadá, že linka 12 po zastavení na Buranu jede ještě na Torcello a pak se opět vrací na Burano. Spojuje tak Torcello s Buranem, ale zároveň nezdržuje ty, kteří jedou jen na Burano, ještě další zastávkou na Torcellu. Vystoupila bych určitě už první zastávku na Buranu ve 14:12.

 15. Dobrý den, velice děkuji za všechny cenné informace a odkazy…. je skvělé, kolik informací jsem zde díky Vám získala před cestou do Itálie a plánované návštěvy Benátek… 🙂 úžasné…

 16. Dobrý den, budeme dva dny v Benátkách, chtěla bych se zeptat jestli když koupíme jízdenky na dva dny za 30 euro máme označit při prvním nástupu a už to platí oba dny? Nebo se musí nějak označovat při každém přestupu, nebo stačí jen ukázat a neoznačuje se vůbec? Děkuji

  • S vícedenním lístkem sice nemám zkušenost, ale na základě zkušenosti s jinými lístky a podle informací na webu se lístek musí rozhodně označit a to poprvé a potom pokaždé, když nastupujete na jiné vaporetto. Na nástupištích jsou takové turnikety se čtečkami lístků. K těm lístek přiložíte a validujete před cestou.

   Tady na oficiálním webu je dobře vidět, jak přístroj vypadá – http://actv.avmspa.it/en/content/vaporetto (musíte jen kliknout na „I am a visitor“). A je tam i informace o nutnosti validovat při každé nové cestě.

   • Dobrý den, prosím, je dobrý nápad jet lodním taxíkem ráno do Benátek, aby tam ještě nebylo tolik turistů a cestou zpět, cca po 3h strávených v Benátkách se teprve zastavit na ostrovech Murano a Burano? Jestli je to tak vůbec možné a taxíky tak jezdí? Moc děkuji za odpověď.

    • Myslím, že v současné době zažít v létě Benátky úplně bez turistů už ani nejde. Nicméně třeba u hodnocení gondol doporučovali ostatní turisté pronájem brzy ráno nebo naopak pozdě večer, že prý bývá turistů o dost méně. Takže nápad to je určitě dobrý a můžete zkusit být v Benátkách třeba už v 8 ráno – bude tam určitě menší ruch než kolem poledne. Jinak pokud jde o vaporetta – tam pojedete asi linkou 14 a zpátky přes Burano a Murano linkou 12. Obě jezdí po celý den a noc – od 4 hodin ráno do 9 večer dokonce v pravidelných přibližně 30minutových intervalech. Jen pozor linka 12 odjíždí ne ze San Marco, ale ze zastávky VENEZIA (F.te Nove) „A“ – najdete to na plánku http://www.actv.it/sites/default/files/ultimamappa.pdf

   • Dobry den, dekuji za uzitecne rady, moc nam pri planovani vcerejsiho vyletu do Benatek pomohly. Celodenni vaporreto je za 20E, deti do 6 let ZDARMA!

    Vyse uvedena info od Milana neni k vaporetu, ale k jine prepravni spolecnosti, ktera prodava jizdenky pouze z Punta na S.Marco a zpet, dospely 12E, deti od 2 let za 8E.

 17. Dobry den chtěla jsem se zeptat jak se jmenuje linka z lido di Venezia k bazilice sv Marka ? Jízdenka se da koupit v “loďce “ ?

  • Hlavní zastávka na Lido di Venezia je Lido S.M.E. (Santa Maria Elizabetta). Z ní jezdí spousta linek na San Marco, např. právě linka 14 ale i spousta dalších. Podívejte se na plánek linek, odkaz najdete pod článkem.
   Pokud jde o koupení jízdenek, je přímo v Lido S.M.E. pokladna na prodej lístků anebo samoobslužný automat. Navíc před nástupem musíte lístek validovat (bílá čtečka, u které lístek na chvíli podržíte). Přímo na lodi jsme lístek ani při jedné naší návštěvě nekupovali. Mělo by to sice jít na některých měnších zastávkách, kde nemají pokladny nebo automaty, ale rozhodně bych se snažila koupit lístek předem. Někteří kontroloři vám dají pokutu, když se budete snažit nastoupit bez lístku nebo jeho validace dokonce i na těchto malých zastávkách, kde by měl jít koupit až na palubě.

