Fichtenschloss Rosenalm

Fichtenschloss Rosenalm
©Zillertal Arena, fotograf: Johannes Sautner

V Zillertalu rozhodně nezahálí a přichází stále s novými atrakcemi. Jednou z nich je i Fichtenschloss – v překladu Smrkový hrad – velký zážitkový areál, který má podobu dřevěného hradu. Jak je v Alpách zvykem, hrad je postavený u horní stanice lanovky, v tomhle případě Rosenalmbahn, která vede z městečka Zell am Ziller.

5 000 m² zábavy

Jaké atrakce můžete vyzkoušet? Hradu dominují 4 věže – nejvyšší z nich, vyhlídková Aussichtsturm, má 18 metrů. Další věže jsou menší, ale rozhodně ne méně zábavné. Kletterturm (Šplhací) je „vypletená“ lanovím a slouží jako cvičné hřiště pro malé horolezce. V Rutschenturm (Skluzavková) jde naopak spíš o to, jak se dostat co nejrychleji dolů po jedné z několika skluzavek. Všechny 3 věže jsou propojené dřevěnými můstky a z Rutschenturm se můžete vydat také na adrenalinovou stezku v korunách stromů.

Poslední věž Kranturm (Jeřábová) je součástí velkého pískoviště, kde si děti můžou stavět a pokračovat tak v práci malých smrkových skřítků, kteří podle legendy hrad postavili pro svého prince a princeznu. Kromě pískoviště je v areálu také spousta vodních atrakcí (vodní mlýnky, přehrazovací vodní koryta atd.). A obratnost si děti můžou vyzkoušet na lesní překážkové dráze.

Nasbírat nové síly pak můžete v piknikovém areálu s „hradním“ grilem. V blízkém občerstvení prodávají zmrzlinu a něco malého k jídlu.

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování v Zillertalu.

Užitečné informace

Lanovka Rosenalmbahn stejně jako Fichtenschloss jsou v provozu od konce května do začátku října. Lanovka jezdí od 8:40 hodin ráno do 5 odpoledne. Mimo letní prázdniny počítejte s polední pauzou od 12:30 do 13:00 (poslední dopolední lanovka vyráží v 12:10).

Platí se pouze za lanovku, vstup na hřiště je zdarma. Dospělé vyjde cesta lanovkou na vrchol na € 14,00 (zpáteční € 21,00). S kartou hosta je lístek o něco levnější. Děti do 7 let neplatí nic, děti do 15 let mají zvýhodněný tarif (€ 7,00 jednosměrná na vrchol, € 10,50 zpáteční).

A pozor při alespoň jedné jízdy pro dospělého a 1 pro dítě mají všechny další děti jízdu zdarma.

Adresa

Rohrberg 130A, 6280 Rohrberg, ukázat na mapě
www.zillertalarena.com/en/arena/sommer/fichtenschloss.html

Více o Zillertalu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..