Přírodní koupaliště Kainzenbad

Přírodní koupaliště Kaizenbad v Garmisch-Partenkirchenu
Zdroj: www.kainzenbad.de

Pokud se chcete v Garmisch-Partenkirchenu vykoupat, mohlo by se vám líbit koupaliště Kainzenbad. Je snadno dostupné, protože leží na východním okraji města u velkého parkoviště, a vstupné je „za hubičku“.

Jako plovárna funguje už od roku 1928, ale rozhodně se nemusíte bát zastaralého vybavení. Vše je jednoduše zařízené, přitom moderní a dobře udržované, jak je v Německu dobrým zvykem. Místní pláž je z malých oblázků a voda je průzračně čistá. Protože je koupaliště napájené horským potokem Kanker, pohybuje se teplota vody obvykle mezi 18 až 22°C. Koupel je tak opravdu osvěžující.

Koupaliště je obklopené udržovaným trávníkem, kde se můžete slunit nebo se naopak schovat do stínu pod vzrostlé stromy. Pro návštěvníky je připravená skokanská věž, hřiště na plážový volejbal nebo stoly na ping-pong.

Děti mají vyhrazenou mělkou část koupaliště se skluzavkami pro malé i větší děti a brouzdaliště zakrytá slunečníky. Ve stínu pod stromy na ně čekají také houpačky a pískoviště. Mlsné děti i dospělé potěší přítomnost zmrzlinárny a kavárny s příjemným posezením v areálu koupaliště.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte v Garmisch-Partenkirchenu.

Užitečné informace

Koupaliště je otevřené obvykle od začátku léta do poloviny září. Aktuální teplotu vody nejen koupaliště Kainzenbad, ale i dalších jezer v okolí Garmisch-Partenkirchenu zjistíte na www.gapa.de/Garmisch-Partenkirchen_Weather_Water-temperatures/. Na stejném místě si můžete také ověřit, jestli je koupaliště otevřené nebo ne.

Za dobrého počasí je otevřeno obvykle od 9 do 20 hodin. V opačném případě se koupaliště otvírá pouze odpoledne od 15 do 18 hodin, o prázdninách od 13 do 18.

Vstupné pro dospělého je € 3. Pokud máte místní Kartu hosta, zaplatíte pouze € 2,50. Děti a teenageři do 17 let včetně platí € 1.

U koupaliště je velké parkoviště, kde můžete parkovat zdarma, nebo dojeďte ke koupaliště místní autobusovou linkou č.1 nebo 2.

Adresa

Kainzenbadstraße 2, 82467 Garmisch-Partenkirchen, ukázat na mapě
www.kainzenbad.de

Více o Garmisch-Partenkirchenu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..