 18. Dobrý den, mám děti staré 8 a 10 let, neviděl jsem jestli je možné zakoupit poloviční jízdné(celodenní).Děkuji.

  • Myslím, že taková možnost neexistuje – tedy do 6 let se neplatí nic a pak normálně podle tarifu pro dospělé. Našla jsem jediné zvýhodnění pro mladé – od 6 do 29 let je speciální jízdné na 72 hodin za 22 EUR, podmínkou je ještě vystavení karty Rolling Venice za 6 EUR. Nicméně je to pouze informace na základě hledání na internetu, osobní zkušenost nemám – při našem výletu bylo dětem méně než 6 let.

   • Dobrý den, jedeme v létě též do Jesola, kemp Waikiki. Rádi bychom lodním taxikem do Benátek. Odkud nejlépe nastoupit,jakou dobu můžeme v Benátkách strávit a odkud zase zpět na výchozí místo. Chci být připravená, proto se ptám opravdu laicky. Děkuji Šárka

    • Nejlepší je nastoupit v Punta Sabbioni a dojet linkou 14 do Benátek na San Marco (tam má konečnou). Pro linku 14 můžete koupit cenově výhodný zpáteční lístek (BIGLIETTO NAVIGAZIONE ANDATA E RITORNO SPIAGGE) za 13 EUR. Až si prohlédnete Benátky, vrátíte se 14 zase zpátky.

     Hodně lidí si také pochvaluje procházku na ostrovech Burano a Murano, které jsou oproti hektickým Benátkám daleko klidnější. Tam jezdí linka 12, na ni se neprodává zpáteční lístek. Koupit si můžete klasický lístek za za 7.50 €, který ale platí pouze 75 minut a podle mě nestihnete za tuto dobu procházku po ostrovech a ještě dojet do Benátek. Radši bych Vám doporučila koupit celodenní lístek za 20 € – na každém ostrově tak budete moct vystoupit, prohlédnout si ho a pak pokračovat dál. Ten samý lístek je ideální pokud budete chtít jet z Punta Sabbioni do Benátek a pak se další linkou vaporetta projet například po hlavním kanále.

 19. Ahoj,rozumím tomu dobře pokud chci na Burano i Murano musím do Benátek na náměstí sv.Marka – a tam najdu příslušné zastávky na tyto ostrovy.Nebo se dá ještě nějak jinak.
  Budeme letos v Lido di Jesolu.
  Děkuji Jarka .

  • Pokud si chcete udělat výlet na Burano a Murano z Lido di Jesolo je asi nejlepší dojet do Punta Sabbioni (autem nebo autobusem, o autobusových linkách viz. diskuse) a pak se svézt lodní linkou 12. Ta zastavuje na obou ostrovech a končí v Benátkách na zastávce Fondamente Nove. Pokud jde o lístek – klasický stojí 7.50 € a platí pouze 75 minut. Radši bych Vám doporučila koupit celodenní lístek za 20 € – na každém ostrově tak budete moct vystoupit, prohlédnout si ho a pak pokračovat dál. Doufám, že jsem dotaz správně pochopila a přeji příjemnou dovolenou.

 20. Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli existuje nějaký finančně únosnější způsob jak si prohlédnou Benátky z lodi – na serveru get your guide se nabízí hodinová projížďka na lodi za zhruba 300Eur pro 7 lidí. Manžel má narozeniny, tak jsem to chtěla připravit jako překvapení a nechtěla jsem použít varinatu hromadné dopravy,a le něco trochu „intimnějšího“. Dá se třeba sehnat levnější nabídka přímo na místě nabo nemáte nějaký jiný typ? Je mi jasné, že to nebude extra levné, ale aspoň trochu něco išetřit… Díky moc Eva.

