Návštěvnické centrum v přírodním parku Jasmund

Expozice v Nationalpark-Zentrum Königsstuhl v přírodním parku Jasmund

Nationalpark Jasmund je chráněná přírodní oblast bukového lesa, kde je příroda ponechána svému přirozenému rozvoji bez zásahu člověka. Je tak zachovaná původní krajina historického baltského lesa, jak ji znali naši předci. Díky své jedinečnosti byly lesy zapsány i na seznam přírodních památek UNESCO. Další zajímavostí jsou křídové útesy na pobřeží, které park kopíruje. Patří k největším v Německu a jsou známé jako Königsstuhl (Králova židle). Kromě útesů je v parku i několik jezírek a řada mokřin s unikátní faunou a florou. Celý park je protkán sítí pěších i cyklo stezek.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Rujáně
5900+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Nationalpark-Zentrum Königsstuhl

Návštěvnické centrum v parku (Nationalpark-Zentrum) je otevřené celoročně a za každého počasí. Na ploše 20 tisíc m2 je k vidění opravdu unikátní stálá výstava věnovaná vývoji přírody. Krok za krokem prochází návštěvníci z doby před 69 miliony lety až do dneška a vidí, jak se příroda postupně mění. Pro školou povinné děti by tahle výstava měla být „muset-vidět“. Malým handicapem je dostupnost audio průvodců pouze v němčině a angličtině. Součástí je i multimediální kino, kde můžete shlédnout 15-ti minutového průvodce národním parkem.

U centra je velké dětské hřiště a součástí vstupného je také přístup na vyhlídkovou plošinu na křídových útesech Königsstuhl (Králova židle). Vyhlídka není ani 200 metrů daleko od návštěvnického centra a rozhodně stojí za návštěvu.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování poblíž přírodního parku Jasmund.

Užitečné informace

  • Návštěvnické centrum je v přírodním parku Jasmund a proto nejde dojet autem až přímo k němu. Nejlepší přístup do parku je z velkého parkoviště u vesnice Hagen, ukázat na mapě, nebo na pokraji města Sassnitz.
  • Z parkoviště u Hagenu jezdí kyvadlová linka k návštěvnickému centru. Lístek stojí € 11,50 pro dospělého nebo € 25 pro rodinu (2 dospělí a děti) a zahrnuje i vstup do expozice Nationalpark-Zentrum a na vyhlídku Königsstuhl. Za Sassnitz vás městská linka doveze k centru za € 1.
  • Samostatné vstupné do centra je € 8,50 pro dospělého, děti od 6-14 let platí € 4, děti do 5 let mají vstup zdarma. Jde zakoupit i rodinné vstupné pro 2 dospělé a děti za € 17.
  • Do návštěvnického centra můžete přijít i s pejskem. Na vodítku může chodit v parku, bistru a v obchodu se suvenýry. Pejsci (s vyjímkou služebních) nesmí na výstavu a do multimediálního kina, ale v centru mají připravené speciální místo, kde pejska necháte. Bude tady mít pohodlí ve stínu i misku s vodou na občerstvení.
  • Návštěvnické centrum je kompletně bezbariérové, stejně jako kyvadlová doprava z parkoviště ve městě Hagen, kterou zajišťují nízkopodlažní autobusy. Jedinou výjimkou je přístup na vyhlídkovou plošinu Königsstuhl, kde z důvodů ochrany archeologického naleziště není možné dělat stavební úpravy.

Web

www.koenigsstuhl.com
www.nationalpark-jasmund.de

Více o Rujáně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..