Aquaparque Madeira – jediný aquapark na Madeiře

Aquaparke Madeira v Santa Cruz

Madeira je primárně zaměřená na dospělé cestovatele. Pokud jste na Madeiře s dětmi a ty se nerady koupou v moři, je jen pár možností, jak situaci vyřešit. Můžete vybrat ubytování přímo s bazénem, zajet si na některou z mála pláží, jejichž součástí bazén je (někdy se sladkou a někdy se slanou vodou jako například přírodní bazény v Porto Moniz) nebo navštívit Aquaparque Madeira. Jde o jediný aquapark na Madeiře a je zaměřený hlavně na malé děti, protože všechny bazény jsou mělké. Je to výhoda, pokud máte malé děti, ale počítejte s tím, že dospělí si tady moc nezaplavou. Zato na děti čeká v parku spousta atrakcí – rovnou 2 mělké bazény, jeden z nich se skluzavkami, líná řeka a pro větší děti tobogány a velké skluzavky. Pro dospělé je v parku spa část, kde vás čekají jacuzzi a masáží.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Madeiře
2700+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace
Jak vybrat to správné ubytování na Madeiře – tipy od cestovatelů

Slunit se jde na travnatých plochách okolo bazénů. Jsou dostatečně rozlehlé, takže i při vyprodané kapacitě koupaliště (1000 návštěvníků), byste měli místo najít. Zázemí je taková klasika – k dispozici jsou dámské a pánské převlékací kabinky, bezbariérové toalety a restaurace. U vstupu se můžete vyfotit s papouškem, ale jde o poměrně drahou atrakci. Za focení zaplatíte € 10. Příjemnou novinkou je postavení nových bazénů v těsné blízkosti aquaparku – bazény Boaventura. Jsou moc pěkné a přímo na pobřeží s krásnými výhledy a vstup do nich máte v ceně vstupenku do aquaparku, ale bohužel nejsou v jeho areálu.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Madeiře. Nebo si přečtěte tipy od cestovalů, jak vybrat to nejlepší.

Užitečné informace

  • Otevřeno je od konce června do začátku září vždy od 10 do 18 hodin. Přesné datum pro aktuální rok, kdy park zahajuje a ukončuje provoz, doporučujeme ověřit na webu.
  • Za vstup zaplatí dospělí € 20, děti od 5 do 12 let € 15. Děti staré 4 roky a méně neplatí nic. V ceně je zahrnutý vstup na všechny tobogány a skluzavky.
  • Součástí ceny je také vstup do nově vybudovaných bazénů Boaventura. To jsou ty bazény přímo na pobřeží kousek od aquaparku. Jde ale o 2 samostatné areály a pokud si chcete zaplavat v bazénu Boaventura, musíte vyjít z areálu aquaparku a projít k bazénům Boaventura pod viaduktem.
  • Koupaliště má bezbariérový přístup i toalety.
  • Parkovat se dá přímo u aquaparku.

Web

https://aquamadeira.com/

Více o Madeiře

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..