  • Napadá mě zkusit projížďku gondolou, stojí € 80 za půlhodiny přes den (od cca 8 ráno do 7 hodin večer). Čas projížďky jde prodloužit, každých dalších 20 minut stojí € 40. Večer stojí půlhodinka už € 100. Psala jste o pronájmu lodi za € 300, toto by vyšlo levněji. Pozn. Cena je za projížďku, ne za osobu, a je pevná pro všechny gondoly ve městě, nevyjednává se o ní. Na druhou stranu se jde podělit o náklady s dalšími turisty, přáteli atd. (na gondolu se vejde 5-6 lidí plus gondoliér).

   Pokud jde o hodnocení jízdy s gondolou, osobní zkušenost nemám, pouze s hromadnou dopravou (příjezd vaporettem do Benátek pro mě byl daleko hezčí než samotné město přeplněné turisty). Většině lidí se jízda gondolou líbí (značné části velmi). Někdo si stěžuje na to, že nalodění a vylodění zabere třetinu z oné půlhodiny a samozřejmě ve špičce (kolem poledne a v odpoledních hodinách) se budete na krátké projížďce míjet s dalšími gondolami (někdy dokonce i čekat v jejich koloně). Proto někteří zkušení cestovatelé doporučují pronájem gondoly brzy ráno nebo navečer (ještě než se setmí) a informovat se o délce samotné projížďky ještě před jízdou.

   Vzhledem k době projížďky si také pečlivě rozmyslete, kde se nalodíte. Pokud si například chcete projet Canal Grande, nastupte tam. Při nalodění na jiném místě, není moc velká šance, že se na něj dostanete. Gondoliéři většinou udělají krátký okruh a vrací se zpět.

   Kromě klasického pronajmutí gondoly jsem pro Vás našla ještě jeden tip – https://rowvenice.org/ – který mě osobně velmi zaujal a více odpovídá tradiční romantické představě Benátek. Jde o sdružení Benátčanů (nebo spíše Benátčanek), které se snaží uchovat tradiční způsob veslování (ve stoje). Můžete si pronajmout tradiční gondolu (pro 1-2 lidi na 90 minut za €85) a naučit se tento způsob veslování. Nebo je tu večerní 90 minutová vyjížďka na Grand Canale za €180 pro 1-4 lidi (i s výukou). A poslední možnost je výuka veslování a poté, co ovládnete umění plavby na gondole, se na ní sami doplavíte do 2 vinných barů, kde je v ceně (€240 – €280 pro 1-4 osoby) ochutnávání místních specialit a vína. To by mohla být pěkná oslava manželových narozenin.

   Ať se Vám výlet vydaří podle představ

 21. Budeme na dovolené v Jesolu, takže jsem si logicky řekl, že do Benátek pojedem lodí, že autem se to nevyplatí. Při pročtení tohoto článku a příspěvků jsem zjistil, že pro rodinu 2 + 2 děti nad 6let se nevyplatí plout lodí.
  Ano, je to dovolená a vlastně se očekává, že se musí nutně utrácet, ale o více jak 50% levněji si do Benátek dojedu autem. Takže, kdo nutně nevyžaduje zážitek loďkou a nechvátá spátky do Jesola, tak za mě jedině autem…

  Pokud počítám cca správně, tak parkoviště v Punta Sabbioni 5EUR + vaporetta 4x 13EUR (zpáteční) + 20+20km z Jesola autem (=140,-Kč / 40km) = 1.622,-Kč za výlet lodí.

  Auto bych nechal na nejlevnějším parkovišti ve městě Mestre (viz. http://www.dobenatek.cz/2016/07/parkovani-v-benatkach-za-4-na-cely-den.html) za 4,5EUR + 8x 1,5EUR jízdenka za MHD do Benátek + 40+40km z Jesola autem (=280,-Kč / 80km) = 709,-Kč za výlet autem.

 22. Dobrý den, plánuji výlet lodí z Lido di Jesolo do Benátek. Vzhledem k tomu, že rodiče již nejsou příliš mobilní, hledám variantu, jak je pak lodí provézt po celých Benátkách. Můžete mi prosím poradit, jakou vybrat linku a typ jízdenky? Předem díky. Dagmar

  • Lístek bych určitě koupila celodenní za 20 EUR – budete tak moct využívat všechny spoje, přestupovat podle libosti a nebude Vás trápit časový limit, který je např. u základního 75minutového lístku. Z Lida di Jesolo bych dojela autobusem č.23a nebo 23b (cena je € 3, nevztahuje se na něj lístek, o kterém jsem psala výše) do Punta Sabbioni. Autobus jezdí z Lido di Jesolo Autostazione vždy po cca 15 minutách (v diskuzi někde níže jsou o této lince podrobnější informace).

