Zámek Esterházy

Zámek Esterházy v Eisenstadtu
Zámek Esterházy v Eisenstadtu

Zámek Esterházy v Eisenstadtu je jedním z nejkrásnějších barokních paláců v Rakousku a prohlídka přibližuje návštěvníkům život na dvoře knížete Esterházyho. Dokonce i dnes je zámek v centru kulturního života a nabízí malebné scény oslav a společenských akcí.

Najděte si ubytování u Neusiedlersee
330+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, užitečné informace

Středověké jádro bývalého hradu pochází z konce 14. století, kdy se v Eisendstadtu usadila rodina Kaniszai. V roce 1622 přešlo panství do držení Nicholase Esterházyho (1583 – 1645) jako zástava, ale až v roce 1647 se stalo jeho skutečným majetkem a jeho syn Paul I. (1635 – 1713) jej nechal v druhé polovině 17. století přestavět a rozšířit.

Na výstavbě nového zámku se podíleli významní řemeslníci a italští stavební mistři, kteří ve Vídni pracovali pro císaře. Důležitým počinem bylo především vybudování velkého sálu (dnes Haydnův sál), který malbami vyzdobil Carpoforo Tencalla a jehož stropní fresky s vyobrazením Amora a Psyché se zachovaly dodnes.

Na zámku nabízí základní komentovanou prohlídku (v němčině, jednou denně v angličtině) nebo různé sezónní výstavy – v roce 2018 to je například výstava o Josephu Haydnovi, který byl kapelníkem a skladatelem ve službách rodu Esterházy, nebo exhibice o princezně Melindě Esterházy, slavné tanečnici budapeštské Opery, jejímž manželem se stal princ Paul Esterházy V.

Velkou atrakcí zámku je také Muzeum vína, které je nejrozsáhlejší v celém Rakousku. Vystavuje se v něm více jak 700 různých exponátů včetně nejstaršího lisu na víno v Burgenlandu a nejstaršího a největšího vinného sudu Burgenlandu.

Filter by

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Neusiedlersee.

Užitečné informace

  • Zámek je otevřený od konce března do začátku října každý den od 10 do 17 hodin, od května až do 18 hodin. Mimo sezónu je otevřeno od pátku do neděle a o svátky vždy od 10 do 17 hodin. 25. a 26. prosince je zavřeno.
  • Prohlídky (v němčině) začínají v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00, od dubna do října také v 11:00, 13:00 a 15:00. Komentovaná prohlídka v angličtině je jednou denně – začíná ve 13:30.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • Základní prohlídka zámku stojí € 11 pro dospělého a na € 23 vyjde rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti. Vstupné do Muzea vína vyjde na € 7 pro dospělého a na € 15 rodinné vstupné. Sezónní výstavy stojí obvykle stejně jako prohlídka zámku.
  • Jde koupit i kompletní vstup na komentované prohlídky zámku i všechny sezónní výstavy – tato vstupenka vyjde na € 19 pro dospělého a € 39 pro rodinu.
  • Do zámku nesmí zvířata.

Web

www.esterhazy.at

Více o Neusiedlersee

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..