Freizeitpark Zell – koupání a sport v Zell am Ziller

Freizeitpark Zell v Zell Am Ziller
Foto: www.freizeitparkzell.at

V Zillertalu je nepřeberné množství míst ke koupání. Freizeitpark Zell v obci Zell am Ziller je jedním z nich, ale kromě venkovních bazénů si můžete návštěvu zpestřit ještě mořem dalších aktivit – je tu minigolf, tenisové kurty, velké hřiště pro děti, volejbal, basket, fotbal nebo bowlingové dráhy. V zimě k aktivitám přibude ještě venkovní kluziště.

Venkovní koupaliště nabízí rovnou dva spojené bazény – klasický plavecký bazén se 4 dráhami a skokanskými můstky a pak rekreační bazén se spoustou atrakcí. Nechybí tobogán, 2 velké skluzavky, divoká řeka a u dětí oblíbená horizontální síť ke šplhání. Kolem celého bazénu je rozlehlý trávník určený ke slunění.

A dobře tady mají vymyšlené také místo pro rodiny s nejmenšími dětmi. Dětské brouzdaliště je stranou od hlavního bazénu v klidné části koupaliště. Je vybavené stínítkem a poblíž je ještě několik vzrostlých stromů, takže můžete ležet s malými dětmi v příjemném stínu.

Lenošení vás nebaví, chcete si zasportovat? Ve Freizeitparku budete mít asi trochu problém si vybrat z mnoha sportů, které tu nabízí. Jsou tady venkovní kurty na tenis, beach volejbal, minigolf, fotbal a multifunkční hřiště, na kterém jde hrát volejbal, streetball nebo basket. Pro děti je v areálu Freizeitparku velké dětské hřiště s mnoha prolézačkami, aktivitami a lanovou pyramidou. Za špatného počasí nebo při zimní dovolené si můžete zahrát tenis v kryté hale nebo bowling. A pokud navštívíte Zillertal v zimě, můžete si dojít zabruslit na venkovní kluziště. Půjčují vybavení jak na bruslení, tak na curling.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování vybírejte v Zell am Ziller.

Užitečné informace

Je otevřeno celoročně – samozřejmě se mění nabídka sportů, které jsou právě dostupné.

Koupaliště je otevřené v období květen až září, od 9-19 hodin každý den. Vstup stojí € 7,50 pro dospělého a € 4,50 pro děti do 15 let. Jak je v Rakousku zvykem, můžete dostat slevu, pokud předložíte tzv. Gästekarte (Kartu hosta). Vstupné je pak € 6,50, resp. € 4.

Minigolf je v provozu od dubna do října od 9-22 hodin. Dospělí platí € 5,00, děti do 15 let € 4,00, s Gästekarte zaplatíte o € 4,00 a € 3,00.

Od června do října si můžete zahrát tenis na venkovním kurtu, v hale se hraje celoročně. Je dobré si kurt zarezervovat předem. Cena za pronájem se liší podle období i hodiny, ráno je levnější než odpoledne a večer. Méně zaplatíte s Gästekarte. Přesné ceny jsou uvedené na webu.

Bowling je v provozu celoročně, informace a žetony dostanete v restauraci, opět je dobré si dráhu rezervovat.

Kluziště je otevřené od listopadu do března, součástí je půjčovna potřebného vybavení – brusle pro dospělého půjčíte za € 3,50, pro dítě za € 2,50, s Gästekarte ještě o euro levněji.

U bazénu je parkoviště.

Adresa

Schwimmbadweg 7, 6280 Zell am Ziller, ukázat na mapě
www.freizeitparkzell.at

Více o Zillertalu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..