Aquagranda Livigno

Aquagranda Livigno - aquapark
Zdroj: www.aquagrandalivigno.com

Když nepočítáme navštěvy restaurací a barů, jsou v Livignu v zásadě dva způsoby, jak trávit čas mimo sjezdovku. Prvním je nakupování (Livigno je bezcelní zóna) a druhým je dovádění v místním aquaparku Aquagranda Livigno. Ten je rozdělený na 2 části – plavecký bazén je pro ty, kteří chtějí i po lyžování pokračovat v tréninku, zatímco část Slide&Fun je vyhrazená čistě zábavě.

Slide&Fun je klasický aquapark se třemi velkými tobogány, bazénem se skluzavkami pro malé i velké, vodním hradem a dalšími atrakcemi. Relaxovat můžete ve 4 whirpoolech, bazénu s vodními tryskami a sauně nebo páře (turecké sauně). Pro úplně nejmenší děti je určený dětské brouzdaliště. Tady Vám za 5 € na 2 hodiny Vaše ratolesti (staré alespoň 4 roky) dokonce pohlídají (bližší informace o hlídání viz. část užitečné informace níže na stránce).

Najděte si ubytování v Livignu
400+ apartmánů, hotelů, horských chat a penzionů, nejlepší lokality, užitečné informace

Hned u bazénu je občerstvení Bar&Bistrot, kde si můžete koupit něco dobrého k jídlu a pití z místních surovin. A oblíbená je také relaxační zóna s lehátky a výhledem na panorama hor.

Pro sportovce tělem a duší je určený 25metrový plavecký bazén. Vyjímečný je tím, že je v nadmořské výšce 1816 m n. m. a je tak jedním z nejvýše položených v Evropě. Trénovala tady třeba italská plavecká reprezentace nebo cyklista Ivan Basso a jeho tým Tinkoff Saxo. Ti všichni využívali toho, že trénink ve vysoké nadmořské výšce je legálním „dopingem“, který výrazně zvyšuje aerobní kapacitu. Kromě nich je bazén samozřejmě otevřený i pro běžné návštěvníky. Plavecký bazén můžete navštívit i s malými dětmi. Vedle velkého bazénu je ještě malé brouzdaliště pro děti, které se teprve učí první tempa.

Filtrovat podle

Užitečné informace

  • Aquapark Aquagranda Slide&Fun je otevřený každý den v týdnu od 10 hodin dopoledne do 10 večer, ve středu dokonce až do půlnoci. Plavecký bazén má otevřeno také každý den – ve všední dny od 9 ráno do 10 večer, o víkendech od 9 ráno do 8 večer.
  • Můžete si koupit vstupné pouze do aquaparku Slide&Fun nebo levnější vstupné pouze do plaveckého bazénu. Poslední variantou je vstupenka Aquagranda Active You, která je sice nejdražší, ale platí do obou částí. Pro všechny tři varianty je nejkratší vstupné na jeden celý den – nejde tedy koupit například zvýhodněné odpolední vstupné jako je tomu v některých jiných aquaparcích. Pozor – někdy bývá vstupné na jeden den jako promo ke skipassu.
  • Cena vstupného (na 1 den) do plaveckého bazénu je pro dospělého 9,00 €, pro dítě od 4-14 let 6,00 €. V aquaparku Slide&Fun zaplatí dospělý 19,00 €, dítě od 4-14 let 14,00 €, děti do 3 let neplatí nic. V aquaparku je možné koupit také výhodnou rodinnou vstupenku 2+2 (2 dospělí a 2 děti od 4-14 let) za 53,00 € (ušetříte 13,00 €). Slevu 5 % dostanete také při nákupu vstupenky online na stránkách aquaparku.
  • Nejdražší je vstupné do celého areálu (aquapak Slide&Fun + plavecký bazén + fitness) – tzv. vstupenka Aquagranda Active You. Pro dospělého na 1 den vyjde na 42,00 €, pro seniory nad 65 let na 32,00 €. Pro děti se neprodává, musí mít vstupné pro dospělého.
  • Hlídání dětí je možné každý den kromě sobot od 4 do 6 hodin odpoledne. Dítě musí být alespoň 4 roky staré.
  • V části Slide&Fun není potřeba mít plavací čepici. Pokud byste ji chtěli, je možné ji v aquaparku zakoupit, stejně jako pantofle. Také je možné vypůjčit si ručník nebo koupací plášť (župan).
  • U aquaparku je parkoviště.

Web

www.aquagrandalivigno.com

Více o Livignu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..