Rokle Partnach

Rokle Partnach

Partnachklamm je jednou z nejkrásnějších přírodních památek Bavorska. Je asi 700 m dlouhá, v některých částech až 80 m hluboká a protéká jí horský potok stejného jména, který se v minulosti při jarním tání sněhu využíval pro plavení dřeva. Stezka roklí vede po úzkých visutých chodnících nebo rovnou tunely vyraženými do skály. Nejdelší tunel (108 m) byl vytvořený po závalu na jižním konci rokle v roce 1991. Do jeho stěn byla vytesaná okna, kterými je tunel osvětlený a můžete si z nich bezpečně prohlédnout přírodní jezírko vytvořené závalem. A pokud se nebojíte výšek, můžete si soutěsku prohlédnout i z 68 metrů vysokého Železného mostu.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte v Garmisch-Partenkirchenu.

Užitečné informace

Vstup je cca 3,5 € pro dospělého, výhodnější vstupné zaplatíte s návštěvnickou kartou, kterou dostanete v ubytovacím zařízení.
Rokle je otevřena celoročně (v létě od 8 ráno do 7 večer), až na krátkodobé uzávěry z bezpečnostních důvodů, kdy se provádí kontrola a opravy chodníků a zábradlí poškozených záplavami nebo ledem.
Do rokle se dostanete pohodlně od olympijského stadionu (ukázat na mapě) pěšky nebo z toho samého místa jezdí kočáry tažené koňmi. Trasy pro pěší jsou vyznačené zde, zde a zde.
Do rokle se doporučuje pevná obuv a nepromokavé oblečení. Cesty vedou většinou v tunelech a po chodníčcích užších než 2 metry, proto se nedoporučuje brát si s sebou deštník. Ze stejného důvodu je rokle nepřístupná pro kočárky, kola nebo invalidní vozíky.

Adresa

82467 Garmisch-Partenkirchen, ukázat na mapě
www.partnachklamm.eu
www.partnachklamm-info.de

Více o Garmisch-Partenkirchenu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..