   V Punta Sabbioni si koupíte ten celodenní lístek a můžete jet vaporettem – linkou 14 do Benátek (mně osobně se cesta lodí do Benátek líbila víc než samotné Benátky) – vystupuje se u náměstí San Marco (zastávka S.Zaccaria). Tam jsou nejznámější památky (Dóžecí palác, Bazilika a Zvonice sv. Marka, Hodinová věž). Například v Dóžecím paláci si můžete zaplatit za cca 20 eur prohlídku, ukáží vám třeba vězení, ze kterého utíkal Casanova. Osobně s památkami v Benátkách nemám zkušenosti, protože jsme je navštívili s malými dětmi a na chození po muzeích to nebylo.

   Na S. Zaccaria bych pak nastoupila na linku 1 a projela bych vaporettem po Velkém kanálu, který je další velkou atrakcí. O pronajmutí gondoly záměrně nepíšu – je to záležitost za několik set eur. Linka 1 zastavuje cikcak na obou březích a končí na zastávce P.LE ROMA. Vrátit se můžete opět linkou 1 nebo v P. Le Roma přestoupit na linku 4.1 – ta totiž pokračuje dál a jinou cestou vás doveze opět na S. Marco – S.Zaccaria. Objedete tak velkou část Benátek, ostrov Giudecca – viz. plánek http://www.actv.it/sites/default/files/ultimamappa.pdf. Další variantou z P. Le Roma je linka 5.1 – opět vás doveze na S. Marco – S.Zaccaria, na první pohled má stejnou trasu jako 4.1, jen nezastavuje na ostrově Guidecca ale na nábřeží samotných Benátek. U zastávky Zattere je třeba pěkné náměstí Squero San Trovaso se slavnou loděnicí, kde se vyrábí gondoly.

   Zpět se můžete ze S.Zaccaria vrátit znovu linkou 14 nebo zvolit linku 7 a nechat se dovézt na ostrov Murano a pak z něj linkou 12 na další ostrov Burano. Na Muranu je Muzeum skla (vstup cca 12 eur, pro starší 65 let 9.50) a Burano je krásné a fotogenické díky barevným domkům. Také si ho turisté chválí, že je příjemně klidné na rozdíl od hektických Benátek opravdu přeplněných turisty.

   Přesné rozpisy linek najdete zde – http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

   Přeji Vám a rodičům pěkný výlet a dovolenou

   • Ještě mě napadla jedna varianta pokud byste chtěli navštívit Burano a Murano – po projetí Canale Grande byste mohli na Piazalle Roma přestoupit na 4.2 a dojet do F.TE NOVE „B“. Tam linka 4.2 končí, ale zároveň odtamtud i odjíždí a po přestupu na „začínající“ 4.2 dojedete na Murano. Z plánku a jízdního řádu to je snad lépe patrné.

    http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Linea%204.2%20dal%2029%20Aprile%202017.pdf
    http://www.actv.it/sites/default/files/ultimamappa.pdf

    Je to kratší než se vracet na S.Zaccaria.

   • Andreo váš článek mě inspiroval k celodennímu výletu po Benátských ostrovech. Moc Vám za to děkuji. Zvažovali jsme výlet z Caorle za 25 Eur, ale nakonec vyhrála varianta dojet autem do Punta Sabioni a zakoupit celodenní MHD za 20 eur.

    Do Benátek jsme to vzali nejprve přes Burano, Torcello, Murano. Z centra Murana jsme se dostali na P. Roma a pokračovali vaporettem po Canalu Grande až k S. Marco. Podvečerní Benátky byly krásné, lidí výrazně méně a západ slunce byl okouzlující.

    Zpět do Punta Sabioni jsme se dostali linkou 14.

    Děti byly z výletu nadšené a já to všem vřele doporučuji.

    • Jsem moc ráda, že se Vám výlet vydařil a užili jste si ho. A díky za zprávu a zpětnou vazbu. Je fajn, když vím, že informace na webu pomůžou.

