Lanový park Kletterwald Garmisch-Partenkirchen

Lanový park Garmisch-Partenkirchen
Zdroj: http://kletterwald-gap.de/

Dovolená je skvělou příležitostí vyzkoušet něco nového nebo se naopak dosyta věnovat svým oblíbeným koníčkům. Ať už jste tedy nadšení sportovci, kteří tráví na výškových překážkách každou volnou chvíli, nebo si chcete lezení ve výšce vyzkoušet úplně poprvé, třeba s rodinou, lanový park Kletterwald Garmisch-Partenkirchen si určitě užijete.

Má totiž 13 různých okruhů s celkem 123 různými překážkami, jejichž obtížnost je odstupňovaná od té nejjednodušší, kterou v klidu zvládnou už děti od 5 let, až po nejobtížnější okruhy ve výšce 17 metrů pro opravdu odvážné lezce. Vybere si tedy úplně každý.

Pro malé děti od pěti let (nebo dospělé-začátečníky) je připraveno dokonce 5 lehkých okruhů. Nejjednodušší je ve výšce 1,5 metru a můžou na něj dokonce i děti bez doprovodu dospělých. Další okruhy jsou ve výšce 3-5 metrů, nejvyšší z nich má překážky až ve výšce 8 metrů. Všechny vyžadují relativně malou sílu v pažích, liší se pouze výškou, ve které se pohybujete. Okruhy jsou zakončené jízdou na kladce různé délky.

Další okruhy jsou už obtížnější, pohybujete se ve větších výškách (nejvyšší platforma na okruhu Pepper Blue je dokonce v 17 metrech) a/nebo vyžadují už větší sílu v pažích. Doporučený minimální věk se na nich pohybuje od 5 do 14 let, ale podmínkou jsou už zkušenosti s lezením a dobrá fyzická kondice.

Pokud vám po náročném okruhu ve výškách stromů vyhládne, můžete si kupit malé občerstvení přímo v areálu lanového parku nebo navštívit blízkou restauraci Panorama.

Ubytování v okolí

Nejbližší ubytování hledejte v Garmisch-Partenkirchenu.

Užitečné informace

Otevřeno je denně obvykle od konce března až po začátek listopadu od 10 do 18 hodin. V zimních měsících je otevřeno při pěkném počasí také v době zimních prázdnin. Bavorské zimní prázdniny mají pohyblivé termíny, aktuální stav je uvedený vždy na webových stránkách.

Vstupné pro dospělého (od 14 let) je € 23, pro děti do 13 let včetně € 18. Zvýhodněné vstupné je pro rodiny s dětmi (pro uplatnění slevy jsou vyžadovány průkazy totožnosti) – dospělí platí € 21, děti € 16. Minimálně musí platit jeden dospělý s jedním vlastním dítětem. Třetí dítě (a další děti z jedné rodiny) mají vstup zdarma.

Příjemná je také sleva v den narozenin. Děti do 13 let včetně, které mají v den vstupu narozeniny, neplatí nic a jejich doprovod má slevu na vstupném. Vstup zdarma mají i děti starší 14 let (pouze bez slevy pro doprovod). Samozřejmě je nutné datum narození doložit dokladem totožnosti.

Jde koupit také kombinovanou vstupenku do lanového parku a na jízdu na obří kladce Flying Fox – ta není součástí lanového parku, najdete ji na Olympijském stadionu v Garmisch-Partenkirchenu. Kombinovaný lístek stojí € 33 pro dospělého, € 30 pro děti od 14 do 18 let a € 25 pro děti mladší 14 let.

Doba lezení je 3 hodiny, u pokladny se ale lze dohodnout na prodloužení o další hodinu zdarma.

Děti v doprovodu 2 dospělých můžou lézt už od 5 let a výšky cca 120 cm. U starších dětí stačí doprovod jednoho dospělého až na 4 děti. Od 15 let už není třeba přímo na překážkách doprovod dospělého. Věkové hranice jsou navíc jen doporučením, v případě že je tým dítě-dospělý opravdu zdatný, můžou zkusit i náročnější překážky. Rozhodnutí je na trenérech lanového centra.

Parkovat jde přímo u lanového parku nebo u na blízkém parkovišti u dolní stanice lanovky na vrchol Wank.

Adresa

Wankbahnstraße, 82467 Garmisch-Partenkirchen, ukázat na mapě
http://kletterwald-gap.de/

Více o Garmisch-Partenkirchenu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..