Úvod Lyžování Silvretta Arena – Ischgl/Samnaun

Silvretta Arena – Ischgl/Samnaun

Lyžařský areál Silvretta Arena leží mezi rakouským Ischglem a švýcarským Samnaun. Rakouská část skiareálu je rozlehlejší a nabízí i větší výškový rozdíl mezi vrcholy a údolím. Samnaun je menší, je ve větší nadmořské výšce a láká především bezcelní zónou. Pro lyžování a snowboarding je k dispozici 239 kilometrů sjezdovek a 41 vleků. Skiresort nabízí úctyhodné převýšení 1,512 metrů, protože leží v nadmořské výšce 1,360 až 2,872 m.

Silvretta Arena přehledně

  • velký výběr sjezdovek
  • bezcelní zóna Samnaun
  • krásná scenérie vysokých hor okolo sjezdovek
  • velmi vysoké převýšení sjezdovek
  • extrémně dlouhá sjezdovka Eleven a panoramatická Piste 7 jsou jedny z nejhezčích tyrolských sjezdovek
  • komplikovaný dojezd na lyžích do údolí na obou stranách
  • centrální Idalp bývá přeplněný a je nepřehledný kvůli křižujícím sjezdovkám
  • trochu dražší ubytování než v jiných srovnatelných lyžařských střediscích

Ubytování

Lyžařské středisko Silvretta Arena Ischgl/Samnaun je jedno z nejluxusnějších v Rakousku. Přímo v Ischglu je většinou ubytování v hotelech, apartmánů je zde pomálu. Ubytování je v Ischglu na hodně vysoké úrovni a tomu odpovídá také cena. Výhodou je blízkost lanovek a možností zábavy večer po lyžování. Apartmány za skvělou cenu hledejte v okolních obcích Kappl nebo Galtür, které jsou blízko Ischglu, se kterým jsou spojené skibusem.Booking.com

Tipy na lyžování

Začátečníci a děti

Začátečníci a rodiny s dětmi najdou ideální podmínky v okolí Idalpu, centrální části skiareálu. Dostanete se tam lanovkami Silvrettabahn nebo Fimbabahn z Ischglu a ocitnete se obklopeni mírnými svahy pro začínající lyžaře a děti. Jsou označeny odpovídajícím způsobem a ideální pro začátečníky. Vhodné pro začátečníky jsou modré sjezdovky z Velillscharte (lanovka B1 Velillbahn) a Höllboden (lanovka C1 Höllbodenbahn). Nevýhodou je, že sjezd z Idalpu zpátky do Ischglu je po červených sjezdovkách, které jsou poměrně úzké a odpoledne plné lyžařů vracejících se ze svahů. Pro slabší lyžaře se vyplatí spíše sjet dolů zase lanovkou. Řadu modrých sjezdovek najdete i na švýcarské straně na Flimspitze, kam se dostanete z Ischglu lanovkou B2 Flimjochbahn nebo samozřejmě ze Samnaun. Výhodou je zde možnost sjetí po mírné modré sjezdovce zpátky do údolí.

Pohodoví lyžaři

Silvretta nabízí i strmé černé sjezdovky pro sportovní lyžaře a vyznavače adrenalinu. Největší výzvou je sjezdovka Eleven z vrcholu Greitspitze (2872 m) dolů do Ischglu ke spodní stanici Pardatschgratbahn (1365 m) s neuvěřitelným výškovým rozdílem 1507 metrů, která kombinuje černé a červené sjezdovky, je dlouhá 11 kilometrů a tím pádem nejdelší v Silvretta Areně a jedna z nejdelších v Rakousku. Sjet tuto sjezdovku bez zastavení je výzvou i pro ty nejlepší lyžaře. Vyznavači adrenalinu by také neměli vynechat Piste 4 z Pardatschgratu. Výzvou je neupravovaná sjezdovka s muldami Skipiste 35 pod lanovkou E2 Höllspitzbahn. Nejprudší sjezd čeká z Greitspitze do Höllkaru. Pod lanovkou C5 Wandbahn najdete skipiste 14a. Je dlouhá 1,8 kilometry s výškovým rozdílem 632 metrů, místy dosahuje strmosti až 70%.

Sportovní lyžaři

Silvretta nabízí i strmé černé sjezdovky pro sportovní lyžaře a vyznavače adrenalinu. Největší výzvou je sjezdovka Eleven z vrcholu Greitspitze (2872 m) dolů do Ischglu ke spodní stanici Pardatschgratbahn (1365 m) s neuvěřitelným výškovým rozdílem 1507 metrů, která kombinuje černé a červené sjezdovky, je dlouhá 11 kilometrů a tím pádem nejdelší v Silvretta Areně a jedna z nejdelších v Rakousku. Sjet tuto sjezdovku bez zastavení je výzvou i pro ty nejlepší lyžaře. Vyznavači adrenalinu by také neměli vynechat Piste 4 z Pardatschgratu. A za vyzkoušení určitě stojí také neupravovaná sjezdovka s muldami Skipiste 35 pod lanovkou E2 Höllspitzbahn. Nejprudší sjezd čeká z Greitspitze do Höllkaru. Pod lanovkou C5 Wandbahn najdete skipiste 14a. Je dlouhá 1,8 kilometry s výškovým rozdílem 632 metrů, místy dosahuje strmosti až 70%.

Přístup na sjezdovky

Z Ischglu se dostanete nahoru na sjezdovky třemi lanovkami – Silvrettabahn a Fimbabahn vedou na Idalp, Pardatschgratbahn stoupá na Pardatschgrat (2624 m). Ze Samnaun vedou nahoru dvě lanovky, které jsou vedle sebe – L1 Doppelstöckige Pendelbahn a L2 Luftseilbahn. Protože je Silvretta Arena velké středisko, kam míří hodně lyžařů, přístupové lanovky bývají ráno plné a musí se čekat ve frontě.

Sjezd do údolí

Do Ischglu vedou dva údolní sjezdy, jeden k lanovkám Pardatschgratbahn a Fimbabahn, druhý pod Silvrettabahn se nad Ischglem rozděluje do čtyřech různých míst Ischglu. Do Samnaun k lanovkám se dostanete po červené a posléze modré sjezdovce číslo 80. Ta je označována jako Duty Free Run. Dá se sjet i do Samnaun Compatsch a Laret, odtud se k lanovce Luftseilbahn.

Užitečné odkazy

Informace o skiareálu

Nadmořská výška: 1360 m – 2872 m
výškový rozdíl 1512 m
Sjezdovky: celkem 239 km
47 km  143 km 49 km
Počet vleků a lanovek: 41
Sezóna: 28.11.2019-3.5.2020

Mapa skiareálu

Aktuální počasí v Silvretta Arena

Ischgl
broken clouds
11.9 ° C
14.8 °
11.9 °
81 %
1.7kmh
79 %
Po
16 °
Út
15 °
St
14 °
Čt
16 °
20 °
Booking.com