Bormio Terme

Venkovní bazén Quattro Stagioni v Bormio Terme
Zdroj: http://www.bormioterme.it

Chcete si trochu zarelaxovat po lyžování? Nebo nevyšlo počasí, nejezdí zrovna lanovky a řešíte co dělat místo lyžování? Pak si zajděte do Bormio Terme, lázní v centrum Bormia s venkovními i vnitřními bazény. Užijete si příjemnou relaxaci, splníte si denní kvótu v plaveckém bazénu a můžete se tady dokonce vykoupat „na sněhu“.

Největší atrakcí lázní je bazén Quattro Stagioni (Čtyři období). Má vnitřní i venkovní část a jak už název napovídá, je v provozu po celý rok. I v zimě tak můžete proplout do venkovního bazénu, poležet si na hydromasážním lůžku a obdivovat panorama zasněžených hor. Mrazu se nebojte, bazén je vyhřívaný na příjemnou teplotu 33° C.

Najděte si ubytování v Bormiu
180+ apartmánů, hotelů, horských chat a penzionů, nejlepší lokality, užitečné informace

Vnitřní část bazénu Quattro Stagioni je tvořená příjemným hydromasážním bazeném, kolem kterého vede líná řeka. Nechte se jí jen tak unášet nebo udělejte něco pro své zdraví chůzí pro proudu. Ve vnitřní části lázní samozřejmě nechybí ani klasický plavecký bazén. Má na délku 25 metrů, 5 plaveckých drah a jeho hloubka se pohybuje od 1.20 do 1.80 m. Z vnitřních bazénů je nejstudenější – voda v něm má 27-28° C.

Chystáte se do bazénu s dětmi? V tom případě si budete moct vybrat rovnou ze dvou dětských bazénů. Pro nejmenší je brouzdaliště s miniskluzavkou, houbou a žlutým hadem s vodotrysky. Pro větší děti je hned vedle plaveckého bazénu dětský termální bazén s hloubkou 60 cm vyhřívaný na teplotu 32° C. Brouzdaliště má pak ještě o jeden stupeň víc. Po celý rok je v provozu také 60metrový tobogán.

V ceně vstupného do bazénů je i možnost zajít si do sauny, páry nebo thermaria, které má vnitřní i venkovní vyhřívaný bazén s termální vodou. Vstup je ale pouze pro starší 16 let. Je to zóna určená k relaxaci a odpočinku.

Filtrovat podle

Užitečné informace

  • Lázně Bormio Terme jsou otevřené celoročně – v zimě nejsou v provozu ale všechny venkovní bazény. Zaplavat si můžete ve venkovním celoročním bazénu Quattro Stagioni, který je spojený s vnitřním bazénem nebo v tzv. Termariu (to je ale jen pro návštěvníky od 16 let). Dětský venkovní bazén a druhý venkovní bazén (tzv. letní) jsou od listopadu do konce dubna mimo provoz.
  • Otevírací doba je od 10-20 hodin, ve středu je otevřeno až do 22 hodin. Úterky jsou sanitárním dnem a bazény jsou zavřené (můžete si dojít pouze na masáže nebo rehabilitaci). Vše si ještě můžete ověřit na přehledném plánku na stránce lázní.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • Vstupné je různé podle vysoké a nízké sezóny – vysoká sezóna je o všech sobotách, nedělích a svátcích. Přesný rozpis najdete zde. Celodenní vstupné ve vysoké sezóně je € 26, v nízké € 21. Respektive € 21 a € 16 při vstupu po 17 hodině. Děti do 6 let mají vstup zdarma, rodiny s dětmi do 16 let si můžou koupit výhodné rodinné vstupné a slevu dostávají také senioři nad 65 let.
  • Při vstupu do bazénu musíte mít kromě plavek také koupací čepici a gumové pantofle. Pokud je nemáte, dá se obojí koupit v obchodě, který je v areálu lázní. Děti do 2 let musí mít koupací plenku a také čepici. Opět obojí zakoupíte v obchodě.

Web

www.bormioterme.it

Více o Bormiu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..