 23. Dobrý den, při naší dovolené před 10 lety jsme v Lidu di jesolo zažili Slavnosti vína a večerní průvod alegorických vozů různých vinařů s hudbou a tancem . Byl to velmi hezký zážitek. Prý se tyto slavnosti opakují každý rok v 1 nebo 2 zářijovém týdnu. Nevíte jestli to tak je i letos?
  Děkuji

 24. Ahoj, můžu jet z Putna Sabbioni linkou 14 do Benátek s jízdními koly? Nikde to nemůžu najít , díky Kamil.

  • Zajímavý dotaz, s kolem jsem nejela, takže nemám nic potvrzené. Nicméně na http://actv.avmspa.it/en/content/prices se v části Special tickets uvádí cena za převezení kola (€1.00) a u jízdního řádu pro linku 14 (http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%2014%20%20dal%2027%20maggio%202017.pdf) je dole červený text přibližně toho znění, že nalodění kol podléhá souhlasu posádky a při případném přetížení může být počet naložených kol omezený.

   Takže asi ano, na lince 14 jde cestovat i s kolem. Co je ale jisté je to, že v samotných Benátkách je jízda na kole (stejně jako na skatu nebo kolečkových bruslích) přísně zakázána. A troufnu si hádat, že pokuty nebudou symbolické.

   Pěknou cyklo dovolenou

   • Tak ještě jedna informace – na oficiální stránce http://actv.avmspa.it/en/content/bicicletta-da-punta-sabbioni-chioggia-i-servizi-actv-cicloturisti jsem našla informaci o přepravě kol na lince 14. Neumím italsky, ale chápu to tak, že se kola přepravují z Punta Sabbioni do Lido SME a zpět. Z Punta Sabbioni v 8, 11:30, 15:30 a 16:30. Z Lido SME v 8:59, 10:29, 14:59 a 15:59.

    V tyhle časy a na téhle části linky 14 se tedy jezdí s koly určitě, do Benátek bych si to radši ověřila. Vzhledem k zákazu kol (nenašla jsem, jestli se týká i pouhého vedení kola) to ale není moc jisté.

 25. Dobry den Andreo, mohla bych Vas poprosit o info. zda se da dostat do Benatek lodi primo z Caorle a pak zase zpet? Kolik stoji listek pro dve deti 4 a 9 let a dva dospely? Nechcem to organizovanou akci pres cestovku, abychom byli limitovani casem a jak casto lode jezdi? Dekuji moc za informaci a rady. Katka

  • Dobrý den,

   přímo z Caorle se do Benátek jet dá – informace najdete na http://www.jedemenadovolenou.cz/vylet-lodi-benatky-okoli-caorle, vyplouvá se v 8 ráno, v 10 jste v Benátkách a ve 4 se pluje zpět. Zatímco ale vaporetta jsou součástí veřejné dopravy, toto je výletní loď a je to o dost dražší (cca 35 EUR za dospělého).
   Nemám to osobně vyzkoušeno, ale asi s nimi jezdí dost Čechů – webové stránky mají i v češtině. Odkaz na ně najdete v článku, který uvádím nahoře.

   Andrea

 26. Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jeli by jsme ráno cca kolem 9 hod z Punta Sabbioni linkou 14 do Benátek, jede vaporetto zpět kolem 14 hod? Našel jsem jen pozdější spoj. Děkuji

 27. Dobry den Andrea, chystáme sa toto leto do Lido di Jesolo na cca 5 dni a odtiaľ by sme radi navštívili Benátky so zástavkami na Burano a Murano. Ak by sme si kúpili spiatočnú lístok na linku c.12, môžeme ísť na oba ostrovy a potom do Benátok a naspäť do Punta Sabbioni? Alebo je lepšie kúpiť celodenný lístok za 20€ všade? Ak by sme si kúpili celodenný lístok, platí tento až do Punta Sabbioni, resp. jazdi tam vaporetto? Dakujem velmi pekne za informaciu! Barbora

