Úvod Destinace Rakousko Neusiedler See (Neziderské jezero)

Neusiedler See (Neziderské jezero)

Neusiedlersee přehledně

  • ráj cyklistů díky rozvinuté síti cyklotras
  • zajímavý kontrast rakouského a maďarského venkova
  • vinné sklípky a pohostinnost místních
  • slunečné počasí – ideální i pro podzimní dovolenou
  • spousta možností ke koupání – termální lázně, jezera i aquaparky
  • nic, jak říká klasik, u Neusidlersee by chtěl žít každý

Dovolená v Rakousku zalitá sluncem

Neziderské jezero (německy Neusiedlersee) je vedle Balatonu jediné stepní jezero v Evropě. Část jezera je maďarská, rakouská část představuje největší rakouské jezero. Vyznačuje se pásmem rákosí, velmi malou hloubkou, mírným a větrným klimatem. Jedinečná fauna a flóra jsou chráněny dvěma národními parky Neusiedler See-Seewinkel a Fertő-Hanság a také zapsáním na Seznam světového dědictví UNESCO.

Hlavní severojižní délka jezera je 36 km a šířka se pohybuje mezi 6 až 12 km. Zajímavostí je, že výška zemského zakřivení mezi Neusiedl am See a Mörbisch je 9,6 m, takže není vidět z jednoho konce na druhý.

Mohlo by se hodit: Ubytování u Neusiedlersee (Booking.com) | Tipy, jak vybrat ubytování | Online rezervace zážitků v Burgenlandu

Jezero je téměř celé obklopeno rákosovým pásem, který vytváří jedinečný region pro místní faunu. Rákosový pás, pokrývající až čtyři pětiny jezera je místem hnízdění vodního ptactva, přičemž pozorování ptactva je v této oblasti velmi populární.

U Neziderského jezera zažijete klidnou dovolenou, na své si přijdou ale i sportovci. Je tady možné plachtit, surfovat nebo pouštět draky (kiting). Jezero je ideální pro pěší turistiku nebo golf. Večery přímo vybízí k posezení u sklenice místního vína na terase některé z mnohých restaurací.

Ale opravdovým rájem je oblast především pro cyklisty. Málokterý z regionů v Rakousku totiž nabízí tak rozvinutou síť cyklostezek jako je oblast Neusiedler See. Mají tady 2 dálkové a 13 místních značených tras a dále řadu propojovacích cyklostezek v celkové délce okolo tisíc kilometrů. Mimo to jsou u jezera i dvě hornaté oblasti se značenými trasami pro horská kola.

Dovolenou u jezera si užijí rodiny s dětmi, aktivní cyklisté i ti, kteří chtějí jenom obdivovat krajinu. Všichni jako bonus dostanou nadprůměrný příděl slunečního svitu a teplého počasí, kterou se tato část Rakouska vyznačuje.

Nejzajímavější trasy, které zvládnete i během prodlouženého víkendu

Tip na 3 cyklotrasy, které zvládnou i pohodoví cyklisté. Ideálním výchozím bodem je západní břeh jezera, nicméně na každou trasu můžete popojet ze svého ubytování autem anebo ještě lépe se přeplavit lodí. V případě lodi doporučujeme převoz ráno, abyste se zpátky vraceli bez stresu, že nestihnete poslední loď.

  1. Okolo Neusiedler See (118 km) s možností rozdělení na čtyři etapy, aby je zvládl skutečně každý a ještě si přitom zpestříte cyklistiku plavbou lodí
  2. Okolo Podersdorfu (63 km) kde zažijete to pravé stepní Neusiedler See s rákosím a četným ptactvem.
  3. Okolo Donnerkirchenu (80 km) je kopcovitější trasa na západním břehu jezeru. I tu si můžete zkrátit. Zde uvidíte hezké výhledy na jezero.

Co dělat u Neziderského jezera (Neusiedler See)

Mapa Neusiedler See

Filtrovat podle
Mapa může být někdy nedostupná z důvodů vysoké návštěvnosti webu a vyčerpání kvót pro zobrazování map. Za tuto situaci se omlouváme.

Aktuální počasí u Neusiedler See

Podersdorf am See
clear sky
32.1 ° C
32.8 °
31 °
41 %
6.5kmh
10 %
Út
32 °
St
30 °
Čt
31 °
31 °
So
29 °
Booking.com

Nejnovější na webu