Jak vypadá den v resortu na Benátské riviéře

Prázdninový resort v Cavallinu
Prázdninový resort v Cavallinu

Vstáváme později, protože děti si hodně rychle zvykly na italský režim. Je tady běžné, že i hodně malé děti jsou po desáté hodině ještě vzhůru a i místní večerní programy pro děti (oblíbené animazione) začínají až kolem deváté hodiny.

Rozhodujete se, jestli jet na dovolenou na Benátskou riviéru? Nevíte, jestli bude taková dovolená vhodná pro malé děti? Pak si přečtěte, jak může vypadat jeden den v resortu v Cavallinu.

První ranní aktivitou je doběhnout si do obchodu pro čerstvou bagetu. I nakupování je tady zážitek, protože italští prodavači vás vítají s úsměvem a připadá vám, jako byste byli jejich nejoblíbenější zákazníci. Teď si jenom vybrat, jestli chcete ke snídani něco sladkého (doporučujeme citronovou crostatu) nebo pečivo s místními sýry a šunkou. Co mě opravdu dostalo – je tu k dostání i pražská šunka (prosciutto cotto di praga).

Po snídani už jen zbývá rozhodnout se, jestli se půjde na pláž nebo k moři. Dnes vyhrává pláž, takže balíme ručníky, bábovičky a lopatičky a jdeme. Pláže v Cavallinu jsou pro děti ideální. Jsou písčité, takže tu děti mohou klidně běhat i bosy a stavět si tady hrady z písku. Vstup do moře je opravdu hodně pozvolný – to může být někdy otrava, ale s dětmi se to počítá k velkým kladům. Oproti některým pověstem je moře čisté. Jedinou nevýhodou je, že písčité dno není obývané žádnými rostlinami ani živočichy, takže za potápěním sem opravdu nejezděte. Na druhou stranu si nemusíte dávat pozor, na co šlapete.

Počítejte s tím, že na plážích chodí prodavači a nabízejí vám ke koupi různé věci (brýle, ručníky, korálky, ženy nabízejí čínské masáže nebo zaplétání afro copánků). Turisté docela dost využívají právě masáže nebo nechávají dětem zaplétat copánky – cena masáže začíná na cca 15 eurech. Prodavači mají úžasnou schopnost vycítit i sebemenší zájem z vaší strany, takže pokud nic nechcete, tak si nabízené zboží ani neprohlížejte. Pokud dodržíte tohle pravidlo, nebudete s nimi mít problém, jakmile prodavač slyší „ne“, okamžitě odchází.

Chcete zažít stejnou dovolenou?

V resortu se dodržuje polední klid od jedné do tří hodin odpoledne. V tuhle dobu se tady nesmí jezdit na kole, skejtech atd. a přestávku má i bazén. Občas bylo docela těžké vysvětlit dětem, které si vzaly kola z domova, že na nich nesmí jezdit. Proto jako alternativní program doporučujeme procházku na místní zmrzlinu – ta je tady opravdu výborná a relativně levná.

Po siestě jdeme do bazénu – je tady brouzdaliště se skluzavkami pro děti i hluboký bazén s tobogánem pro dospělé. U bazénu stejně jako na pláži je možné pronajmout si set (slunečník plus 2 lehátka za cca 12-15 eur na den nebo cca 50 eur na týden), ale klidně si můžete lehnout i na ručníky, dělá to tak minimálně polovina hostů.

Pokud by vás pouhé polehávání u bazénu nebo moře už nudilo, většina kempů nabízí další aktivity – v našem např. půjčení kol, pronájem tenisového kurtu nebo možnost zahrát si stolní tenis a další. V mnoha kempech a prázdninových resortech je obvyklé i minigolfové hřiště.

A co dělat večer? Pro děti je jasným favoritem místní večerní animazione, ze kterého byly nadšené i když bylo v italštině a němčině. Většinou jde o výstupy místního animazione týmu, disco, karaoke nebo zvlášť výstup klaunů měl skvělou úroveň a pobavil i dospělé. Nebo můžete děti nechat jezdit na kole (v kempu je bezpečno, auta zde jezdí minimálně a opravdu pomalu a kemp je pečlivě hlídaný, aby sem nemohl nikdo cizí) a vy si zatím vychutnejte skvělé místní víno frizzante při posezení na terase před apartmánem.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..