Piburger See – alpské jezero s vodou teplou tak akorát ke koupání

0
Piburger See plovárna
Zdroj: www.oetztal.com

Jezero Piburger See je oblíbený turistický cíl v údolí Ötztal. Leží v krásné přírodě, obklopené je nedotčenými lesy a voda v něm je na místní poměry v létě nezvykle teplá (22-25° C). Proto je jezero vyhledávaným místem ke koupání. Nejlepší přístup do vody je na nejvýchodnějším výběžku jezera, kde je zřízená dřevěná plovárna se sluneční terasou, loděnicí a vyhlídkovou restaurací. Na jezeře je plovoucí vor, jako dělaný na skoky do vody nebo jen příjemné opalování a relaxaci.

Když vás omrzí koupání i slunění, můžete si půjčit stylovou dřevěnou veslici a projet se s ní po jezeře. Při jízdě je opravdu co obdivovat – celá oblast kolem jezera patří k jedné z nejstarších přírodních rezervací v Rakousku. Je domovem mnoha vzácných alpských živočichů i rostlin (bílé lekníny, okouni, pstruzi a siveni v jezeře). Z důvodů ochrany přírody nevede k plovárně žádná silnice, pouze stezka z vesnice Piburg. Díky krásné okolní přírodě, kterou uvidíte během cesty, to ale určitě není naškodu.

Celá oblast je vlastně vyhledávaným cílem pro pěší turistiku – kolem jezera a v jeho okolí vede spousta turistický tras, pro děti je také v nedaleké obci Sautens připravená zábavná vycházková stezka, na které poznají všechny obyvatele místních lesů a luk.

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v údolí Ötztal.

Užitečné informace

Plovárna je otevřená od půli května do půlky září od půl osmé ráno do 7 hodin večer. Dospělí platí € 4,80, děti € 2,80 a teenageři a senioři mají zlevněné vstupné na € 3,80.

Nejblíže jezeru zaparkujete ve vesnici Piburg, ukázat na mapě. K jezeru je to asi 1,5 km. V létě můžete využít také kyvadlovou dopravu z obce Oetz do obce Piburg (a zpět). V Oetzu odjíždí autobus od dolní stanice lanovky Acherkogelbahn, ukázat na mapě, a staví v centru vesnice Piburg.

Plovárna je bezbariérová, stejně tak cesta z vesnice Piburg k jezeru.

Adresa

Piburger See 1, 6433 Oetz, ukázat na mapě
www.piburgersee.com (v sekci webcam najdete i informaci o aktuální teplotě vody)
www.oetztal.com/piburger-lake

Více o údolí Ötztal

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..