Úvod Destinace Rakousko Neusiedler See (Neziderské jezero) Ubytování u Neziderského jezera (Neusiedlersee)

Ubytování u Neziderského jezera (Neusiedlersee)

Pro dovolenou u Neusiedlersee (česky Neziderského jezera, mimochodem maďarsky se nazývá Fertő-tó) je výběr správné lokality důležitější než kdekoliv jinde. Jezero má po obvodě více než 100 kilometrů, nabízí hodně zajímavých míst k návštěvě a proto je potřeba mít ubytování co nejblíže toho, co vás zajímá.

Vinice a hory na západě, rovina na východě a maďarské termály na jihu

Západní část jezera je hornatější díky pohoří Leithagebirge, které se zvedá od státní silnice B50. Na těchto svazích se nachází většina vinic, takže pokud si chcete užít místní víno, volte ubytování třeba v Mörbisch am See, Rustu, Donnerskirchen nebo Breitenbrunn.

Jižní část jezera je maďarská. Nenajdete zde takovou nabídku a kvalitu ubytování jako v rakouské části. Pokud však chcete o dovolené relaxovat, termální lázně Hegykö jsou ideální příležitostí a potom hledejte ubytování někde poblíž.

Východní strana jezera má stepní charakter, oblast v okolí Illmitzu je populárním místem pro tzv. birdwatching, pozorování ptactva. Illmitz je perfektním místem, pokud byste hledali klid pro procházky a pozorování místní fauny a flóry.

Pro vodní sporty a koupání je patrně nejlepší Podersdorf am See. Tady si užijete večerní ruch a noční život. Podersdorf je také dobrým výchozím bodem pro cyklovýlety směrem k maďarské hranici. Pohodoví cyklisté zde ocení naprostou rovinu, bohužel zde dost fouká vítr a jak to už bývá většinou proti směru jízdy.

Severní části jezera dominuje největší město v oblasti – Neusiedl am See podle kterého se jezero jmenuje. Neusiedl je poměrně rušný, má necelých sedm tisíc obyvatel. Za zmínku ještě stojí nedaleký Parndorf, který nabízí hned dva outlety pro milovníky nakupování. Je opravdu velký, podobný najdete už jenom ve střední Evropě v Mnichově.

Vyberte si svoje ubytování: Oblast Neusiedlersee | Podersdorf am See (východní strana) | Mörbisch am See (západní strana) | Hegykő (Maďarsko)

Užitečné informace

Pokud chcete strávit dovolenou na kole, volte ubytování někde poblíž Rustu nebo Podersdorfu, protože právě tato dvě místa jsou spojena trajektem, který můžete využít pro dopravu na druhou stranu jezera. Trajekt samozřejmě bere i cyklisty s kolem.

Nezapomněli jste na cestovní pojištění? Porovnejte si, kde ho pořídíte nejvýhodněji

 

Více o destinaci

Aktuální počasí u Neusidler See

Podersdorf am See
overcast clouds
22.3 ° C
23.5 °
19 °
86 %
8.6kmh
100 %
Út
22 °
St
28 °
Čt
26 °
21 °
So
25 °

Další tipy na zážitky u Neusiedlersee