U-Boot Museum Sassnitz

U-Boot-Museum Sassnitz - ponorka H.M.S Otus
Autor: JoachimKohlerBremen, via Wikimedia Commons

Zatímco na českých horách je povinností každého fanouška vojenské historie prošmejdit alespoň jeden pohraniční bunkr tzv. řopík, na Rujáně musíte navštívit místní U-Boot Museum. A to je opravdu autentické, protože je udělané přímo v kdysi funkční ponorce.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Rujáně
5900+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Britská ponorka ve Východním Německu

Z názvu muzea by se mohlo zdát, že se podíváte to jedné ze slavných U-boat (německy U-boot), které za první a druhé světové války byly pýchou německého námořnictva a operovaly především při námořních blokádách, když bránily dopravě jednotek a materiálu. Ponorka, která kotví v Sassnitzu, do této kategorie nespadá. Byla zkonstruována pro Britské královské námořnictvo (Royal Navy) a uvedena do služby v roce 1962. V roce 1991 se například zúčastnila operací v Perském zálivu.

HMS Otus byla útočnou ponorkou třídy Oberon, které se stavěly mezi lety 1959 až 1967. Byly to první ponorky s tichým chodem. Proto se jim také přezdívalo Tichý zabiják. Byla schopná potopit se až do hloubky kolem 300 metrů. Britské námořnictvo mělo celkem 13 ponorek tohoto typu, dalších 14 vyrobilo pro jiné země (Kanadu, Austrálii, Brazílii a Chile).

Po vyřazení ze služby na začátku devadesátých let několik let odpočívala na vrakoviště v Portsmouthu až do doby, než ji koupil německý podnikatel a udělal z ní plovoucí námořní muzeum. Hlavní atrakcí je strojovna, řídící centrum nebo 2 funkční periskopy, které si můžete vyzkoušet.

Díky velmi dobře zachovalému vybavení, informačním tabulím a audio nahrávkám si budete moct udělat představu o chodu ponorky a životě její posádky. V roce 2004 ponorku navštívili 3 bývalí členové její posádky ze Spojeného království a shodli se, že uvnitř ponorky je stále cítit starý známý ponorkový odér.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování na Rujáně.

Užitečné informace

  • Muzeum je otevřené každý den, mění se jen časy podle vysoké a nízké sezóny. Od začátku listopadu do konce dubna je tak otevřeno od 10 do 4 hodin odpoledne. Od začátku května do konce října se končí až v 6 hodin odpoledne.
  • Vstupné pro dospělého stojí € 9, pro děti od 4 do 13 let € 5, děti od 14 do 17 včetně platí € 6,50. Rodinné vstupné je za € 19.

Web

www.hms-otus.com/index.php
https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Otus_(S18)

Více o Rujáně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..