Výlet lodí do Benátek a okolí Caorle

Pohled na kanál v Benátkách

Plavba lodí je ideální způsob, jak si udělat výlet do Benátek a vyhnout se přitom problémům s parkováním. Loď odjíždí ve všední dny z přístavu v Caorle (u náměstí Piazza Papa Giovanni XXIII, ukázat na mapě) vždy v 8 hodin ráno a cesta trvá cca 2 hodiny. Zpátky se z Benátek odplouvá v 16:00. Cena za zpáteční lístek pro dospělého je cca 39 €.

www.motonavecaorle.com/index_cec.htm (stránky v češtině)
www.motonavecaorle.com/contatti.htm (mapa s místem odjezdu)

Pokud chcete ušetřit, můžete dojet autem do přístavu Punta Sabbioni (ukázat na mapě) a tady nastoupit na lodní taxi (zpáteční lístek pro dospělého cca 14 €, děti do 6 let neplatí nic, cesta trvá 30 minut). Přístup na loď je bezbariérový. Před přístavem je parkoviště pod stromy, na celý den tu parkování stojí 7 euro, levněji se dá parkovat u parkovacích automatů na silnici podél moře (5 euro/den, 1 euro/hodina) nebo u místních na zahradách.

www.actv.it/en/ifyouarriveinpuntasabbionifusinasgiulianochioggia
www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf (jízdní řád)

Cílem Vašeho výletu nemusí být ale jen Benátky. Vydat se můžete třeba i na večerní okružní plavbu po moři nebo na výlet do blízké rybářské vesnice s typickými rybářskými chýšemi z rákosu (tzv.casoni). Odjezd je v obou případech opět z přístavu v Caorle.

Večerní okružní plavba

www.motonavecaorle.com/caorle_cec.htm (stránky v češtině)

Plavba k rybářským chýším

www.motonavearcobaleno.com/index.rc.htm (stránky v češtině)
www.motonavearcobaleno.com/info.rc.htm (informace o odjezdech v češtině)
www.casonidicaorle.it/galleria.htm

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování v Caorle.

Užitečné informace

V sezóně je nejlepší si místo rezervovat několik dní předem. Stačí napsat na email provozovatele info@motonavecaorle.com nebo ruzzar@gmail.com.

Nezapomněli jste na cestovní pojištění? Porovnejte si, kde ho pořídíte nejvýhodněji

Aktuální ceny za výlet do Benátek jsou 39 € dospělý, 32 € dítě 7-15 let a 24 € dítě 2-6 let. Děti do 2 let jedou zdarma.

Více o Caorle

12 KOMENTÁŘE

 1. do Punta Sabione autem, parkoviště pod stromy 7€ a napište si místo, ať auto nehledáte, prodávají rovnou i lístky na loď 5€ (2017), ale je jednosměrný, zpáteční stojí 12€ a dá se s ním jezdit i v Benátkách ve vaterbusech. Jízdenka se musí aktivovat u čtečky, bacha na to.(pokuta asi 200€). Tam jsme pluli v malé lodi a z Benátek už ve větší.

 2. Dobrý den. Můžu poprosit o radu. Zda se dá dojet z Benátek do Caorle nějakou obdobou italské MHD? Nebo z Punta Sabione. Potřebujeme dopravu z Česka do Caorle pro dceru s přítelem na 14.09.. Řidičák ještě nemají. A koukala jsem že přímo do Caorle nic nejezdí. Předem moc děkuji.

  • Jednoznačně můžu doporučit stránku https://app.daaab.it/daaab/search?locale=en. Je to takový český IDOS. Zadáte odkud a kam chcete jet, datum a čas a pak už jen vybíráte. Při kliknutí na některou z nabízených možností se Vám zobrazí podrobnosti a dole lišta s ikonou mapy (druhá zleva). Na mapě perfektně uvidíte, kde máte nastoupit a kde vysoupit.

 3. Dobrý den. Mužů se zeptat na parkování v Benátkách. Všude píšou o případných problémech ale nespecifikuji je. Nás jede hodně a jestli je parkování v Benátkách jak jsem četla 20€ tak nám se to vyplatí víc. Jen nevím zda je to plny nebo jsou nějaké další problémy? Děkuji

  • Ano, 2 hlavní parkoviště na Piazzale Roma ( Autorimessa Comunale AVM a Garage San Marco) bývají v průběhu dne už plná (dohromady mají cca 3000 míst). Tomu můžete předejít online rezervací v předstihu na https://parclick.com/search?q=Venice&lt=45.4408474&ln=12.31551509999997&z=12&df=2017-08-11+10:00&dt=2017-08-11+13:00&ft=1.

   Pokud uděláte rezervaci víc jak 24 hodin předem, tak vám dají v San Marco 2€ slevu, u Autorimessa Comunale AVM nevím. Nevýhodou ale je, že u obou parkovišť se platí za celý den bez ohledu na to, jak dlouho budete parkovat, v San Marco také necháváte v parkingu klíčky. Garage San Marco stojí 32€, Autorimessa Comunale AVM 24€ na den.

   Třetí možností je parkovat na Venezia Tronchetto Parking (http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia%20Tronchetto/) – je to umělý ostrov sloužící k parkování (4000 míst). Jde tady platit i po hodinách (např. 1-2 hodiny se platí 3€ za každou započatou hodiny, za 3-4 hodiny stojí 5€/hodinu, pak už 21€ na celý den). Nevýhodou je, že je to dál od centra Benátek, budete se do nich muset nějak dostat. Nedoporučuju cestu pěšky. Zvolte vaporetto nebo příměstský vlak People mover, který jezdí v pravidelných intervalech několika minut. Obojí má zastávku kousek od parkoviště, people mover jezdí na Piazzale Roma a stojí 1.50.

   • Mimo Benátky jde samozřejmě parkovat levněji – třeba na parkovištích v Mestre. Do Benátek jezdí pravidelné spoje.

 4. Dobrý den, je potřeba si zarezervovat místa pro výlet do Benátek z přístavu Caorle? … je léto, spousta turistů… Děkuji Věra

  • Na webu nic o rezervacích neuvádí. Můžete zkusit napsat na jejich email nebo zatelefonovat (http://www.motonavecaorle.com/contatti.htm), ale počítala bych s možností, že komunikace bude probíhat v italštině. Osobně bych tam jedno ráno zašla – buďto pojedete nebo si osobně zarezervujete místo na další den. Omlouvám se, víc toho nezjistím. Hezký výlet

   • Psala jsem na jejich e-mail a dostalo se mi odpovědi:
    Rezervace je dobré udělat pár dní dopředu. Aktuální ceny – 39 € dospělý, 32 € dítě 7-15 let a 24 € dítě 2-6 let, do 2 let dítě zdarma. Lístky ke koupi na palubě. V případě špatného počasí se plavba ruší. Tak šťastnou cestu všem!!!

 5. Dobrý den. Chystané se do Caorle na konci srpna a řadí by jsme jeli na výlet do Benatek. Moc děkuji za užitečné tipy. A ještě by jsem chtěla zeptat který den v týdnů by jste doporučili pro návštěvu Benátek? Vim ze je tam asi porad spousta turistů ale trvá je nějaké dny jsou lepší. A ještě zda na Vaporetto může kočárek děkuji. Julie

  • O prázdninách jsou Benátky plné turistů každý den, z tohohle hlediska je jedno, jaký den pojedete. O nějakých speciálních událostech v konkrétní dny nevím. Na vaporetto jde nastoupit s kočárkem, dokonce tam mají speciální místo pro ně vyhrazené. Pokud by bylo plné, posádka ho uvolní.

   Pěkný výlet

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..