Půjčovny kol a cestování vlakem s bikemobil Card

Cestování s kolem v Meranu
Zdroj: Südtirol Marketing / Helmuth Rier

Do Jižního Tyrolska si snad ani nemusíte brát vlastní kolo, protože tady funguje propojený systém veřejné dopravy a půjčoven kol. Stačí si koupit tzv. bikemobil Card, která slouží jako kombinovaný lístek na neomezené používání vlaků a autobusů a zároveň jako poukaz na půjčení kola v půjčovnách ve vybraných železničních a autobusových stanicích (půjčovny „Südtirol Rad – Bici Alto Adige“).

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Meranu a okolí
1130+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Kolo pak můžete vrátit nejen v původní, ale i v jakékoli jiné půjčovně a do místa startu se vrátit pohodlně vlakem nebo autobusem. Výhody jsou jasné – svůj výlet můžete lépe přizpůsobit aktuálním podmínkám, když se vyskytne problém, nebo se podívat i na vzdálenější místa bez nutnosti řešit, jestli zvládnete i cestu zpátky. Prostě vyjedete a když nebudete moct, kolo vrátíte a nasednete na vlak.

Jak cestovat vlakem s vlastním kolem

V Jižním Tyrolsku je převážení vlastního kola ve vlaku zpoplatněné. Navíc jsou regionální spoje vybavené pouze na převážení 15-18 kol a pokud je kapacita naplněná, nepustí vás s kolem do vlaku.

V období od května do konce října je ve stanicích Meran/Merano, Algund/Lagundo a Marling/Marlengo zakázáno nastupovat s kolem v době od 8:00-13:00 a 15:00-17:30. Kola jde místo toho naložit na nákladní auto a dovezou je do železniční stanice podle vašeho výběru (Naturns/Naturno, Latsch/Laces, Schlanders/Silandro, Spondinig/Spondigna a Mals/Malles).

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Meranu.

Důležité informace

  • Bikemobil Card si můžete koupit na 1, 3 nebo 7 po sobě následujících dnů. Cena je pak € 24, 30 a 34 pro dospělé. Děti do 14 let mají poloviční ceny, děti do 6 let za veřejnou dopravu neplatí.
  • V půjčovnách si můžete půjčit i elektrokola (cena je o 6 eur vyšší) a další vybavení (přilby, dětské sedačky nebo vozíky za kolo).

Web

www.mobilcard.info/en/bikemobil-card.asp
www.vinschgauerbahn.it/en/bahn-und-bike.asp
www.suedtirolbike.it/bikemobil-card-suedtirol
www.suedtirolbike.it/rental-servicestations (seznam a mapa půjčoven)

Více o Meranu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..