Zillertal

Zillertal přehledně

  • největší dovolenkové údolí světa
  • obrovská nabídka aktivit pro děti, cyklisty, turisty, sportovce…
  • nádherná příroda, průzračná alpská jezera
  • aquaparky a přírodní jezera ke koupání „na každém rohu“
  • v sezóně se už hůře shání ubytování, rezervujte s předstihem

Zillertal – největší dovolenkové údolí světa

Málokterá oblast v Rakousku nabízí na jednom místě tak pestrou paletu zábavy a sportovního vyžití v létě i v zimě jako údolí Zillertal. Však také místní označují své údolí sloganem „Das grösste Erlebnistal der Welt!“ – největší dovolenkové údolí světa!

Mohlo by se hodit: Ubytování v údolí Zillertal (Booking.com) | Online rezervace zážitků v Zillertalu

Údolí je pojmenováno podle řeky Ziller pramenící vysoko v horách. Do Zilleru se ještě vlévají menší říčky Tuxbach a Gerlosbach. Zillertal začíná odbočením z hlavní rakouské dálnice na Innsbruck kousek za Kufsteinem a končí po zhruba padesáti kilometrech na ledovci Hintertux. V Zell am Ziller můžete vyjet alpskou silnicí až nahoru na Königsleiten a Krimml (kde jsou známé Krimmelské vodopády) nebo podniknout výlet k horských přehradám Schlegeispeicher, Stillup nebo Speicher Zillergründl nad Mayrhofenem. Podél celého údolí je k dispozici celá řada lanovek, které i v létě nabízí vyvezení nahoru k dětským adrenalinovým areálům nebo prostě jenom jako výchozí bod pro pěší nebo cyklo tůru.

Zillertal je rozhodně destinace, kterou za jednu dovolenou nezvládnete poznat a budete se sem rádi vracet, ať už jste rodina s dětmi, sportovci anebo hledáte relaxaci a pohodu na klidné dovolené.

Dovolená s dětmi

Zillertal je jako stvořený pro rodinnou dovolenou a není to jenom prázdný pojem. Hned na začátku údolí můžete vyjet lanovkou z Fügenu na Spieljoch, kde najdete poměrně rozlehlý areál dětského adrenalinového hřiště, kde se dobře pobaví i dospělí. Za hezkého počasí zde není problém strávit celý den, a pokud budete chtít, můžete dolů sejít pěšky a po cestě se občerstvit třeba v Gasthof Kohleralmhof, jak jinak i tady mají dětské hřiště. Pozor, cesta dolů není jednoduchá, ale šli jsme dolů se šestiletými dětmi a byla to pro ně obrovská zábava.

Podobný, ale trochu menší dětské zábavní centrum, je Fichtenschloss Rosenal. Na ten se dostanete lanovkou Rosenalmbahn z Zell am Ziller. Spoustu možností k zábavě s dětmi máte, když vyjedete nahoru do Gerlosu, Königsleitenu nebo Krimmlu.

Pokud chcete zůstat s dětmi dole v údolí, navštivte Erlebnis-Comfort-Camping Aufenfeld. Tady najdete šlapací autíčka, trampolíny, lezeckou stěnu, dětský lanový park a v teplých dnech určitě neodoláte krásnému koupacímu jezírku. Do Aufenfeldu se pohodlně dostanete s dětmi na kole. Údolím totiž vede krásná cyklostezka podél řeky Ziller. Je určena pouze pro cyklisty, pouze výjimečně kříží silnici a má velmi mírný profil. I malé děti si tady užijí jízdu na kole.

Nahoře na ledovci Hintertux stojí za návštěvu Natur Eis Palast – přírodní ledový palác. A děti určitě ocení i možnost postavit si v červenci sněhuláka.

A ještě jeden tip na celodenní výlet s dětmi – vyjeďte autem horskou silnicí k přehradě Schlegeispeicher a pěšky podél vody pohodlně dojdete až na úpatí ledovce. Děti si užijí pohyb a čerstvý vzduch, dospělí se celou dobu budou kochat okolními alpskými velikány a ledovcem „na dosah ruky“.

Zillertal na kole

Pro silniční nebo trekové kolo je vhodná cyklostezka údolím z Fügenu až do Mayrhofenu. Jsme ale v Alpách, takže nezbývá než se vydat do kopců. Možností výjezdů po silnici nebo na horském kole po prašném povrchu je spousta. Pokud nechcete šlapat do kopce, nechte se vyvézt některou z letních lanovek.

Pěší turistika

Možností pro pěší turistiku je v údolí Zillertal opravdu nepřeberné množství. Pro pohodáře se nabízí procházka podél řeky Ziller, můžete využít třeba cyklostezku. Alternativou je vyjet si lanovkou nahoru a projít se po horách. Ideální je Spieljoch, kde se dá naplánovat i několikakilometrová pohodlná procházka bez většího převýšení.

Sportovci mají možností ještě víc. V podstatě každým údolíčkem vede nějaká pěší stezka, a pokud i to je málo, k dispozici je celá řada obtížnějších tras skalami nebo dokonce i lezeckých stěn. Každý si opravdu najde pro sebe tu správnou zábavu a vyžití.

Co dělat v Zillertalu

Mapa Zillertalu

Filtrovat podle
Mapa může být někdy nedostupná z důvodů vysoké návštěvnosti webu a vyčerpání kvót pro zobrazování map. Za tuto situaci se omlouváme.

Aktuální počasí v Zillertalu

Fügen
overcast clouds
7 ° C
9.1 °
4 °
81 %
4.5kmh
100 %
Út
9 °
St
6 °
Čt
6 °
6 °
So
6 °
Booking.com

Nejnovější na webu