Úvod Lyžování Zauchensee/Flachauwinkl

Zauchensee/Flachauwinkl

Zauchensee/Flachauwinkl je středně velké rakouské lyžařské středisko, má 44 kilometrů sjezdovek, 15 lanovek a vleků a rozkládá se ve výšce 1016 až 2173 metrů. Magnetem pro sportovní lyžaře je červená sjezdovka Weltcup-Abfahrt dlouhá tři a půl kilometru s převýšením 743 metrů na které se pravidelně jezdí sjezd a superobří slalom žen Světového poháru. Jinak nabízí Zauchensee/Flachauwinkl převážně modré sjezdovky, ale najdete tady i těžkou černou sjezdovku a pěkné červené sjezdovky. Skiareál Zauchensee/Flachauwinkl je součástí Salzburger Sportwelt a můžete z něho přejet na lyžích do sousedního Shuttleberg Flachauwinkl/Kleinarl.

Zauchensee/Flachauwinkl přehledně

  • velmi dobrý přístup na sjezdovky bez front
  • možnost sjezdu do údolí po modrých i červených sjezdovkách
  • jedno z mála středisek, kam přijedete přímo dálnici (platí pro Flachauwinkl)
  • díky vysoké nadmořské výšce Zauchensee má středisko dobré sněhové podmínky
  • chybí možnost delších okruhů, tzv. ski-safari

Ubytování

Možností ubytování přímo v Zauchensee je poměrně málo, většinou se jedná o čtyřhvězdičkové hotely, apartmán je pouze jeden a jedna chata. Širokou nabídku apartmánů za dobrou cenu a penziony najdete v Altenmarkt im Pongau, ale počítejte s dojížděním k lanovkám. Můžete jet autem nebo skibusem, je to 12 km vzdálené a mohou být ranní zácpy ve vysoké sezóně. Dobrým kompromisem je Flachauwinkl, kde je nabídka ubytování také omezená, ale jste přímo u vleku, kde budete ráno mezi prvními, tj. bez fronty.Booking.com

Tipy na lyžování

Začátečníci a děti

Ze všech tří vrcholů vedou dolů dlouhé modré sjezdovky. Pro naprosté začátečníky a malé děti je ideální krátký vlek Übungslift See přímo v Zauchensee nebo Übungslift Kinderland u dětského parku Zauchi´s Kinderland.

Pohodoví lyžaři

Pohodové lyžování nebo carving zaručuje celkem 23 kilometrů modrých sjezdovek, které jsou přehledné a široké. Tyto modré sjezdovky vedou ze všech tří vrcholů a můžete je kombinovat s příjemnými červenými sjezdovkami.

Sportovní lyžaři

Hitem pro pokročilé lyžaře je bezesporu Welcup-Abfahrt vedoucí z Gamskogelu. Zde zažijete závodní pocit v zatáčkách obklopených bezpečnostní sítí. Ti nejodvážnější by měli vyzkoušet černou sjezdovku pod Tauernkarbahn.

Nejdelší sjezdovky

  • modrá 14 a 15 (lze použít i červenou variantu) z Roßkopf do Flachauwinkl, délka 6,8 km, převýšení 910 m (1,926 – 1,016 m).
  • modrá sjezdovka Höchalmrinne z Roßkopf až ke spodní stanici Schwarzwandbahn, délka 4,5 km, převýšení 556 m (1,926 – 1,370 m). Alternativně lze sjet ke spodní stanici Rosskopfbahn (1,320).
  • modrá Gamskogel Abfahrt z Gamskogel dolů do Welcuparena Zauchensee, délka 4,5 km, převýšení 743 m (2,113 – 1,370)

Nejtěžší sjezdovky

  • černá sjezdovka Tauernkar pod stejnojmennou lanovkou je dlouhá 1,450 metrů a má několik opravdu strmých úseků.

Přístup na sjezdovky

Ze Zauchensee se dostanete pohodlně na všechny tři vrcholy – Gamskogel, Roßkopf a Tauernkar –některou z pěti lanovek. Jejich kapacita je naprosto dostatečná, aby se dole v údolí netvořily fronty. Z Flachauwinkl vedou přímo od dálnice Tauernautobahn A10 moderní lanovky Highliner I a Highliner II, které vás vyvezou na Roßkopf za pár minut.

Sjezd do údolí

Jak do Zauchensee i Flachauwinklu se dá sjet po červené nebo modré sjezdovce.

Užitečné odkazy

Informace o skiareálu

Nadmořská výška: 1000 m – 2176 m
výškový rozdíl 1176 m
Sjezdovky: celkem 44 km
23,5 km  16,2 km 4,3 km
Počet vleků a lanovek: 15
Sezóna: 30.11.2019-19.4.2020

Mapa skiareálu

Aktuální počasí v Zauchensee

Zauchensee
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
69 %
1.4kmh
4 %
Po
18 °
Út
19 °
St
18 °
Čt
15 °
21 °
Booking.com