Úvod Lyžování Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl-Hochgurgl přehledně

 • málo lidí na sjezdovkách
 • krásně upravené sjezdovky s úžasnými výhledy na okolní třítisícovky
 • skvělé sněhové podmínky
 • klidné lyžařské středisko vhodné pro sportovní lyžaře i začátečníky
 • většina ubytování leží velmi blízko vleků
 • dojezd do střediska jsou plnohodnotné sjezdovky, takže čas na lyžování využijete velmi efektivně
 • poloha na konci údolí = až hodina jízdy z dálnice (ale díky tomu málo lidí ve středisku)
 • velikost střediska vhodná pro prodloužený víkend
 • malá nabídka ubytování v apartmánech
 • omezený počet restaurací
 • severní svahy svítí sluníčko až později dopoledne

Booking.com

Využijte rezervační systém, kde si denně objedná ubytování více než 600 tis. lidí rezervace přímo u majitelů – garance nejnižší ceny – případné problémy řešíte v češtině – bez rezervačních poplatků – nezávislá hodnocení skutečných hostů

Obergurgl-Hochgurgl – nenápadný alpský diamant

Lyžařské středisko Obergurgl-Hochgurgl je na na samém konci údolí Ötztal, zhruba 15 km za Söldenem. Oba „gurgly“ v hlubokém údolí obklopeném ze severu a jihu alpskými třítisícovkami, lyžuje se jenom na severním svahu, takže odpadá složité přejíždění mezi lanovkami. Jeho poměrně odlehlá poloha ho přímo předurčuje ke klidné lyžařské dovolené. Ten kdo neváhá jet asi hodinu z nejbližší dálnice, najde zde velmi klidné středisko, většina ubytování jsou luxusní hotely a několik málo penzionů a apartmánových domů. Z hlediska počtu lyžařů je zde velký kontrast proti nedalekému Söldenu.

Hlavním centrem je Obergurgl k němuž patří jeho menší část kousek proti směru příjezdu na spodní stanici lanovky Hochgurgl. Hochgurgl je velmi malý turistický resort ležící na Hochalpenstraße k vedoucí průsmyku Timmelsjoch ve výšce 2,509 m nad mořem. Obě střediska jsou propojena novou kabinovou lanovkou Top-Express Obergurgl-Hochgurgl.

Obergurgl-Hochgurgl má mix modrých, červených a černých sjezdovek na kterých si tu svoji najde opravdu každý. Jeho velikost ho však předurčuje spíše ke kratším dovoleným, ideálně prodloužený víkend. Zdatnější lyžař dokáže středisko projet za jeden den.

Tipy na lyžování

 • obě sjezdovky z vrcholu Festkogl – červená 12 vedoucí až dolů do Obergurglu nebo modrá 6 a na ní navazující černá 11 (dá se objet po modré)
 • sjezdovka číslo 1 z Hohe Mut Almu má závodní parametry a díky klopeným zatáčkám a ochranným sítím si budete připadat jako na Světovém poháru
 • plejáda modrých sjezdovek pod Wurmkolg, které vévodí černá 28
 • ráj sportovních sjezdařů jsou červené sjezdovky 42 a 44 pod lanovkou Kirchenkarbahn
 • rozhodně navštivte Top Mountain Star, když počkáte na skvělé slunečné počasí budete odměněni úžasnými výhledy na opuštěné Alpy na rakousko italském pomezí

Pro rodiny s dětmi

Dva vleky pro děti najdete přímo v Obergurglu. Nahoře je řada modrých sjezdovek vhodných pro děti a začátečníky. Skipasy jsou poměrně drahé a středisko bohužel nenabízí bodové skipasy.

Pro začátečníky

Většina sjezdovek je vhodných pro začátečníky. Jsou široké, přehledné a mírné. Prudší úseky se většinou dají objet po mírnějším svahu. Každý začátečník si určitě najde tu svoji sjezdovku.

Pro pokročilé

Obergurgl-Hochgurgl má sice „jenom“ 14 kilometrů černých sjezdovek, ale i červené mají dobré parametry a některé úseky jsou hodně sportovní. Vrchol představuje sjezd z Wurmkoglu, strmě padající svah dolů většina lyžařů raději objíždí.

Ubytování

Naprostá většina ubytování je v blízkosti sjezdovek. Z hlediska struktury ubytování převažují luxusní hotely od 4* výše s vlastním wellness a restauraci. Přesto se dá najít ubytování v pokoji se snídaní nebo apartmánu za přijatelnou. Nezapomeňte však, že Obergurgl-Hochgurgl je považovaný za luxusní lyžařské středisko a tomu odpovídají ceny.

Další odkazy, které se můžou hodit

Ubytování v destinaci

Informace o skiareálu

Nadmořská výška: 1793 m – 3082 m
výškový rozdíl 1289 m
Sjezdovky: celkem 108 km
60 km  34 km 14 km
Počet vleků a lanovek: 23
Sezóna: 14.11.2019-26.4.2020

Mapa skiareálu

Aktuální počasí v Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl
overcast clouds
-4.3 ° C
-4.3 °
-5.8 °
76 %
0.6kmh
98 %
Po
2 °
Út
1 °
St
-1 °
Čt
0 °
-1 °
Booking.com