Promenáda do Poreče – pěšky nebo turistickým vláčkem

Turistický vláček Poreč
Turistický vláček Poreč

Nejkrásnějším místem pro procházky v okolí Poreče je rozhodně promenáda, která lemuje celé pobřeží od resortu Zelena Laguna až do Poreče. Jsou z ní krásné výhledy na moře a ostrov sv. Nikoly a procházka je příjemná i v horkém počasí, protože celou promenádu lemují vzrostlé borovicemi.

Posedět můžete také v některém z mnoha plážových barů, kaváren a restaurací u promenády. A s dětmi se určitě zastavte na místním dětském hřišti.

Od dubna do října se můžete po promenádě projet i turistickým vláčkem společnosti Vita Leva. Pestrobarevný vláček (na trati jich jezdí hned několik v mnoha různých barvách) si užijí hlavně děti, ale je oblíbený i u seniorů. Vláček pendluje tam a zpátky mezi Zelenou Lagunou a Porečí a zastavuje se v celkem 5 zastávkách – v resortu Zelena a Plava Laguna, u hotelu Mediteran a Valamar a kousek od přístaviště v Poreči.

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Poreči.

Užitečné informace

Vláček jezdí od dubna do října, v 35-minutových intervalech. První vláček vyjíždí po deváté hodině ráno, poslední odjíždí z přístaviště v Poreči do Zelené laguny po osmé hodině večer.

Zastávky jsou v resortu Zelena Laguna, u hlavního parkoviště v resortu Plava Laguna, u hotelu Mediteran, u hotelu Valamar u minigolfového hřiště (zastávka Brulo) a u přístaviště v Poreči.

Cena se mění podle místa nástupu a výstupu. Například jednosměrný lístek z Poreče do Plavé Laguny stojí 20 Kn pro dospělého a 10 Kn pro dítě do 10 let.

Více o Poreči

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..