Livigno

Livigno přehledně

 • dostatek možností k lyžování všech stupňů obtížnosti díky rozlehlosti střediska
 • velmi dobré sněhové podmínky díky nadmořské výšce – spodní stanice lanovek jsou ve výšce 1800 m n.m., 80% sjezdovek má umělé zasněžování takže sezóna začíná v listopadu a končí až v květnu.
 • většina ubytování se nachází velmi blízko sjezdovek
 • takřka všechny lanovky jsou moderní s ochrannou proti povětrnosti
 • Livigno je duty-free zóna, takže se zde vyplatí nakupovat
 • obě části – Mottolino a Carosello 3000 – nejsou spojeny, přejetí je možné pěšky nebo skibusem.
 • vzhledem k rozlehlosti areálu nelze po vydatném sněžení rychle upravit sjezdovky
 • špatný přístup ze severu přes tunel Munt La Schera
 • parkovací místa zdarma jsou pouze u lanovek Carosello 3000, Mottolino a Trepalle, ostatní jsou převážně placená
Booking.com
Využijte rezervační systém, kde si denně objedná ubytování více než 600 tis. lidí rezervace přímo u majitelů – garance nejnižší ceny – případné problémy řešíte v češtině – bez rezervačních poplatků – nezávislá hodnocení skutečných hostů

Livigno – oblíbené lyžování pro Čechy

Livigno je jedno z deseti největších lyžařských středisek v Itálii a spolu se sousedním Bormiem a menšími středisky Santa Caterina a San Colombano/Cima Piazzi tvoří oblast Alta Valtellina. Samotné Livigno tvoří dvě samostatná lyžařská střediska mezi kterými se bohužel nedá přejet na lyžích. Několik set metrů musíte přejít pěšky anebo použijte skibus, který je zdarma. Livigno je jedním z nejpopulárnější lyžařských středisek pro Čechy, protože disponuje nejenom kvalitními lyžařskými terény všech stupňů obtížnosti, ale je také bezcelní zónou, která láká k levným nákupů – především alkoholu, cigaret, kosmetiky, značkového oblečení a benzínu.

Skiareál se rozkládá na obou stranách údolí – na západní straně Carosello 3000, na východní straně Mottolino. Samotné Livigno je v nadmořské výšce 1,816 m, nejvyšší vrchol Carosello 3000 má 2,797 m n.m. což představuje výškový rozdíl 981 m. Dolní část svahů – především na straně Mottolino – je zalesněná, horní pasáže jsou holé. Větší skirezort Motollino se rozkládá na východním svahu údolí s nejvyšším vrcholem Monte della Neve 2.785 m n.m. Největší předností jsou široké červené sjezdovky stvořené pro dlouhý carvingový oblouk. Několik modrých sjezdovek bude vyhovovat začátečníkům a opatrnějším lyžařům.

Pro sportovní lyžaře je Mottolino populární díky strmým černým sjezdovkám, nejznámější je pravděpodobně prudká sjezdovka Giorgio Rocca s převýšením 445 m. Mottolino je také známé jako Fun Mountain. Najdete zde prvotřídní snow park a mnoho freeridových oblastí. Carosello 3000 s nejvyššími vrcholy Carosello 2,797 m n.m. a Vetta Blesaccia 2,796 m n.m. je na západní straně údolí.

Spodní část, která je přístupná prakticky z pěší zóny, nabízí spoustu prostoru a aktivit pro děti a disponuje celou řadou pohodových modrých sjezdovek, které můžete kombinovat s posezením u kávy či jiného pití a přitom dohlížet na řádící děti. V horní části má Carosello řadu dobrých červených sjezdovek určených pro pokročilejší lyžaře. Livigno má v zimě obvykle dostatečný příděl sněhu a ani na začátku či konci sezóny nemusíte mít obavu z jeho nedostatku, protože velký počet moderních sněžných děl dává garanci sněhu minimálně na 80% sjezdovek.

Tipy na lyžování

 • Nejdelší sjezd z Vetta Blesaccia do údolí, délka 6 km, převýšení 980 m
 • Nejhezčí sjezdovky jsou Costaccia, Valandrea Vetta a Federia
 • Pohodové lyžování pro děti z Mottolina do údolí
 • Nejprudší sjezdovky jsou podél šestisedačky Valfin-Monte Neve (délka 1,516 m, převýšení 479 m)
 • Snowpark Mottolino je jeden ze 3 nejlepších snowparků v Evropě – https://www.mottolino.com/de/winter/aktivitaten/snowpark-livigno
 • Noční lyžování každý čtvrtek od 20:30 do 22:30, je třeba speciální skipas na noční lyžování – https://www.livigno.eu/en/night-skiing

Pro rodiny s dětmi

Ve spodní části Carosello 3000 je řada vleků a cvičných svahů pro nejmenší. Pro děti od 3 let je u lyžařské školy k dispozici Kinderclub Lupigno (za poplatek). Na Mottolinu u vleku Passo Eira je k dispozici Kids Fun Park s řadou atrakcí pro nejmenší. Zábavná sjezdovka pro děti je u kabinové lanovky Mottolino. Mimo to je přímo v Livignu řada dětských hřišť na sněhu.

Pro začátečníky

Začátečníci si dobře zalyžují na mnoha cvičných svazích ve spodní části sjezdovek. Sjezdovky v horních částech lyžařského areálu – zvláště Monte della Neve a Carosello 3000 – pro ně nejsou vhodné. Modré sjezdovky jsou široké, mají ideální sklon pro začátečníky a snadný dojezd.

Pro pokročilé

Livigno nabízí nádherné svahy pro pokročilé lyžaře. Sportovní sjezdovky najdete v oblastech Carosello 3000, Costaccia a Monte della Neve. Mimo to Mottolino nabízí tzv. Freeride Experience, lyžování ve volném terénu. Mapu freeridových tratí lze koupit v turistických informacích.

Ubytování

Naprostá většina ubytování je v blízkosti sjezdovek. Největší ubytovací kapacity jsou přímo v Livignu, ale můžete hledat i v Passo d’Eira a Trepalle. Omezené možnosti ubytování nabízí San Rocco, Teola a Pemont. Podívejte se na užitečné rady pro ubytování v Livigno nebo si přímo najděte ubytování online.

Další odkazy, které se můžou hodit

Co dělat v Livignu

Ubytování v destinaci

Informace o skiareálu

Nadmořská výška: 1816 m – 2797 m
výškový rozdíl 981 m
Sjezdovky: celkem 115 km
30 km  65 km 20 km
Počet vleků a lanovek: 30
Sezóna: 30.11.2019-13.4.2020

Mapa skiareálu

Aktuální počasí v Livignu

Livigno
clear sky
13.2 ° C
15.6 °
13.2 °
30 %
1kmh
0 %
So
13 °
Ne
16 °
Po
9 °
Út
4 °
St
-1 °
Booking.com