Výlet k jezeru Jägersee – pro pěší i na kole

Jezero Jägersee - pohled na penzion
Gasthof Jägersee na břehu stejnojmenného jezera

Vyřádili jste se v aquacentru, navštívili jste Wagraini’s Grafenberg a pátráte po nějakém tipu na výlet v okolí Wagrainu? Jedním z nejpopulárnějších výletních cílů je jezero Jägersee na jižním konci údolí Kleinarl.

Pěší procházka okolo jezera

Příjemná procházka okolo jezera je dva kilometry dlouhá s minimálním převýšením. Je proto vhodná také pro seniory a rodiny s dětmi, které můžou na procházku vzít i své nejmladší členy v kočárku. Terén není překážkou ani pro lidi na vozíku.

Cestou půjdete kolem jezera Jägersee, které nabízí úžasné pohledy na tyrkysovou hladinu jezera, okolní alpské louky a panorama hor. Na jižním okraji musíte obejít oblast mokřin a půjdete dál od břehu, podél potoka Kleinarlbach. Jím přitéká do jezera čerstvá voda. V parném létě je příjemné se v jeho ledové vodě ochladit. Zvlášť děti se na oblázkovém břehu rády vydovádí.

Kousek od parkoviště je na severním břehu jezera penzion s restaurací Gasthof Jägersee. Můžete si tady dát na slunečné terase malé občerstvení nebo oběd. Jen je třeba počítat s tím, že o prázdninách a víkendech je tady docela plno.

Pro fanoušky historie může být zajímavá informace, že penzion vznikl z původní lovecké chaty salzburských arcibiskupů. Konkrétně ji nechal v roce 1718 postavit arcibiskup Franz von Harrach. Dodnes jsou v penzionu dochované prvky z této éry i po pozdějším majiteli baronu Imhofovi.

Pokud byste si chtěli jezero prohlédnout nejen z cesty pro pěší, můžete si u penzionu od května do září půjčit veslici.

Download file: okolo-jaegersee.gpx

 

Cyklo výlet k jezeru Jägersee

Jezero je nejen vyhledávaným místem pro pěší turistiku, ale i oblíbeným cílem výletů na kole. Nenáročná trasa z blízkého Kleinarlu je vhodná hlavně pro rodinné cyklo výlety. Na kole jde pokračovat dál podél východního břehu jezera až k dalšímu krásnému jezeru – Tappenkarsee.

Download file: kleinarl-jaegersee.gpx

 

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte ve vesnici Wagrain.

Užitečné informace

Nejpohodlněji se k Jägersee z Wagrainu dostanete autem. Z Wagrainu jeďte směrem na obec Kleinarl a pak po Jägerseestraße až k jezeru. Cesta je dlouhá cca 10 km, takže jste na místě za pár minut. Kousek u jezera je parkoviště, které je zdarma.

K jezeru jezdí samozřejmě také autobus (konkrétně linka 530 z Wagrainu a Kleinarlu), konečná zastávka je přímo před penzionem Jägersee. Konkrétní časy odjezdů najdete zde. A z Kleinarlu vede k jezeru také 4 kilometry dlouhá stezka pro pěší nebo cyklisty (viz. mapa nahoře).

Adresa

5603 Kleinarl, ukázat na mapě
www.wagrain-kleinarl.at/en/summer/hiking/lakes.html

Více o Wagrainu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..