Akvárium Poreč

Jednou z hlavních atrakcí akvária je muréna obecná

Ve spleti uliček v Poreči je schovaná místní atrakce určená především dětem – akvárium. Otevřené je od roku 2003. Nejde ale o velkou nádrž se žraloky nebo krokodýly, spíš o 24 menších akvárií a terárií s místními i cizokrajnými druhy ryb a živočichů.

Atrakcí je dravá muréna obecná, která může dorůstat až do délky 150 cm a vyskytuje se nejčastěji právě v oblasti Středozemního moře. Muréna může člověka kousnout, naštěstí není pravdivá dřívější pověra, že má v zubech jed. Při koupání se ale není potřeba bát – murény žijí ve hloubce minimálně 15 metrů, někdy se uvádí i údaj až 100 metrů pod hladinou.

Dalšími zajímavými obyvateli akvária jsou různé druhy ryb (ať už typicky středomořské druhy nebo ryby z tropických oblastí) a krabů – typičtí středomořští malí krabi i větší langusty a humři. V jednom z terárií mají také leguány nebo hady. Celkem si můžete v akváriu prohlédnout 70 různých živočišných druhů.

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Poreči.

Užitečné informace

I když je akvárium opravdu malé, děti si návštěvu rozhodně užijí a vstupné je rozumné – cca 30 Kn za dospělého a 25 Kn za dítě.

O prázdninách bývá otevřeno od 9 ráno do 11 večer. V červnu, červenci a září pak pouze do 9 hodin večer, v dubnu a řijnu od 10 do 5 hodin odpoledne. Od listopadu do března je akvárium zavřené.

Adresa

Ul. Frane Glavinića,52440, Poreč, ukázat na mapě

Více o Poreči

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..