Rügenpark Gingst – nejslavnější stavby světa v mini provedení a spousta atrakcí pro děti

Rügen park v Gingstu na Rujáně
Rügen park v Gingstu na Rujáně - park se zmenšeninami známých staveb a zábavou pro děti, autor: Olaf Meister, via Wikimedia Commons

V zábavním parku v Gingstu na Rujáně máte skvělou možnost vidět nejslavnější stavby světa za jediný den. Vždy jde o miniatury v úctyhodném měřítku 1:25 v prostředí udržovaného parku a jako bonus uvidíte i 15 nejznámějších staveb na Rujáně. Navíc park nabízí i zábavu pro děti – vybírat můžete z celkem 15 různých atrakcí.

A jaké stavby jsou v parku k vidění? Jasným bestsellerem je třeba Velká čínská zeď, Katedrála Notre-Dame, Římské koloseum, Tower bridge v Londýně nebo dnes už nestojící Alexandrijský maják, který se počítá do 7 starověkých divů světa. V parku nechybí ani moderní stavby jako třeba budova Opery v Sidney nebo modely slavných lodí. Jinde než tady Titanic naživo neuvidíte.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Rujáně
5900+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Celou kolekci 85 světových staveb doplňuje 15 vybraných staveb na Rujáně. Za všechny třeba známé 3 majáky na Kap Arkona. Navíc nečekejte žádné malé stavbičky – měřítko 1:25 zaručuje, že většina staveb je stále vyšší než vy. Určitě se vyfoťte s některým modelem – díky velkému měřítku staveb jsou fotky dost vtipné.

Park můžete projít pěšky nebo když se vám nechce chodit, nasedněte na místní vlak jménem Emma a prohlédněte si všechny stavby z vyhlídkového vláčku. Ať zvolíte jakoukoli možnost, je celá prohlídka moc pěkná, protože místo má pěknou parkovou úpravu s keři, stromy, jezírky a vodními kanály.

A aby toho nebylo málo, připravili v Rügenparku i 17 zábavných atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Menší děti můžou nakrmit ovce a kozy v dětské zoo, projet se na rodinné horské dráze nebo na hřbětě elektrického koníka, který opravdu řehtá a pohybuje se jako opravdový kůň. Větší děti zbožňují adrenalinovější atrakce jako třeba obří skluzavky, velké trampolíny nebo obří houpačku Komet. Většina atrakcí je po zaplacení základního vstupného zdarma, pouze u některých se platí mincemi v automatu.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Vyberte si ubytování na Rujáně.

Užitečné informace

  • Přímo před miniaturparkem je velké parkoviště s 250 místy + 12 pro osoby se zdravotním postižením. Parkovat na něm můžete zdarma.
  • Otevřeno je v parku od konce března do konce října. Hlavní sezóna je od 11.7. do 4.9. – je otevřeno denně od 10 do 18 hodin. Mimo hlavní sezónu je v pondělí zavřeno. Na podzim je otevřeno od 10 do 17 hodin, v jarní sezóně od 10 do 18 hodin.
  • Vstup pro dospělého (osoby starší 12 let) stojí € 12, cena pro děti je odstupňovaná podle výšky od € 4 do € 10. Výhodné vstupné € 10 platí i senioři, studenti nebo osoby zdravotně postižené. Bohužel rodinné vstupné jde koupit pouze pro 5 osob a více. Ale zkuste využít rodinnou sobotu mimo hlavní prázdninovou sezónu – za každého platícího dospělého dostanete jeden vstup pro dítě zdarma.
  • Do parku můžete i s pejskem, samozřejmě na vodítku. Neplatí se za něj žádný vstup.

Web

www.ruegenpark.de

Více o Rujáně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..