Krápníková jeskyně Baredine

Krápníková jeskyně Baredine

Tisíce let vytvářela příroda krápníkovou jeskyni Baredine, od roku 1995 je otevřená pro veřejnost. Je v ní příjemná teplota 14°C, takže při její návštěvě můžete na chvíli uniknout horkému počasí na Istrii.

Během prohlídky sestoupíte s průvodcem do hloubky 60 metrů pod zem a můžete obdivovat krápníky zdobené jeskyně, podzemní jezero i endemické (vyskytující se pouze v této oblasti) druhy zvířat. Jedním z nich je například macarát jeskyní, 20 -25 centimetrů dlouhý obojživelník, žijící výhradně v balkánských jeskyních.

U jeskyně je i tzv. Speleo gallery, ve které jsou vystavené zbytky prehistorické keramiky. Naši dávní předci prý během horkých a suchých letních dnů chytali do nádob v jeskyni kapku po kapce cennou vodu.

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Poreči.

Užitečné informace

Prohlídka s průvodcem trvá 40 minut a začíná každých 30 minut. Výklad je možný v pěti jazycích: chorvatštině, italštině, němčině, angličtině a ruštině. Vstupné je pro dospělého 60 Kn, pro dítě od 6 do 12 let 40 Kn.

Jeskyně je otevřená po celý rok, v květnu, červnu a září od 10-17 hodin, v červenci a srpnu od 10-18 hodin.

Jeskyně je dobře osvětlená, cesty a schodiště jsou vybavené zábradlím, takže návštěva je vhodná i pro děti nebo seniory.

Adresa

Nova Vas 52446, ukázat na mapě
www.baredine.com

Více o Poreči

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..