Trajekty pro cyklisty na Neziderském jezeře

Příjemné posezení na horní palubě trajektu z Mörbische do Illmitzu
Příjemné posezení na horní palubě trajektu z Mörbische do Illmitzu

Šikovným trikem, jak si zkrátit výlet okolo Neusiedler See nebo prostě jen vyřešit situaci, kdy dojdou síly příliš brzy, je využití trajektu. Po Neziderském jezeře jezdí mnoho plavebních společností, každá obsluhuje některou z linek.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování u Neusiedlersee
600+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace
Jak vybrat to správné ubytování u Neusiedlersee – tipy od cestovatelů

Trajekt Rust – Podersdorf

Společnost Schifffahrt Knoll jezdí na trase, která spojuje obec Rust na západní straně jezera a Podersdorf na východě. Během cesty si můžete sednout na dřevěné lavice na horní palubě lodi a užívat si výhled na jezero. Cesta je dlouhá cca 10 km a trvá přibližně hodinu.

V Podersdorfu trajekt vyjíždí z mola u známého majáku, který je nejznámějším symbolem celé oblasti Neusiedler See. Fotka s majákem v pozadí je klasikou dovolené v Burgenlandu.

  • Jednosměrné jízdné stojí € 8,50 pro dospělého a € 5 pro dítě. Zpáteční lístek vás vyjde na € 13 pro dospělého a € 7 pro dítě.
  • V červenci a srpnu vyjíždí trajekt každý den z Podersdorfu v 10 a v 16 hodiny, z Rustu v 11:15 a 17:15. Pouze v neděli nevyjíždí odpolední spoj. V největší sezóně od půlky července do půlky srpna vyjíždí i polední trajekt – z Podersdorfu ve 13:15 a z Rustu ve 14:30. Přesné časy a časy mimo hlavní sezónu si radši vždy ověřte na webu plavební společnosti.
  • Trajekt vyjíždí z Rustu z mola u Seerestaurant Katamaran, ukázat na mapě a z Podersdorfu z mola u Sunset-Baru, ukázat na mapě. Přímo u mola v Rustu je i velké parkoviště, kde můžete nechat auto.
Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Neusiedlersee. Nebo si přečtěte tipy od cestovalů, jak vybrat to nejlepší.

Trajekt Mörbisch – Illmitz

Kratší, asi 2,5 km dlouhou trasu z Mörbische do Illmitzu obsluhuje společnost Drescher LINE. Má flotilu typických bílých lodí a během 20-minutové jízdy se budete moct posadit na lavice na horní palubě lodi a užít si výhled během cesty.

  • V hlavní sezóně od 1. května do 18. září vyjíždí trajekt každou celou a půl hodinu od 9 hodin ráno do půl šesté večer. Přesné časy a jízdní řád mimo hlavní sezónu si opět raději ověřte na webu plavební společnosti.
  • Jednosměrné jízdné stojí € 7 pro dospělého a € 4 pro dítě. Zpáteční lístek vás vyjde na € 12 pro dospělého a € 6 pro dítě. S Neusiedlerr See Card dostanete na jízdné slevu, například jednosměrná cesta pro dospělého stojí pouze polovinu.
  • Trajekt vyjíždí z Mörbische z mola Drescher Line , ukázat na mapě a z Illmitzu z lida, ukázat na mapě. V Illmitzu je poblíž mola opět velké parkoviště.

Více o Neusiedlersee

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..