Úvod Destinace Německo Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen přehledně

  • množství tras pro pěší i cyklovýlety v nádherné alpské přírodě
  • historické bobová dráha a skokanské můstky
  • rokle Partnach – jedna z nejkrásnějsích přírodních památek Bavorska
  • skvělé jídlo a pití
  • dražší ubytování

Dovolená pro turisty i fanoušky sportovní historie

Bavorský Garmisch-Partenkirchen je ideálním místem pro aktivní dovolenou strávenou v krásné alpské přírodě. Město i jeho okolí je protkané bohatou sítí turistických tras všech stupňů obtížnosti i zaměření (klasické pěší, pro nordic walking, běžecké, horolezecké atd.).

Mohlo by se hodit: Ubytování v Garmisch-Partenkirchenu
TIP: Ubytování v krásném prostředí horské vesnice najdete i v blízké obci Lermoos (Rakousko)

Najdete tu mnoho přírodních unikátů – například nejvyšší horu Německa, 2962 m vysokou Zugspitze nebo jednu z nejkrásnějších přírodních památek v Bavorsku – soutěsku Partnach, kterou protéká stejnojmenná řeka a vytváří množství vodopádů a krásných scenérií. Po náročném výletě se můžete vykoupat v jednom z mnoha jezer v okolí (Kainzenbad, Riessersee, Pflegersee) nebo v městkém aquacentru s venkovními i vnitřními bazény.

Výlet si můžete udělat i historickým centrem města (Garmisch-Partenkirchen má rovnou dvě, protože vznikl sloučením dvou samotných obcí – západní Garmisch a východní Partenkirchen). Nebo si udělejte procházku k místním atrakcím spojeným se sportovním životem města (historická bobová dráha z doby zimních olympijským her v roce 1936 a olympijský skokanský můstek, který je vždy na Nový rok dějištěm závodů ve skocích na lyžích ze série Turné čtyř můstků).

Co dělat v Garmisch-Partenkirchenu a okolí

Aktuální počasí v Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen
broken clouds
15.4 ° C
20.2 °
13.2 °
79 %
1.3kmh
79 %
So
14 °
Ne
13 °
Po
15 °
Út
24 °
St
16 °

Nejnovější