WasserWelten Krimml

WasserWelten Krimml - návštěvnické centrum
Zdroj: www.wasserwelten-krimml.at

Krimmelské vodopády jsou bezpochyby největší atrakcí v údolí Zillertal. Kromě výletu k samotným vodopádům (které mají blahodárné účinky na lidské zdraví) se můžete podívat i do návštěvnického centra Wasserwelten Krimml s velkým vodním zážitkovým areálem. Hlavně pro děti to je skvělá atrakce a na pár hodin se tady určitě dobře zabaví.

Wasserwelten (česky Vodní světy) jsou nedávno zrekonstruované moderní návštěvnické centrum, které je celé věnované tématu vody a Krimmelských vodopádů. Nejsou tu žádné nudné výstavy. Naopak! Centrum je plné multimediálních expozic a interaktivních stanovišť, u kterých se nejen poučíte, ale hlavně pobavíte.

Hlavní atrakcí uvnitř centra je multimediální Aquaszenarium a výstava Haus des Wassers. V Aquaszenariu zažijete cestu vody malými potůčky od horských ledovců až k mohutným vodopádům. Díky projekcím na stěny i podlahu se ponoříte do říčky Krimmler Ache a poznáte život na alpskách lukách, kterými teče, i pod jeho hladinou. Projekce jsou navíc interaktivní a mění se po dotyku nebo stoupnutí. Zážitek je tak opravdu dokonalý.

Najděte si ubytování v údolí Zillertal
1900+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, užitečné informace

V Haus des Wassers (Domě vody) se dozvíte vše o vodě, vodopádech a jejich vlivu na zdraví. V domě naproti návštěvnickému centru vás čekají čísla, fakta a data o vodě, která vám dokážou, jak je voda důležitá pro všechen život na zemi.

Poté co si prohlídnete vnitřní expozice, je čas podívat se na venkovní Aquapark. Jde o velké zážitkové hřiště se spoustou stanovišť, kde hraje hlavní roli voda. Můžete zkusit aqua fotbal, lanovou pyramidu nebo Aquamax – dálkově ovládané vodní dělo, které se ale občas chová trochu neposlušně. Proto pozor na nečekanou spršku. Dospělí určitě ocení relaxaci a celkové osvěžení v Kneippových lázních. Chůze ve studené vodě stimuluje krevní oběh a vzpruží nohy unavené po dlouhé túře.

Celou prohlídku můžete zakončit u něčeho dobrého v restauraci WasserWunderBar. Má příjemné venkovní posezení a panoramatickou terasu s úžasným výhledem na nedaleké vodopády. Prohlédnout si je můžete opravdu zblízka i díky vychytaným 3D dalekohledům.

Filter by

Užitečné informace

  • Wasserwelten Krimml je v provozu od 1. května do 27. října. Otevírací doba je od 9 hodin ráno do 17 hodin, poslední vstup půl hodiny před zavřením.
  • Jde koupit 2 různé vstupenky. Combiticket 1 zahrnuje všechny atrakce ve Wasserwelten, vstup na stezku Wasserfallweg ke Krimmským vodopádům a parkování na parkovišti P4. Combiticket 2 zahrnuje pouze Wasserwelten a parkování.
  • Combiticket 1 stojí pro dospělého € 9,80, pro dítě od 6 do 15 let € 4,90. Combiticket 2 stojí € 8,60 a € 4,30. Pro 2 dospělé a 1-2 děti nebo 1 dospělého se 3 dětmi ale můžete koupit rodinou vstupenku, se kterou výrazně ušetříte. Rodinná varianta Combiticket 1 stojí € 20,30, Combiticket 2 € 17,20.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • V Krimmlu je mnoho parkovišť, kde můžete nechat auto – na informační stránce je plánek se znázorněnými parkovišti P a P1-P4. Na všech se platí parkovné. Pokud si koupíte vstupenku do WasserWelten Krimml, budete mít stání v ceně.
  • Návštěvnické centrum je bezbariérové stejně jako venkovní aquapark – výjimkou jsou pouze některé atrakce v aquaparku a kvůli schodům není bezbariérově přístupný ani Haus des Wassers. V návštěvnickém centru jsou bezbariérové toalety.
  • V restauraci je bezplatná Wi-Fi.

Web

www.wasserwelten-krimml.at

Více o Zillertalu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..