Pláž v Podersdorf am See – nejdelší pláž Neziderského jezera

Pláž Podersdorf am See
Pohled na pláž v Podersdorfu od mola s majákem

Městečko Podersdorf má suverénně nejdelší pláž na břehu Neziderského jezera. Táhne se od jihu na sever v délce 1,4 kilometru, vprostřed je rozdělená molem se známým majákem na jižní a severní část. Voda v jezeře je mírně slaná a koupání v něm je vhodné i pro neplavce – vstup do vody je pozvolný a maximální hloubka jezera je kolem 1,5 metru.

Slunit se a relaxovat můžete na trávníku, který se táhne podél celé pláže a zabírá celkovou plochu 15 ha. Na jižní pláži je pruh trávníku spíš užší, zatímco na pláží na sever od majáku sahá cca 100 metrů daleko od pláže a nechybí ani místa pod vzrostlými stromy, pokud radši vyhledáváte stín. Celá pláž je velmi dobře vybavená – jsou tu lehátka, převlékací kabiny, sprchy i toalety. Podél celé pláže je spousta restaurací a občerstvení, v hlavní části u mola je i supermarket.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování u Neusiedlersee
600+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace
Jak vybrat to správné ubytování u Neusiedlersee – tipy od cestovatelů

Pro děti jsou připravená rovnou dvě volně přístupná dětská hřiště – jedno s dřevěnou pirátskou lodí je na dolním okraji severní pláže, další na konci jižní pláže u fotbalového hřiště. Děti můžete vzít i do placeného Freizeitparku Podersdorf.

Pobyt na pláži si můžete zpestřit sportem – na severním okraji je celkem 6 beach volejbalových hřišť a škola kitesurfingu a windsurfingu. Na jižní pláži najdete další surfařskou škola a školu jachtingu. Že jsou u Neusiedler See dobré podmínky pro vodní sporty potvrzuje i fakt, že se přímo na pláži v Podersdorfu každoročně koná na přelomu dubna a května Surf Worldcup Podersdorf.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Neusiedlersee. Nebo si přečtěte tipy od cestovalů, jak vybrat to nejlepší.

Užitečné informace

  • Pláž je otevřená po celý rok, od konce dubna do konce září se platí vstupné. Dospělý zaplatí za celodenní vstup € 5,40, děti od 6-15 let € 2,10, děti do 6 let neplatí nic. Jde koupit i pouze odpolední vstup (od 14 hodin) za € 4,30 a € 1,10. Pokud bydlíte poblíž pláže a budete na ni chodit každý den, určitě se vám vyplatí koupit 7-denní pas za € 30 pro dospělého a € 12 pro děti. S Neusiedlersee kartou máte vstupné zdarma.
  • Ve vstupném jsou zahrnuté i některé sportovní aktivity – například využití beach volejbalových hřišť.
  • Parkovat jde zdarma na parkovištích podél celé pláže.
  • Pláž je kompletně bezbariérová – bez schodů a příliš strmých stoupání nebo klesání.

Web

www.podersdorfamsee.at/Strandbad-Podersdorf-am-See.35.0.html

Více o Neusiedlersee

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..