  • Bohužel s cestou na Murano a Burano nemám osobní zkušenost. Při naší návštěvě jsme jeli linkou 14. Kdybych věděla, jak žádané to budou informace, zjistila bych víc:-) Ale k věci. Z Punta Sabbioni jezdí vaporetto č.12 přes Burano a Murano do Benátek.
   http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%2012%20dal%201%20aprile%202017.pdf

   Nikde jsem nenašla, že by pro linku 12 šel koupit zpáteční lístek jako to jde pro linku 14. Na lince 12 jde jet s BIGLIETTO NAVIGAZIONE 75 MINUTI – ale ten platí pouze 75 minut. Cesta z Punta Sabbione do Burana trvá 30 minut, z Burana do Murana 33 minut a do Benátek pak dalších 9. Takže byste se nestihli na ostrovech projít a prohlédnout si je. Proto si myslím, že celodenní lístek, který platí na všechny dopravní prostředky (vaporetta, autobusy atd.) bude asi nejlepší řešení. Na Tripadvisoru jsem našla recenze lidí, kteří na Buranu a Muranu byli a kupovali si právě celodenní lístek za 20 EUR. A ještě jeden tip – z Murana (zastávka Murano Faro) lidé často nepokračují do Benátek linkou 12, ale přestoupí na linku 7 a ta je doveze na zastávku S-Zaccarria (u náměstí San Marco).

   Pokud budete chtít, budu ráda když po návratu napíšete, jak jste nakonec dopravu vyřešili. Určitě by se tahle informace hodila i dalším cestovatelům.

   Užijte si krásnou dovolenou
   Andrea

   • Dakujem za Vašu obsiahlu odpoved. 🙂 Samozrejme, budem Vas informovat ako sme to vyriesili. Len pre uplnost informácii, keď si teda nakupime celodenný lístok na vaporetto, to nás odvezie aj do Punta Sabbioni (kde by sme mali odparkovane auto)? Netreba tam už nič iné kupovat ako napríklad iny lístok na trajekt alebo loď? Ďakujem. Barbora

    • Nerozumím úplně dotazu. Předpokládám, že budete bydlet v Lido di Jesolo, odtud dojedete autem do Punta Sabbioni. Tady se nechává auto a s celodenním lístkem můžete jezdit na všech vodních i autobusových linkách (s několika výjimkami např. busy na letiště). Linkou 12 (případně 7) dojedete do Benátek. S celodenním lístkem se pak můžete do Punta Sabbioni vrátit zpět tou samou cestou nebo využít třeba vaporetto č. 14. Osobně bych jela 12, prohlédla si ostrovy, na Muranu přesedla na 7, prošla si Benátky v okolí San Marco a pak se vrátila 14. Cesta z Benátek do Punta Sabbioni pak totiž zabere jen 30 minut a ne přes hodinu jako cesta zpět linkou 12. Vše je dobře vidět na plánku http://www.actv.it/sites/default/files/ultimamappa.pdf

     • Paráda, moju otázku ste pochopili úplne správne. Dakujem ešte raz za tieto podrobné informácie.
      Prajem pekný den.
      Barbora

 28. Dobrý den, máme v plánu jet příští týden z Lido di Jesolo do Benátek, máme k dispozici auto, chtěla bych se zeptat, jestli je v Punta Sabbioni nějkaé parkoviště, případně kolik asi stojí nebo jet nějakou hromadnou dopravou. Děkuji

  • Není to z oficiálního zdroje, ale na Tripadvisoru jsem našla v diskuzích informaci, že psi na vaporetto mohou. Musí být ale na vodítku a mít náhubek.

 29. Dobrý den. Jedeme v srpnu do Carole, chci se zeptat zda je v Caorle někde rybí trhy nebo kde se dají sehnat ryby a mořské plody levněji – třeba z lodí? Budeme bydlet blízko přístavu Santa Margherita. Dekuji

 30. Dobrý den, chceme jet lodí z Punta do Benátek k náměstí St. Marco. Kde přesně si v Puntu koupit lístky, aby vyšly nejlevněji? Byli jsme před 2 lety, poté co jsme si vystáli půlhodinovou frontu k pokladně, nám před nosem pokladnu zavřeli, museli jsme k druhé pokladně a tam nás vyšlo rodinné celodenní jízdné na 50,- EUR, takže jsem už na začátku cesty byla pěkně znechucená. Ráda bych tomu letos předešla. Děkuji za radu.

