Caorle

Caorle přehledně

  • mělké moře s písčitým dnem – ideální pro děti
  • jedna z nejoblíbenějších destinací českých turistů
  • historické centrum s příjemnou atmosférou
  • spousta aquaparků – přímo v Caorle nebo v okolí
  • ne úplně průzračné moře

Nejoblíbenější destinace českých turistů na Benátské riviéře

V Caorle je stálé počasí s minimem srážek v sezóně a dlouhé písčité pláže. K tomu přidejte snadnou dostupnost z České republiky (takže cestu sem zvládnete autem i s malým dítětem) a množství ubytování zaměřených na rodiny s dětmi. To jsou hlavní důvody, proč je Caorle tak oblíbené u českých turistů. Město má také hezké historické centrum se starými uličkami. Situované je v oblasti mezi radnicí (Comune di Caorle), náměstím Piazza Papa Giovanni a kostelem Madonna dell Angelo. Nenajdete tady ale moc hotelů, většina ubytovacích kapacit je v moderních částech města.

Mohlo by se hodit: Ubytování v Caorle (Booking.com) | Tipy, jak vybrat ubytování | 13 nejlepších rezortů s akvaparkem pro děti na Benátské riviéře | Online rezervace zážitků v Benátsku

Vstup do moře je pozvolný a pláže písčité – ideální pro děti. Kvůli zvířenému písku tady ale voda rozhodně není průzračná – Karibik to zkrátka není. Přímo v Caorle je aquapark Aquafollie, další pak v pouhých 15 km vzdáleném Lignanu a v Lido di Jesolo je dokonce největší aquapark v Itálii – Aqualandia. Při výletu do Lido di Jesolo se můžete podívat taky do podmořského akvária Sea Life nebo na motokáry na okruhu Pista Azzurra. Pokud si budete chtít během dovolené zasportovat, je v Caorle golfové i minigolfové hřiště a tenisové kurty.

Blog: Jak vypadá jeden den v rezortu na Benátské riviéře

Skoro povinností je výlet do Benátek – přímo z Caorle jezdí výletní lodě nebo můžete dojet do přístavu Punta Sabbioni a nalodit se na místní vaporetto – je to takový vodní autobus, který často využívají i místní při cestě za prací do Benátek.

Co dělat v Caorle a okolí

Mapa Caorle

Filtrovat podle
Mapa může být někdy nedostupná z důvodů vysoké návštěvnosti webu a vyčerpání kvót pro zobrazování map. Za tuto situaci se omlouváme.

Aktuální počasí v Caorle

Caorle
clear sky
18.5 ° C
20.2 °
16.8 °
58 %
3kmh
0 %
20 °
So
21 °
Ne
19 °
Po
17 °
Út
17 °
Booking.com

Nejnovější na webu