Dětský areál u lanovky Spieljochbahn – zábava na celý den nejen pro děti

Spieljochbahn - jezírko
Děti se rády proběhnou v umělém potůčku...

Skvělým tipem, jak zabavit děti na celý den, je výlet na Spieljoch. Na vrcholu je nejen nádherná vyhlídka, ale také velké dětské hřiště s mnoha aktivitami. Spoustu z nich si navíc užijí i dospělí. Jen pozor – v letní sezóně 2017 se lanovka opravuje a bude opět v provozu až od 22.12.2017.

Hřiště u horní stanice lanovky Spieljochbahn

Zajímavá je už samotná cesta lanovkou, ale to nejlepší čeká u její horní stanice. Dřevěné dětské hřiště je samozřejmostí, nechybí ani oblíbené trampolíny a lanová kostka. Hodně zábavy slibuje malé jezírko, které můžou děti překonat různými způsoby – přeskakováním po kamenech, jízdou na voru – nebo se v něm jen tak brodit. Takové osvěžení se hodí, protože v letních dnech bývá i v téhle nadmořské výšce hodně teplo. Pravidlo dne rozhodně zní – plavky s sebou.

A děti si užijí i dovádění v umělém potůčku, na vodních schodech a při hrách na vodním hřišti, kde si můžou přehrazovat vodu proudící v malých dřevěným korytech. Pro rodiče jsou kolem hřiště připravená dřevěná lehátka a blízké občerstvení s velkou terasou a krásným výhledem.

Od lanovky na vrchol Spieljoch

Od stanice lanovky můžete vystoupat ještě na vrchol Spieljoch. Je to procházka na cca 15 minut, ale i tak krátká cesta bude rozhodně plná zábavy pro malé i velké. Čeká vás chůze naboso po oblázcích, šiškách nebo kůře. Ta je nejen zábavná, ale i zdravá. Vrchol je označený dřevěným křížem, u kterého je skoro povinností se vyfotit. Užívat si můžete i opravdu majestátní panorama a krásné výhledy. K dispozici jsou dalekohledy.

Lanový park a adrenalinové sporty

Akční děti a rodiče se nemusí omezovat na dětské hřiště, ale můžou si vyzkoušet lezení v místním dětském horolezeckém parku, který je primárně určený pro začínající lezce pro seznámení se sportem. A pro opravdové milovníky adrenalinu je připravená jízda na kladce (Flying Fox) nebo paragliding.

Pěší výlet do Fügenu

Zpátky do Fügenu nemusíte jet lanovkou, ale můžete sejít Spieljoch pěšky. Zvládnout by takový výlet měli i malé děti, osobně to máme vyzkoušeno se šestiletými turisty a cesta se jim opravdu líbila. Z horní stanice lanovky se prostě vydejte směrem na prostřední stanici Mittelstation Fügen. Tady se můžete občerstvit v Gasthof Kohleralmhof, restauraci s terasou a dětským hřištěm. A máte tady rovnou dvě možnosti, jak si výlet zkrátit, kdyby někomu došly síly. Můžete nastoupit na lanovku a sjet do údolí nebo počkat na autobus, který od Kohleralmhof do Fügenu odjíždí v 14:30, 15:30 a naposledy v 16:30.

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování v Zillertalu.

Užitečné informace

V létě 2017 prochází Spieljochbahn rekonstrukcí, lanovka a hřiště tak nejsou v provozu. Funguje ale horolezecký park, jízda na kladce a samozřejmě je přístupný vrch Spieljoch s barefootovou trasou.

Jako náhrada za Spieljochbahn je od 3. června do 24. září v provozu lanovka Geolsbahn, jejíž horní stanice je od Spieljochu vzdálená cca 1 km. K dolní stanici Geolsbahn jezdí zdarma autobus, časy odjezdů nejdete zde. Lanovka jezdí mezi 9 a 16 hodinou, poslední cesta na vrchol ve 3 odpoledne, poslední cesta do údolí ve 4 odpoledne.

Jednosměrná cesta lanovkou Geolsbahn pro dospělého stojí € 13.00, pro děti starší 6 let € 6.00. Děti do 6 let neplatí nic. Rodinám se ale rozhodně vyplatí koupit výhodnou Familienkarte, kdy při koupi lístku pro dospělého, platí první dvě děti pouze € 4.00 a další pak nic.

Samotné dětské hřiště je zdarma, stejně jako barefootová trasa na vrchol Spieljoch. Platí se za horolecký trénink – děti i dospělí € 39.00 (za € 9.00 si můžete zaplatit malou „ochutnávku“). V ceně je všechno vybavení, které vás v rámci kurzu naučí i používat. Registrovat se musíte vždy den předem. Všechny potřebné informace najdete na www.spieljochbahn.at/en/sommer/aktivitaeten/klettern/. Další placenou atrakcí je jízda na kladce (www.spieljochbahn.at/en/sommer/aktivitaeten/flying-fox/). Stojí pro děti i dospělé € 19.00. Musíte ale splňovat hmotnostní limit – min. 20 a max. 110 kg.

Adresa

Fügenberg-Bahn 1, 6264 Fügenberg, ukázat na mapě
www.spieljochbahn.at/en/sommer/spieljochbahn/

Více o Zillertalu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..