  • V Punta Sabbioni, S- Zaccarria i na jiných místech jsou automaty na jízdenky, které můžete využít v případě fronty nebo v době, kdy mají pokladny zavřeno. Automaty fungují dobře, my jsme si takhle kupovali zpáteční lístek za € 13.

   Pokud jde o cenu, měla by být všude stejná – za tzv. Biglietto Navigazione Andata e Ritorno (lístek pro cestu na lince 14 z Punta Sabbioni do Benátek a zpět) se platí € 13,00. Děti do 6 let nemusí mít lístek, nenašla jsem nic o zlevněném jízdném pro starší děti, takže asi platí normální jízdné. Bohužel tohle nemám ověřené, našim dětem bylo v době návštěvy pod 6 let. Pokud máte starší děti, bylo celodenní jízdné za € 50 o trochu výhodnější, než kdybyste kupovali zvlášť 4 zpáteční lístky.

   • Děti měly tehdy 3 a 7 let, takže 50,- EUR bylo předražené. A to jsme jeli klasickou linkou jako ostatní. Nejen u nás se s cizinci „vydrbává“ 🙁 .

 31. Dobrý den, v červenci budeme mít v Benátkách s partnerem svatbu v paláci Cavalli. Poradíte nám, jak se tam nejlépe z parkoviště v Punta Sabbioni dostat? Ideálně, abychom nemuseli z S. Zaccaria (Pieta‘) pěšky.
  Děkuji
  Čechová

  • Nastupte v Punta Sabbioni na vaporetto č. 14, na další zastávce (Lido Santa Maria Elisabetta, také Lido S.M.E.) přestupte na vaporetto č. 1. Mezi šestou hodinou ráno a devátou večer jezdí po 12 minutách. Vystupte na Rialto A (od 20:39 se vystupuje na Rialto C). K paláci Cavalli je to pěšky po nábřeží asi 100 metrů. Nebo můžete linkou 14 dojet až na S. Zaccaria a přestoupit na linku 1 až tady, ale na Lido S.M.E. je to klidnější. A ohledně jízdenky – při naší návštěvě platila jednosměrná jízdenka 75 minut po označení. Mohli jste přestupovat, ale nešlo ji použít pro zpáteční cestu. Zpáteční jízdenka je cenově výhodnější. Platnost jízdenek doporučuji ověřit při koupi na místě. Přeji krásnou svatbu.

   Andrea
   http://www.jedemenadovolenou.cz

 32. Dobrý den,
  prosím, jak se nejlépe dostat z Lido di Jesolo do Benátek a večer zpět?
  Musíme jít pěšky do Punta Sabbionni? Nebo tam také něco jede?
  Děkuji
  Anna

  • Pěšky určitě nechoďte, je to výlet na 3 hodiny. Místo toho můžete jet za € 3 autobusem – linkou 23a nebo 23b, které jezdí z Lido di Jesolo Autostazione. Cesta trvá něco přes 30 minut. Vystupuje se přímo v Punta Sabbioni.

   Autobusy jezdí v obou směrech skoro každých 15 minut, asi od 5 ráno do 11-12 hodin večer. Konkrétní časy najdete na webu https://daaab.it/daaab (musíte zadat start v Lido di Jesolo Autostazione a konec v Punta Sabbioni, DX) nebo jednoduše zadejte na Googlu dotaz „lido di jesolo punta sabbioni bus“ a klikněte na nabízenou mapu – najdete tam mapu s místem, kde nastoupit, i časy odjezdů konkrétních autobusů.

 33. Dobrý den,
  když chceme cestovat do Benátek na karneval, nastoupíme v Punta Sabbioni do Benátek na linku č. 14?
  Byla by nás větší skupina asi 40 lidí, musíme si to rezervovat? Kolik stojí zpáteční lístek?Děkuji

 34. dobrý den,
  chceme přímo do benátek, takže bychom měli nastoupit na trajekt č. 14? jízdenku tam, budeme 2 dospělí a 2 děti 8 let. ale jak zpátky?

