Aquacentrum Alpspitz Wellenbad Garmisch-Partenkirchen

Alpspitz Wellenbad Garmisch-Partenkirchen - venkovní plavecký bazén
Venkovní plavecký bazén, zdroj: www.gemeindewerke-garmisch-partenkirchen.de

V Garmisch-Partenkirchenu se můžete koupat na mnoha místech – v okolních jezerech, městském venkovním koupališti Kaizenbad nebo v městském aquacentru s vnitřními i venkovními bazény Alpspitz Wellenbad. Poslední možnost je skvělou volbou, pokud jsou pro vás alpská jezera příliš studená nebo při deštivých dnech.

Venku na plavce čeká 50-metrový bazén ohřívaný na 24 ° C s velkou travnatou plochou určenou k opalovaní. Plavecký bazén doplňuje areál pro děti s dětskými bazény, a mnoha atrakcemi – třeba velkou skluzavkou nebo umělým potůčkem. Nechybí ani klasické dětské hřiště a vzrostlé stromy pokud před opalováním dáváte radši přednost stínu. K odpočinku slouží venkovní vířivka s 38 ° C teplou vodou.

Krytá část aquacentra má samozřejmě také co nabídnout – hlavním lákadlem je 96 metrů dlouhý tobogán a 9 metrů vysoká skluzavka. Další zábava vás čeká ve velkém bazénu s vlnobitím, který je vyhřívaný na příjemných 27 ° C, a ve skokanském bazénu s 5-metrovou skokanskou věží.

Rodiče s malými dětmi určitě ocení dětské brouzdaliště s mini skluzavkami a teplotou 32 ° C nebo dětský bazén s vodním hřibem, tryskami a skluzavkami. Hloubka dětského bazénu je 0,60 m až 1,20 m, voda má 28 ° C.

Poslední vnitřní bazén slouží ke kondičnímu cvičení nebo relaxaci. Je vyhřívaný na 32 ° C a vybavený je masážními tryskami a vířivkou. K odpočinku slouží také wellness zóna na střeše aquacentra s různými saunami, parní lázní, panoramatickou zimní zahradou a terasou.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte v Garmisch-Partenkirchenu.

Užitečné informace

Vnitřní bazény jsou otevřené po celý rok, venkovní bazény jsou přístupné podle aktuálního počasí – otevírají se obvykle v květnu a zavírají v půli září.

Otevřeno je každý den v týdnu od 9 do 21 hodin, pouze o nedělích a svátcích pouze do 19 hodin. Sauny jsou v provozu každý den od 11 hodin až do zavírací doby. Pouze v pondělí je od 9 do 15 hodin tzv. dámská sauna.

Vstup do bazénů stojí pro dospělého € 6 na 3 hodiny nebo € 8 na celý den. Pro děti od 6 do 16 let je 3-hodinový vstup za € 3, celodenní za € 4. Děti do 6 let neplatí nic.

Jde koupit i zvýhodněné balíčky 5 nebo 10 celodenních vstupů – například 5 vstupů pro dospělého je za € 34, pro dítě za € 17. Výhodné je i rodinné vstupné (rodiče + děti do 16 let) za € 13 na 3 hodiny a € 19 na celý den. V pondělí až pátek od 18-21 jsou tzv. Happy hour, kdy vstup pro dospělého stojí pouze € 4 a pro dítě € 2.

Pokud chcete do sauny, musíte si koupit dražší vstupné, které je zahrnuje.

Děti do 15 let mají v den narozenin vstup do aquacentra zdarma.

Auto můžete nechat stát na parkovišti přímo před aquacentrem.

Adresa

Klammstraße 47, 82 467 Garmisch-Partenkirchen, ukázat na mapě
www.gemeindewerke-garmisch-partenkirchen.de/alpspitz-wellenbad

Více o Garmisch-Partenkirchenu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..