Poreč

Poreč přehledně

  • krásné pobřeží a moře s průzračně čistou vodou
  • klidné resorty, kde není hlava na hlavě
  • mnoho atrakcí pro děti v okolí – aquaparky, dinopark, akvárium…
  • uličky historického města Poreč, Eufraziova bazilika ze seznamu UNESCO
  • kamenné pláže a dno moře – koupací obuv s sebou

Pohodová dovolená ve městě s tisíciletou historií

Poreč je jednou z nejatraktivnějších destinací na Istrii díky kombinaci čistého moře, krásné přírody na pobřeží a atmosféře historického města s úzkými uličkami a mnoha památkami. Bohatá nabídka ubytování zahrnuje hotely, apartmány i klidné resorty schované v zeleni na pobřeží. Resorty i hotely jsou v rozlehlých zahradách, takže i když Poreč každý rok přitáhne tisíce turistů, mají návštěvníci pocit klidu a soukromí.

Mohlo by se hodit: Ubytování v Poreči a okolí (Booking.com) | Online rezervace zážitků v Poreči

Moře je opravdu čisté, má ale kamenité dno, takže je nutná obuv do vody. Přístup do moře je řešený hlavně z betonových plat se schůdky. Krásná je také promenáda do Poreče, která lemuje celé pobřeží a jsou z ní pěkné výhledy na moře. Ráno na ní potkáte osamělé běžce, večer je osvětlená a lidé po ní chodí do Poreče na večeři nebo se jen tak projít uličkami města. S dětmi můžete nasednout i na turistický vláček, který po promenádě jezdí.

Samotná Poreč má dlouhou historii, byla založená před více jak 2 tisíci lety jako římský vojenský tábor. To připomíná i přísně pravoúhlý půdorys města a ruiny římských chrámů u náměstí Marafor. Ve středověku byla součástí Benátské republiky – symbol benátského lva občas najdete i na stavbách ve městě. Nejznámější památkou je ale byzantská Eufraziova bazilika zapsaná na seznam UNESCO.

A mnoho atrakcí nabízí i okolí města – nedávno byly na Istrii postavené dokonce 2 aquaparky. Aquacolors přímo u Poreče a Istralandia u města Novigrad. Den mimo pláž můžete strávit v Dinoparku nebo se ochladit 60 metrů pod zemí v krápníkové jeskyni Baredine. Opravdu pěkným tipem na výlet je jízda elektrickým vláčkem po trase historické železnice Parenzana.

Co dělat v Poreči a okolí

Mapa Poreče a okolí

Filtrovat podle
Mapa může být někdy nedostupná z důvodů vysoké návštěvnosti webu a vyčerpání kvót pro zobrazování map. Za tuto situaci se omlouváme.

Klidná dovolená v Studio Apartments Laguna Bellevue v Poreči

Studio Apartments Laguna Bellevue je součástí příjemného rezortu Plava Laguna nedaleko chorvatské Poreče. Má soukromou pláž, bazén a veškeré potřebné zázemí - je zde...

Aktuální počasí v Poreči

Poreč
clear sky
33 ° C
33.4 °
33 °
60 %
3kmh
0 %
Út
33 °
St
29 °
Čt
30 °
31 °
So
28 °
Booking.com

Nejnovější na webu