  • Nastupte na trajekt číslo č.14. Dojedete až k zastávce u náměstí sv. Marka. Doporučuju koupit u nástupního terminálu v Punta Sabbioni zpáteční lístek – jednosměrný stojí € 7.50, zpáteční podle nových cen € 13.00 pro dospělého, děti od 6 let už musí platit taky (nejsem si jistá, jestli plnou cenu). Pokud si koupíte zpáteční jízdenku, můžete nastoupit kdykoliv na zpáteční linku – opět na zastávce u náměstí sv. Marka. Odjezdy jsou vždy ve čtvrt a tři čtvrtě.

  • Dobrý den,

   Ráda bych se zeptala zda celodenní lístek platí i na projížďku po kanále v gondole? Ale to je asi hloupost
   Nevím co si mám představit projížďku po kanále? To je mezi uličkami Benátek nebo jinde?
   Navíc by jsme chtěli jet z Punta Sabbioni – Benátky a zpátky přes Murano a Burano.
   Máme se tedy vídat zpátky linkou 12 z jaké zastávky prosím?
   A koupit tedy celodenní lístek? Kolik stojí dnes?

   Jedeme prvně, moc děkuji za odpověď.

   • Projíždkou po kanále je myšleno projížďka po Canal Grande, hlavní dopravní tepně Benátek. Přes něj vede třeba i slavný most Rialto. Jezdí po něm vaporetto číslo 1.

    Gondoly nejsou zahrnuté v ceně celodenního lístku, ty provozují jednotliví majitelé koncesí na gondolu a projížďka na nich je daleko dražší než jízda vaporettem.

    Linka 12 na Burano a Murano odjíždí ze zastávky Fondamente Nove. Z Punta Sabbioni se můžete do Benátek dostat linkou 12, 14 nebo 22. Pozor, linka 14 vyjíždí z Punta Sabbioni jak ve směru do Benátek, tak na Burano, kde ale končí. Jízdní řády a mapu linek najdete v odkazech pod článkem.

 35. Dobry den,. Koncem cervna budeme s malym synem cestovat z Punta S. do Benatek. Potrebuji vedet popr. ukazat na mape kde presne mame moznost z vaporetta vystoupit. Je vice zastavek k vystoupeni nebo je jen jedna centralni? Poradte kde nejlepe vystoupit aby jsme to meli co nejblize k hlavnim pamatkam.
  Potrebujeme take listek zpatecni, v Benatkach budeme 2-3h. Jaky listek nejlepe koupit?
  Dekuji za odpoved.

  • Nejjednodušší cesta z Punta Sabbioni do Benátek je linkou č. 14. Ta zastavuje v Benátkách na jediném místě – S. Zaccaria (Pieta‘) „A“ – na mapě tady. Zastávka je cca 400 metrů od náměstí, baziliky a zvonice sv. Marka, na most Rialto je to od zastávky cca 1 km. Z vlastní zkušenosti ale vím, že děti nejvíc zajímají „zmrzlinárny“ v okolí náměstí sv. Marka.

   Hodně lidí (i rodin s dětmi) doporučuje výlet na ostrovy Murano a Burano – pak je nejlepší linka č. 12, která na ostrovech zastavuje a končí v Benátkách na zastávce F.te Nove „A“ – na mapě tady.

   Jednoduchá jízdenka stojí € 7,50 a platí 75 minut po označení (ne pro zpáteční cestu). My měli koupenou zpáteční za € 14 pro dospělého a byli jsme v Benátkách cca 2 hodiny. Pokud se chcete zdržet déle, radši si to při koupi zpátečního lístku ověřte.

  • Všechna lodní taxi (vaporetta) jsou vybavená pro nástup a výstup s kočárkem i invalidním vozíkem, v každém vaporettu by měla být i část přímo vyhrazená pro kočárky nebo vozíky. Pokud je místo zaplněné turisty (místní ho znají a neobsazují), posádka vám ho uvolní, stačí je požádat. Pomáhají i při nástupu a výstupu.

 36. Nejde o lodni taxi (to je mnohem drazsi), ale o tzv. Vaporetto. Pokud planujete vice nez jen jednu jizdu, tak se vyplati koupit si casovou jizdenku.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..