Bormio

Bormio přehledně

 • Náročnější sjezdovky pro pokročilé lyžaře s výškovým rozdílem až 1800 m
 • Velmi dobré sněhové podmínky, protože většina sjezdovek je ve výšce nad 2000 m n.m
 • Sjezd do údolí může být obtížný pro začátečníky
 • Přístup na sjezdovky pouze jednou údolní lanovkou
 • Složitý příjezd do střediska v zimě, často se tvoří dopravní zácpy
 • Omezené možnosti ubytování blízko sjezdovek


Booking.com

Využijte rezervační systém, kde si denně objedná ubytování více než 600 tis. lidí
rezervace přímo u majitelů – garance nejnižší ceny – případné problémy řešíte v češtině – bez rezervačních poplatků – nezávislá hodnocení skutečných hostů

 

Bormio – ideální lyžařské středisko pro sportovní lyžaře

Lyžařské středisko Bormio – Cima Bianca je nejvyšší lyžařské středisko v Alta Valtellina. Je rozložené na severním svahu Cima Bianca (3,012 m n.m.) na okraji národního parku Stelvio. Pro lyžování a snowboarding je k dispozici 50 km sjezdovek, které obsluhuje 15 vleků a lanovek. Areál leží v nadmořské výšce 1,225 až 3,012 m, což představuje úctyhodné převýšení 1,787 metrů. Většina sjezdovek je ve výškách přes 2000 m. V oblasti zimních sportů je skiareál zvláště známý díky hostování mistrovství světa v letech 1985 a 2005.

Lyžařské středisko Cima Bianca má také snowpark pro freestyle a v areálu najdete i několik oblastí pro začátečníky a děti. Nabízí se také noční lyžování – z Bormio 2000 do Bormia to je 727 výškových metrů za umělého osvětlení! A v údolí nechybí ani udržované běžecké tratě.

Z údolí se na sjezdovky dostanete 8-místnou kabinovou lanovkou Bormio 2000 s kapacitou 2800 osob/hod. Do centra lyžařského střediska Bormio 2000 se dostanete také čtyřsedačkou Ciuk z Ciuku ve výšce 1638 m n.m. V horní části skiareálu jsou moderní sedačkové lanovky, většinou s ochranou proti povětrnosti. Navíc jsou pro začátečníky k dispozici pomalejší vleky a dopravní pásy. Celkem má středisko 15 vleků a lanovek s celkovou kapacitou více než 17 tis. osob za hodinu. A k dispozici je 10 kobercových lanovek pro děti.

Bormio – Cima Bianca nabízí velmi dobré sněhové podmínky díky nadmořské výšce. Sezóna začíná začátkem listopadu a končí obvykle až v květnu. Velmi dobré sněhové podmínky zajišťuje 400 sněžných děl, díky kterým je uměle zasněžováno přes 80% sjezdovek včetně úplného umělého zasněžování sjezdu do údolí.

Lyžařská oblast nabízí sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti. V horní části jsou svahy vedené přes otevřené prostory. Z Bormia 2000 vedou sjezdovky lesními průseky do údolí. Snadné svahy jsou k dispozici pouze v Bormio 2000. Sjezdovky v horní a spodní části lyžařského areálu jsou obecně náročnější. Kromě toho existují dvě označené freeridové zóny. V areálu je k dispozici snowpark, najdete ho u vleku Nevada Ovest.

Tipy na lyžování

 • Stelvio, 1040 m převýšení
 • Stella Alpina, 1060 m převýšení
 • San Ambroggio, 546 m převýšení
 • Nejdelší sjezd Cima Bianca-Bormio, délka 8 km, výškový rozdíl 1787 m
 • Nejtěžší sjezdovka Betulle, délka 2 km, výškový rozdíl 600 m

Pro rodiny s dětmi

Bormio nabízí velmi dobré podmínky pro rodiny s dětmi. K dispozici jsou dopravní pásy, dětské vleky a lyžařská škola pro děti. Přímo v Bormiu je k dispozici lyžařská škola a dětský svah s kotvovým vlekem. U údolní stanice lanovky Bormio-Bormio 2000 je Gormiti Park s vlastními dopravními pásy a dostatečným prostorem pro ty nejmenší.

Další možnosti jsou v Bormio 2000 kam se dostanete pouze kabinovou lanovkou. Tam najdete dětskou lyžařskou školu Gallo cedrone Kinderland s vlastním dopravním pásem. Z restaurace Gallo Cedrone můžete pohodlně sledovat děti při lyžování.

Pro začátečníky

Bormio má poměrně málo lehkých sjezdovek. Začátečníci najdou lehké svahy pouze v Bormio 2000 a cvičné svahy přímo u horní stanice osmimístné gondoly. Horní část hory je vyhrazena pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Bohužel sjezd do údolí nemusí být pro začátečníky jednoduchý.

Pro pokročilé

Pokročilí lyžaři si sjezdovky v Bormiu opravdu užijí. Je tady celá řada náročnějších červených sjezdovek – Stelvio a Stella Ambrogio – a také černá sjezdovka Betulle s převýšení 450 metrů. Vrcholem je sjezd z Cima Bianca do Bormia s převýšením takřka 1800 metrů!

Ubytování

V Bormiu budete muset při výběru ubytování udělat kompromis. Buď zvolíte ubytování blízko sjezdovek v Bormio 2000 nebo Ciuk, ale večer nebudete mít kam zajít a budete odkázáni na hotel, nebo se ubytujete v Bormio a budete si muset ráno vystát frontu na jedinou údolní lanovku. Podívejte se na užitečné rady pro ubytování v Bormiu nebo si přímo najděte ubytování online.

Après-ski

Lyžování můžete zakončit na posezením na některé terase u sklenky na sluníčku. V samotném Bormiu jsou nejznámějšími podniky Wish Bar, Braulio Wine Bar nebo Clem Pub. Nebo si užít relaxace ve vyhlášených lázních Bagni di Bormio.

Další odkazy, které se můžou hodit

Co dělat v Bormiu

Mapa Bormia

Filtrovat podle

Ubytování v destinaci

Aktuální počasí v Bormiu

Bormio
clear sky
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
72 %
0.3kmh
5 %
Út
19 °
St
23 °
Čt
24 °
23 °
So
22 °