Outdoorový park Area 47 – jen pro odvážné

Panoramatický pohled na outdoorový park Area 47 v údolí Ötztal

Tenhle tip asi nebude pro každého, na druhou stranu milovníci adrenalinu nebudou nikde šťastnější než tady. Area 47 je obrovský outdoorový park se všemi možnými adrenalinovými aktivitami a sporty – MTB, rafting, bungee jumping nebo horolezectví a mnoha dalšími známými i novými sporty.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v údolí Ötztal
1140+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

V outdoorové části vyzkoušejte nejvyšší lanové centrum na světě – lanová dráha vede pod mostem, 27 metrů nad divokou řekou Ötztaler Ache. Jeden z mostních pilířů proměnili architekti parku v lezeckou stěnu – jde dokonce o nejvyšší umělou stěnu v Rakousku. A odvahu si otestujte i při jízdě na kladce Flying Fox, bungee jumpingu nebo na obří houpačce (Mega swing).

Tím to ale nekončí – v Area 47 se můžete vydat i na průzkum jeskyní. Průvodce vás zavede do systému jeskyní a tunelů 110 metrů pod zemským povrchem. Říká se, že za 2. světové války v nich měla být postavena obří elektrárna chráněná před nálety. Dalším náročným sportem v parku je canyoning, kdy zdoláváte ve směru shora dolů koryta a kaňony divokých horských říček. Ke sportu patří i atraktivní slaňování vodopádů.

Oblíbenou zábavou v parku je i rafting. Pro ty, kteří s ním začínají, se doporučuje řeka v rokli Imst, pro zkušenější je určený sjezd Ötztaler Ache. V obou případech vás budou doprovázet zkušení průvodci a stejně jako u všech aktivit v parku, se klade velký důraz na bezpečnost.

Ve vodní části parku se můžete jen tak koupat, zahrát si beach volejbal, opalovat se u jezera nebo zkusit jednu z mnoha atrakcí. Tobogány jsou samozřejmostí – mají tady rovnou 5 druhů. Co ale najdete málokde, je vodní katapult, který vás vystřelí do výšky 10 metrů nad jezero. Novinkou je taky blobbing. Při něm se posadíte na kraj nafouknutého blobu, který plave na hladině jezera. Jeden až tři skokani skočí na jeho druhý kraj a tím vás vystřelí z blobu do výšky několika metrů nad jezero. Čím víc skokanů, tím vyšší let. Zábava zaručena.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Area 47.

Užitečné informace

  • Platí se za jednotlivé atrakce a aktivity, do části Water park se kupuje vstupenka, která zahrnuje vstup na všechny skluzavky i Blob.
  • Atrakce jsou odstupňované podle věku – některé jsou i pro děti (dětský rafting 6-13, canyoning 10-13, vodní skluzavky 4+), ale na většinu je požadován minimální věk 12 nebo dokonce 16 let. Informace jsou uvedené na webových stránkách parku.

Online rezervace

»AREA 47 – část Water park
Rezervujte online – – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

www.area47.at

Více o údolí Ötztal

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..