Zámek a zahrady Trauttmansdorff

Botanická zahrada u zámku Trauttmansdorff
Autor: Böhringer Friedrich, via Wikimedia Commons

Zámek Trauttmansdorff je známý především díky unikátní botanické zahradě s mnoha druhy jak místních, tak exotických druhů rostlin. Zahrada byla založená už roku 1850 a rozkládá se na terasách o rozloze 12 hektarů s celkovým převýšením 100 metrů. Při procházce se návštěvníkům nabízí krásné pohledy na okolní hory. Zahrada je rozdělená na různé části – v Sluneční zahradě se ocitnete v typické středomořské krajině. Rostou tady borovice, cypřiše, citrusy i levandule. Unikátní je i italský nejseverněji položený olivový háj se 700 let starým olivovníkem.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Meranu a okolí
1130+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

V Trauttmansdorffu najdete i ukázky typické krajiny Jižního Tyrolska – tradiční sad se starými odrůdami jabloní a hrušní, vinici nebo lužní les kdysi tak typický pro jihotyrolská údolí. Prohlídka lužního lesa v zámku Trauttmansdorff je navíc i dobrodružným zážitkem, protože se nad bažinami pohybujete po visutém mostě.

Střední část zahrad s různými vodními prvky je věnovaná ukázkám evropské zahradní architektury – je tu anglická zahrada trvalek, leknínové jezírko, zahrada smyslů, kde si užijete vůni růží, jasmínu a lilií, nebo bludiště inspirované italskou renesanční zahradou. Cesta bludištěm je také testem pro zamilované, měli by do něj vstoupit každý jiným vchodem a potkat se uprostřed u stromu s granátovými jablky.

Poslední částí jsou Světové lesy v severní sekci zahrady. Najdete tu listnaté i jehličnaté stromy z Asie i Severní a Jižní Ameriky (díky kterým je tady v létě příjemný stín), japonskou zahradu i ukázky rýžoviště nebo čajové plantáže.

Zahrady jsou i domovem pro různá zvířata – papoušky ara, pávy nebo králíky a kozy, které si můžou děti v malé zoo i pohladit. Na podzim roku 2013 byl otevřený i nový pavilon s exotickým hmyzem, pavouky, plazy a obojživelníky.

Častým návštěvníkem zahrad a zámku byla i rakouská císařovna Alžběta (známá Sisi). Po její smrti v roce 1898 byla v zahradách umístěná její bronzová busta.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Meranu.

Užitečné informace

  • Vstup je cca 11 € pro dospělého, 90-minutová prohlídka s průvodcem stojí 5.20 € pro jednoho návštěvníka.
  • Otevřeno od 1.dubna – 15.listopadu, 9.00-19:00 (v listopadu už pouze do 5 hodin, pátky v červenci-srpnu až do 11 hodin).
  • U zámku je možné dát auto na parkoviště (€3.00/den).
  • Do zahrad je zákaz vstupu se psy.
  • Zahrady si můžete prohlédnout i při cyklovýletě Okolo Merana.

Web

www.trauttmansdorff.it

Více o Meranu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..