Naturerbe Zentrum Rügen s procházkou v korunách stromů

Naturerbe Zentrum Rügen - vyhlídková věž Orlí hnízdo
Největší atrakcí je vyhlídková věž (Aussichtsturm)

Naturerbe Zentrum Rügen (Centrum přírodního dědictví Rujána) je to pravé pro milovníky přírody, pěkných procházek a dech beroucích vyhlídek. Centrum je citlivě zasazené do chráněného území Prora (oficiální název v němčině je DBU-Naturerbefläche Prora), které bylo kdysi veřejnosti nepřístupným vojenským územím využívaným pro výcvik vojáků. Po dlouhá desetiletí tak byly zdejší lesy a mokřady ponechány zcela přirozenému vývoji bez zásahů člověka. Díky tomu se zde uchovaly i ty druhy rostlin a živočichů, které jsou na jiných místech čím dál tím vzácnější.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Rujáně
5900+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Procházka v korunách stromů a vyhlídková věž „Orlí hnízdo“

Největší atrakcí centra je 1250 metrů dlouhá vycházka v korunách stromů s vyhlídkovou věží. Ta své jméno „Orlí hnízdo“ nedostala náhodou. Opravdu má tvar ptačího hnízda a díky její impozantní výšce (vrchol je 82 metrů nad mořem) je z ní krásný výhled nejen na okolní lesy, ale také na moře, pobřeží Rujány a velkou část ostrova. Pokud budete mít štěstí můžete z věže pozorovat živé orly pátrající po kořisti. V opačném případě si alespoň prohlédnete různé druhy hnízd instalované na vyhlídkové věži nebo si vyzkoušíte speciálně upravený „orlí“ dalekohled. Díky němu poznáte co to znamená „mít zrak jak ostříž“ (v tomhle případě jako orel).

Zábavné zastávky nejsou jenom ve vyhlídkové věží, ale najdete je podél celé stezky. Čekají na vás interaktivní zastavení, kde zábavnou formou dozvíte zajímavosti o přírodě, nebo místa s dobrodružnými aktivitami vysoko nad zemí. Stezka je díky nim zábavná nejen pro dospělé, ale i pro děti. Navíc je bezbariérová, bez schodů a s pozvolným stoupáním, takže ji můžou absolvovat lidé na vozíku, rodiny s kočárkem nebo senioři.

Po procházce si můžete dát občerstvení v restauraci nebo nechat děti dovádět na velkém dřevěném hřišti s motivy orlů. V informačním centru jsou připravené jak stálé tak sezónní výstavy tématicky zaměřené na ekosystémy, ekologii a geologii. Samozřejmě nečekejte zaprášené vitríny a nudné popisky. Vše je interaktivní a dělané zábavnou formou tak, aby si výstavu užili děti i dospělí a přitom se něco přiučili o světě kolem nás.

A opravdoví nadšenci do přírody si můžou park Prora prohlédnout nejen z výšky, ale také při procházce po zemi – buď s průvodcem nebo sami.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování na Rujáně.

Užitečné informace

  • Centrum má otevřeno denně, kromě občasných několikadenních období v lednu, listopadu a prosinci, kdy je zavřeno. Konkrétní termíny si radši zjistěte před návštěvou. V hlavní sezóně (květen-září) je otevřeno od 9:30 do 19:00. Mimo hlavní sezónu se končí o hodinu respektive tři hodiny dříve.
  • Vstupné (včetně stezky v korunách stromů) stojí pro dospělého € 13.50, děti do 6 let neplatí nic, děti od 6-14 platí € 10.50, děti od 15, studenti, senioři a hendikepovaní platí zvýhodněné vstupné € 11.50. Jde koupit i výhodný rodinný lístek pro 2 dospělé a děti od 6 do 14 let za € 31.00.
  • K centru se pohodlně dostanete autobusovými linkami 20 a 28, které zastavují na zastávce „Prora, Forsthaus“. Při předložení lístku z městské hromadné dopravy dostanete dokonce slevu € 1.00 na vstupném. Jde přijet také vlakem (výstup na zastávce „Prora“ a pak 15 minut pěšky po ukazatelích) nebo turistickým vláčkem Naturerbe-Prora-Express, který vyjíždí od mola v Binzu a zajíždí přímo k centru.
  • Pokud jedete autem, přímo u centra jsou dvě parkoviště pro celkem 460 vozidel. Poplatek ze parkoviště je € 2.50 za první 3 hodiny, za každou další hodinu se platí € 1.00. Ukažte navíc parkovací lístek v restauraci, dostanete na něj jednu kávu zdarma.
  • Další alternativou je komentovaná prohlídka s certifikovaným průvodcem. Ta korunami stromů začíná každý den v 11 dopoledne a ve 2 odpoledne, trvá 1,5 hodiny a stojí od 3.00 € výše k základní ceně vstupenky. Vycházka s průvodcem parkem Prora stojí 8.00 €.
  • Expozice, restaurace, stezka v korunách a vyhlídková věž jsou bezbariérové.
  • Na procházku v korunách nejsou vpouštěna zvířata. Nicméně v areálu můžete odložit vašeho mazlíčka na krátkou dobu v k tomu určených klecích vybavených miskou s vodou.

Web

http://www.nezr.de/nezr/

Více o Rujáně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..